Center Banner
 

Independence Day Run 4 Miler

Age Group Results

July 04, 2019


Results by elitefeats www.elitefeats.com


4 Mile Open Men: Top Finishers 13-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84 85-89
4 Mile Open Women: Top Finishers 0- 0 13-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84
4 Mile Law Enforcement Men: Top Finishers 0-99
4 Mile Law Enforcement Women: Top Finishers
1 Mile Youth Run Men: 1-12 13-99
1 Mile Youth Run Women: 1-12

4 Mile Open

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elizabeth Caldwell Glen Head NY 85 23 19 24:15.00 24:16.00 6:04/M
2 Michele Walker Massapequa NY 602 36 20 24:33.00 24:34.00 6:08/M
3 Marissa Cossaro East Northport NY 134 24 22 24:42.00 24:43.00 6:10/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sean Luzzi Bethpage NY 378 22 1 20:52.00 20:52.00 5:13/M
2 Dietrich Mosel Manhasset NY 6290 22 2 21:05.00 21:05.00 5:16/M
3 Yean Jimene Union City NJ 309 34 4 21:48.00 21:48.00 5:27/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Vivien Lim Great Neck NY 371 46 40 26:04.00 26:08.00 6:31/M
2 Una Broderick Wantagh NY 70 52 46 26:37.00 26:38.00 6:39/M
3 Bianca Lucero New York NY 704 42 75 28:34.00 28:35.00 7:08/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Boyd Carrington Amityville NY 93 46 3 21:39.00 21:40.00 5:25/M
2 Panfilo Romero Woodhaven NY 705 47 9 22:38.00 22:38.00 5:39/M
3 Julio Sauce Union City NJ 514 47 11 22:50.00 22:51.00 5:42/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alyssa Bestler Williston Park NY 677 0 222 34:40.00 34:42.00 8:40/M
2 Sharon Warkala-Rubin Cherry Hill Nj 613 0 283 37:16.00 37:23.00 9:19/M
3 Serah Shahar Massapequa 529 0 490 46:47.00 47:08.00 11:42/M
Top

Female 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Maya Spottiswood Bellmore NY 558 16 54 27:15.00 27:15.00 6:49/M
2 Rachel Tucci Bellmore NY 693 17 60 27:42.00 27:42.00 6:55/M
3 Marissa Spottiswood Bellmore NY 556 14 96 29:31.00 29:31.00 7:23/M
4 Ileane Barrera Merrick NY 800 14 146 31:51.00 31:54.00 7:58/M
5 Jillian Conlon Bellmore NY 125 17 182 33:10.00 33:14.00 8:17/M
6 Hannah Finnerty Woodside 207 14 183 33:08.00 33:15.00 8:17/M
7 Analiese Fabrizi Lake Grove NY 191 15 238 34:53.00 35:18.00 8:43/M
8 Hannah Katz Lido Beach NY 329 17 296 37:56.00 37:56.00 9:29/M
9 Danielle Brenner Plainview NY 60 14 301 37:41.00 38:03.00 9:25/M
10 Briana Bellado Farmingdale NY 789 14 334 38:59.00 39:12.00 9:45/M
11 Alyssa Leotta Dix Hills NY 784 13 352 39:44.00 39:56.00 9:56/M
12 Maxine Bresnaider Merrick NY 63 18 381 41:19.00 41:26.00 10:20/M
13 Mikhaila Hawthorne Bellmore NY 282 14 399 42:28.00 42:28.00 10:37/M
14 Madison Smith Wantagh NY 544 13 400 42:30.00 42:30.00 10:37/M
15 Neve Andrews Bellmore NY 15 13 509 48:15.00 48:15.00 12:04/M
16 Gabrielle Goodstein Merrick NY 253 18 517 48:32.00 48:37.00 12:08/M
17 Angelie Williams Springfield Gardens NY 626 13 545 50:26.00 51:08.00 12:36/M
18 Julia Kilduff University Place WA 337 16 554 51:02.00 51:40.00 12:45/M
19 Rosemary Gutierrez Glendale NY 270 14 574 53:13.00 53:43.00 13:18/M
20 Kerri Hatcliffe Bellmore 280 14 584 55:09.00 55:26.00 13:47/M
21 Sophie Lambert Hicksville NY 355 13 627 1:07:01.00 1:07:12.00 16:45/M
Top

Male 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Patrick Smyth Farmingdale NY 548 18 5 21:53.00 21:53.00 5:28/M
2 Brendan Moehringer Bellmore NY 672 18 16 23:46.00 23:46.00 5:56/M
3 Colm Smith Massapequa Park NY 541 18 17 23:47.00 23:49.00 5:57/M
4 Thomas Bodendorf Bellmore NY 744 18 44 26:28.00 26:28.00 6:37/M
5 Anthony Leotta Dix Hills NY 365 14 50 26:50.00 26:50.00 6:42/M
6 Riley Brennan Merrick NY 58 16 68 28:21.00 28:21.00 7:05/M
7 Ronald Larrea Jr Norwood Nj 357 14 89 29:17.00 29:19.00 7:19/M
8 Joseph Mattei New Hyde Park NY 404 13 104 29:52.00 29:54.00 7:28/M
9 Daniel Mattei New Hyde Park NY 402 17 198 33:53.00 33:57.00 8:28/M
10 Stephen Stephen Massapequa NY 565 15 258 35:48.00 36:17.00 8:57/M
11 Patrick Judd Bellmore NY 321 15 263 36:01.00 36:26.00 9:00/M
12 Daghan Konur East Northport NY 344 13 276 36:50.00 37:13.00 9:12/M
13 Zachary Zung Roslyn NY 650 14 369 40:32.00 40:39.00 10:08/M
14 Jason Kaplan East Meadow NY 328 17 398 42:27.00 42:27.00 10:37/M
15 Matthew Doall NY 666 16 430 43:46.00 44:10.00 10:56/M
16 David Barrere Lynbrook NY 29 13 451 45:20.00 45:20.00 11:20/M
17 Alex Brand Oceanside NY 55 13 466 45:33.00 46:06.00 11:23/M
18 Jack Graham W Babylon NY 786 14 502 47:52.00 47:52.00 11:58/M
19 Nicholas Digaetano Lindenhurst NY 161 18 582 54:16.00 54:43.00 13:34/M
20 Richard Oehrlein Helena AL 451 16 597 57:25.00 57:37.00 14:21/M
Top

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lauren Dorsky New York NY 721 24 39 26:02.00 26:03.00 6:30/M
2 Theresa Mattei New Hyde Park 406 21 157 32:07.00 32:11.00 8:02/M
3 Madison McGlone Mattituck NY 410 23 206 34:02.00 34:06.00 8:30/M
4 Elizabeth Carlson Merrick NY 745 23 260 36:10.00 36:24.00 9:02/M
5 Mia Inzirillo Farmingdale NY 300 20 310 38:19.00 38:19.00 9:35/M
6 Laura Weisbord Bellerose NY 654 24 333 38:55.00 39:11.00 9:44/M
7 Danielle Weisbord Bellerose NY 655 24 375 40:46.00 41:02.00 10:11/M
8 Monica Mattei New Hyde Park NY 405 19 424 43:40.00 43:46.00 10:55/M
9 Danielle Chirico East Northport NY 110 23 463 45:18.00 45:50.00 11:19/M
10 Chantai Smah Saint Albany NY 6375 23 526 48:48.00 49:16.00 12:12/M
11 Rachel Tyler 11783 NY 593 24 529 49:10.00 49:27.00 12:17/M
12 Natalie Tarland Cherry Hill NJ 770 20 569 53:10.00 53:17.00 13:17/M
13 Janet Duffy Massapequa NY 760 22 571 52:50.00 53:28.00 13:12/M
Top

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 James Moehringer Bellmore NY 671 19 6 21:54.00 21:55.00 5:28/M
2 Chase Junell Coram NY 322 23 8 22:16.00 22:16.00 5:34/M
3 Brandon Eagle East Meadow NY 181 22 12 22:59.00 22:59.00 5:45/M
4 Spencer Milito West Babylon NY 423 19 24 25:00.00 25:00.00 6:15/M
5 Matthew Seinuk Valley Stream NY 526 24 73 28:09.00 28:31.00 7:02/M
6 Brent Christy Watertown Ma 111 24 94 29:13.00 29:28.00 7:18/M
7 Daniel Arndt Bellmore 20 22 150 32:02.00 32:04.00 8:00/M
8 Dean Ostrofsky Bellmore NY 675 22 152 32:03.00 32:05.00 8:01/M
9 Dylan Bestler Williston Park NY 678 22 154 32:06.00 32:09.00 8:01/M
10 Chris Tarpey Merrick NY 6288 23 162 32:16.00 32:23.00 8:04/M
11 Christopher Scarallo Levittown NY 679 24 221 34:40.00 34:42.00 8:40/M
12 James Luck Wantagh NY 6285 23 225 34:41.00 34:47.00 8:40/M
13 Kevin Carlson Merrick NY 747 21 232 34:42.00 34:58.00 8:40/M
14 Amir Sanattar Brightwaters NY 737 23 242 35:33.00 35:33.00 8:53/M
15 John Warkala Cherry Hill Nj 611 23 269 36:31.00 36:37.00 9:08/M
16 Liam Tuohey Massapequa NY 6287 23 287 37:27.00 37:34.00 9:22/M
17 Joshua Dreyer Merrick NY 175 23 355 39:18.00 40:00.00 9:49/M
18 Christopher Camardella Levittown NY 703 19 500 47:19.00 47:49.00 11:50/M
19 Domenick Ciardullo Westbury NY 112 23 507 47:23.00 48:03.00 11:51/M
20 Angelo Iannarelli East Northport NY 298 22 560 51:56.00 52:29.00 12:59/M
21 Andrew Warkala Cherry Hill Nj 610 20 568 53:10.00 53:17.00 13:17/M
22 Kieran McCaughey Levittown NY 408 24 576 53:21.00 53:57.00 13:20/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 nicolette St Lawrence Brooklyn NY 738 26 25 25:02.00 25:02.00 6:15/M
2 Susan Forlenza Montclair Nj 215 25 28 25:15.00 25:16.00 6:19/M
3 Jacqueline Tierney Massapequa NY 582 27 43 26:17.00 26:20.00 6:34/M
4 Kelly Crowley Hampton Bays NY 694 27 134 30:55.00 31:01.00 7:44/M
5 Kelly Murphy Charlestown NY 765 28 137 31:09.00 31:09.00 7:47/M
6 Carolina Zardoya Ridgefield NY 764 25 144 31:34.00 31:34.00 7:53/M
7 Christina Gomez Glen Cove NY 251 26 164 32:26.00 32:26.00 8:06/M
8 Danielle Cox Oceanside NY 136 27 170 32:42.00 32:42.00 8:10/M
9 Jillian Foster Philadelphia PA 799 28 178 32:57.00 33:04.00 8:14/M
10 Lauren Wilkowski Woodmere NY 623 26 255 35:39.00 36:02.00 8:55/M
11 Emily Wong Brooklyn NY 720 25 280 37:13.00 37:22.00 9:18/M
12 Kathleen Duffy N Massapequa NY 761 26 286 36:56.00 37:33.00 9:14/M
13 Kristen Meyer Massapequa NY 421 29 294 37:25.00 37:48.00 9:21/M
14 Mia Wilkowski Merrick 625 27 318 38:21.00 38:43.00 9:35/M
15 Jessica Kruger Wantagh NY 348 26 358 40:06.00 40:06.00 10:01/M
16 Sarah Defino Bellmore 147 28 363 40:01.00 40:28.00 10:00/M
17 Erin Greene Dix Hills NY 258 26 421 43:23.00 43:38.00 10:51/M
18 Rachel Prowler Manhasset 481 26 499 47:25.00 47:47.00 11:51/M
19 Stacy Berkowitz Merrick 43 26 510 48:06.00 48:20.00 12:01/M
20 Kelly Tyler Wantagh NY 592 28 530 49:10.00 49:27.00 12:17/M
21 Jeanna Cino Bellmore NY 114 26 531 49:12.00 49:33.00 12:18/M
22 Melissa Marg Massapequa Park NY 391 28 532 49:13.00 49:33.00 12:18/M
23 Megan Hallquest East Meadow NY 272 28 543 50:41.00 50:52.00 12:40/M
24 Kristen Bernard Baldwin NY 44 25 572 53:42.00 53:42.00 13:25/M
25 Nicole Bemeril Baldwin NY 6371 27 573 53:42.00 53:42.00 13:25/M
26 Anna Dellaratta Hicksville NY 154 25 575 53:21.00 53:57.00 13:20/M
27 Malerie Mauchan West Islip NY 774 28 579 53:45.00 54:14.00 13:26/M
28 Bridget Fougere Ronkonkoma NY 221 26 599 57:37.00 58:09.00 14:24/M
29 Jennell Boone Mastic Beach 51 29 602 58:37.00 59:20.00 14:39/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nick Parenty Morristown NJ 466 28 10 22:49.00 22:49.00 5:42/M
2 Juan Sontay Brooklyn NY 717 26 18 23:59.00 23:59.00 6:00/M
3 Robert Demmett Bellmore 155 27 36 25:43.00 25:44.00 6:26/M
4 Ryan Weisenbacher Bellport NY 616 27 42 26:17.00 26:19.00 6:34/M
5 Ray Giron Uniondale NY 245 29 51 26:50.00 26:52.00 6:42/M
6 Frank Acuri Merrick NY 732 29 64 28:16.00 28:16.00 7:04/M
7 Joseph Alicata Bellmore NY 8 28 83 28:52.00 28:55.00 7:13/M
8 Alex Denk New York NY 746 26 159 32:02.00 32:17.00 8:00/M
9 Zachary Sogluizzo Deer Park NY 552 25 191 33:36.00 33:42.00 8:24/M
10 Nicholas Capria East Setauket NY 88 29 226 34:25.00 34:48.00 8:36/M
11 Peter Briguglio Massapequa NY 68 28 244 35:18.00 35:34.00 8:49/M
12 Kyle Silverstein Northport NY 533 27 389 41:53.00 42:07.00 10:28/M
13 Joseph Patino NY 6377 29 477 45:55.00 46:31.00 11:29/M
14 Michael Albaranes Massapequa NY 7 26 488 46:45.00 47:07.00 11:41/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ali Caruana W Babylon NY 756 32 31 25:31.00 25:33.00 6:23/M
2 Leiba Rimler Brooklyn NY 697 34 49 26:46.00 26:46.00 6:41/M
3 Alanna Hollborn Islip Terrace NY 292 31 86 29:01.00 29:05.00 7:15/M
4 Robyn Kenul Nesconset NY 333 32 110 29:59.00 30:02.00 7:30/M
5 Madalena Resca Brooklyn NY 492 30 112 30:05.00 30:08.00 7:31/M
6 Elizabeth Moran Lindenhurst NY 436 32 160 32:08.00 32:18.00 8:02/M
7 Jaclyn Mitacek East Islip NY 427 32 197 33:40.00 33:57.00 8:25/M
8 Jennifer Tierney Rockville Centre NY 583 31 219 34:33.00 34:37.00 8:38/M
9 Jennifer Vacchio W Islip NY 755 31 253 35:43.00 35:58.00 8:56/M
10 Katie Marmo Babylon NY 392 32 254 35:54.00 36:00.00 8:58/M
11 Kathryn Bell Bethpage NY 36 33 256 35:56.00 36:03.00 8:59/M
12 Alison Stein Jersey City NJ 772 30 279 37:00.00 37:21.00 9:15/M
13 Colleen Guarneiri Lindenhurst NY 265 34 322 38:48.00 38:55.00 9:42/M
14 Kristen Hayward Brightwaters NY 283 32 343 39:09.00 39:29.00 9:47/M
15 Jessica Lorey Huntington NY 376 31 365 40:14.00 40:35.00 10:03/M
16 Kristen Walsh Massapequa NY 605 30 392 41:24.00 42:14.00 10:21/M
17 Suze Michel Coram NY 422 31 435 44:37.00 44:37.00 11:09/M
18 Catherine Woll Medford NY 631 33 489 46:35.00 47:08.00 11:39/M
19 Jennifer Reilly Levittown NY 489 34 505 48:00.00 48:00.00 12:00/M
20 Stacie Pintari Bethpage NY 773 33 578 53:45.00 54:14.00 13:26/M
21 Matthew Ackerson East Northport NY 4 32 596 57:27.00 57:36.00 14:22/M
22 Laura Softy Bethpage NY 551 34 610 1:00:59.00 1:01:29.00 15:15/M
23 Andrea Yorek East Meadow NY 639 32 641 1:12:20.00 1:13:01.00 18:05/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ricardo Cuahuizo Queens NY 740 31 56 27:16.00 27:16.00 6:49/M
2 Elder Crisostomo Miami Fl 138 33 59 27:39.00 27:40.00 6:55/M
3 Ian Gilchrist Charlestown NY 766 30 63 28:07.00 28:07.00 7:02/M
4 Keith Masso Glen Cove NY 400 32 67 28:06.00 28:19.00 7:01/M
5 Johnny Reda Hastings On Hudson NY 486 33 72 28:30.00 28:30.00 7:08/M
6 Jonathan Lee Dix Hills NY 361 30 131 30:44.00 30:49.00 7:41/M
7 Michael Forman Bellmore NY 216 32 145 30:57.00 31:41.00 7:44/M
8 David Cook Sayville NY 790 34 147 31:56.00 31:56.00 7:59/M
9 Kule Cheng Merrick NY 660 31 215 34:29.00 34:30.00 8:37/M
10 Sean Vogel Huntington NY 598 34 240 35:07.00 35:24.00 8:47/M
11 Nick Grandiello Bellmore 257 33 281 37:00.00 37:22.00 9:15/M
12 Alex Bonder Enfield CT 49 30 293 37:24.00 37:43.00 9:21/M
13 Francesco Cascio Merrick 96 33 304 37:59.00 38:10.00 9:30/M
14 Robert Astrachan Merrick 23 31 317 38:18.00 38:41.00 9:34/M
15 William Miller Lynbrook NY 424 34 345 39:24.00 39:34.00 9:51/M
16 Ore Jacinto Long Island City NY 302 34 350 39:34.00 39:55.00 9:53/M
17 Patrick Walsh Massapequa 606 32 384 40:52.00 41:41.00 10:13/M
18 Larry Smith Bellmore 543 34 402 42:31.00 42:36.00 10:38/M
19 Matthew Ackerson East Northport NY 3 32 403 42:31.00 42:41.00 10:38/M
20 Sean Teahan Islip NY 575 34 462 45:31.00 45:47.00 11:23/M
21 Greg Thomas North Bellmore NY 577 31 467 45:26.00 46:06.00 11:21/M
22 Kevin Reilly Levittown NY 490 33 504 48:00.00 48:00.00 12:00/M
23 Marc Agboka Springfield Gardens NY 5 31 558 51:41.00 51:50.00 12:55/M
24 Christopher Minix Massapequa NY 426 33 561 52:36.00 52:36.00 13:09/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Danielle Singson New Hyde Park NY 534 35 119 30:15.00 30:18.00 7:34/M
2 Brianne Maser Commack NY 399 39 151 32:01.00 32:04.00 8:00/M
3 Caitlin Ellingson Robbinsville Nj 182 36 199 33:53.00 33:58.00 8:28/M
4 Tricia White Trent Woods NC 620 38 216 34:29.00 34:31.00 8:37/M
5 Erin Graham W Babylon NY 785 35 227 34:50.00 34:50.00 8:42/M
6 Dawn Konopka Ridge NY 343 39 241 35:25.00 35:32.00 8:51/M
7 Dana Fischer Massapequa NY 209 35 247 35:31.00 35:39.00 8:53/M
8 Kelly Forquignon Massapequa NY 218 38 249 35:35.00 35:42.00 8:54/M
9 Vanessa Gariglio Huntington Station NY 234 37 264 36:13.00 36:27.00 9:03/M
10 Katie Pearlman West Hempstead NY 470 38 273 36:55.00 37:02.00 9:14/M
11 Heather Cook Sayville NY 791 35 274 37:03.00 37:03.00 9:16/M
12 Tara Ianniello North Bellmore NY 299 35 277 37:13.00 37:16.00 9:18/M
13 Erin Ginocchio East Rockaway NY 241 39 292 37:17.00 37:43.00 9:19/M
14 Erin O'Rourke Huntington NY 457 35 307 37:54.00 38:14.00 9:28/M
15 Christine Ross Farmingville NY 505 36 309 37:57.00 38:19.00 9:29/M
16 Meagan Chiodi Wantagh New York 11793 NY 107 36 323 38:29.00 38:57.00 9:37/M
17 Amanda Foss Levittown NY 220 35 330 38:48.00 39:09.00 9:42/M
18 Tracy Dehayes Islip Terrace NY 148 36 336 39:01.00 39:13.00 9:45/M
19 Jaclyn Ciringione Long Island City NY 117 39 342 39:09.00 39:29.00 9:47/M
20 Erin Stein Bellmore NY 563 35 348 39:37.00 39:53.00 9:54/M
21 Sarah Larocco North Bellmore NY 356 36 377 41:01.00 41:13.00 10:15/M
22 Colleen Deere Bellmore NY 781 35 378 41:09.00 41:20.00 10:17/M
23 Christina Heerkens Williston Park NY 284 38 401 42:01.00 42:34.00 10:30/M
24 Jessica McDevitt Bellmore NY 409 35 414 42:56.00 43:15.00 10:44/M
25 Kristin Leicht East Meadow NY 362 39 420 42:51.00 43:30.00 10:43/M
26 Cynthia Dunn Rockville Center 180 35 426 43:54.00 43:56.00 10:58/M
27 Erin Gregorio Massapequa NY 261 36 432 44:10.00 44:19.00 11:02/M
28 Veronica Ramaci Centereach NY 483 39 441 44:31.00 44:52.00 11:08/M
29 Maureen Kavic Seaford 331 38 453 45:03.00 45:26.00 11:16/M
30 Pamela Dippel Levittown NY 165 36 459 45:20.00 45:41.00 11:20/M
31 Perla Guzman Rockville Centre NY 780 37 464 45:35.00 46:04.00 11:24/M
32 Jennifer Episcopo Farmingdale NY 187 37 474 45:47.00 46:28.00 11:27/M
33 Danielle Milovcic Massapequa NY 425 39 497 47:23.00 47:45.00 11:51/M
34 Brandy Hoede N Bellmore NY 731 35 535 49:19.00 49:41.00 12:20/M
35 Malorie Minix Massapequa NY 716 35 557 51:45.00 51:45.00 12:56/M
36 Joanne Hendrickson Cedarhurst NY 287 35 586 55:19.00 55:41.00 13:50/M
37 Heather Softy Bethpage NY 550 36 609 1:01:01.00 1:01:29.00 15:15/M
38 Susan Werner Massapequa NY 617 36 646 1:16:07.00 1:16:49.00 19:02/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Felipe Garcia Brooklyn NY 665 37 7 22:09.00 22:10.00 5:32/M
2 Franklin Diaz Farmingdale NY 158 35 13 22:59.00 22:59.00 5:45/M
3 Jonathan Cheng Baltimore MD 659 36 14 23:04.00 23:04.00 5:46/M
4 Eric Garvin W Sayville NY 681 39 23 24:53.00 24:55.00 6:13/M
5 Andy Au Roslyn NY 6297 38 27 25:10.00 25:11.00 6:17/M
6 Mark Ginocchio East Rockaway NY 242 37 29 25:16.00 25:17.00 6:19/M
7 Joseph Jensen Wantagh NY 307 39 30 25:24.00 25:25.00 6:21/M
8 Jack Shappy Bohemia NY 531 35 38 25:55.00 25:57.00 6:29/M
9 Luis Palma Bay Shore NY 460 36 47 26:37.00 26:40.00 6:39/M
10 Brandon Worster Bellmore NY 637 39 48 26:38.00 26:41.00 6:39/M
11 Jesus Abreu Union City NJ 1 35 61 27:54.00 27:55.00 6:58/M
12 Christopher Diniso Staten Island NY 162 35 71 28:26.00 28:30.00 7:06/M
13 Joel Shapiro Buffalo NY 719 39 80 28:40.00 28:44.00 7:10/M
14 Gregory Waxman Malverne NY 614 37 84 28:55.00 28:58.00 7:14/M
15 Mike Blackford Oceanside NY 45 37 103 29:41.00 29:52.00 7:25/M
16 Juan Carlos Villa Merrick NY 6276 38 105 29:51.00 29:54.00 7:28/M
17 Daniel Salerno Merrick NY 509 36 107 29:58.00 29:58.00 7:29/M
18 Michael Bauer Holtsville NY 31 36 207 33:57.00 34:08.00 8:29/M
19 Ray Longwood Lynbrook NY 726 37 229 34:15.00 34:55.00 8:34/M
20 William Blazey Baldwin NY 46 39 262 35:50.00 36:26.00 8:57/M
21 Thomas Burke North Bellmore NY 78 37 272 36:28.00 36:57.00 9:07/M
22 Michael Simone Seaford NY 763 39 302 38:06.00 38:06.00 9:31/M
23 Chris Carter Troy VA 94 36 314 38:24.00 38:32.00 9:36/M
24 Tom Tammany Bellmore 574 35 331 39:09.00 39:09.00 9:47/M
25 Dwight Barringa N Bellmore NY 750 39 364 40:29.00 40:29.00 10:07/M
26 Jack Brolly Plainview NY 798 39 368 40:01.00 40:37.00 10:00/M
27 Matt Primiceri Smithtown NY 480 37 373 40:43.00 40:43.00 10:11/M
28 Stuart Brand Oceanside NY 56 37 468 45:34.00 46:07.00 11:23/M
29 Kevin Baumbach Plainview NY 32 38 473 45:49.00 46:25.00 11:27/M
30 Brian Graham NY 787 35 501 47:52.00 47:52.00 11:58/M
31 Marc Lev Massapequa NY 368 37 580 53:52.00 54:26.00 13:28/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Linda Bumbalo North Bellmore NY 75 44 85 28:57.00 28:59.00 7:14/M
2 Karen Harte West Islip NY 276 44 92 29:20.00 29:24.00 7:20/M
3 Martha Delgado Central Islip NY 150 43 130 30:43.00 30:47.00 7:41/M
4 Danielle Gogarty Deer Park NY 246 41 181 33:06.00 33:13.00 8:16/M
5 Amy Smith Wantagh NY 540 43 211 34:18.00 34:18.00 8:34/M
6 Heather Cordeira Seaford NY 753 43 218 34:35.00 34:37.00 8:39/M
7 Maria Molina Fresh Meadows NY 706 44 239 35:18.00 35:20.00 8:49/M
8 Lynda Maniscalco Patchogue NY 388 42 251 35:50.00 35:50.00 8:57/M
9 Noel Rosa-Skaggs Commack NY 503 40 252 35:43.00 35:57.00 8:56/M
10 Siobhan Hovorka Babylon NY 293 42 257 35:43.00 36:14.00 8:56/M
11 Lourdie Orilas Elmont NY 456 41 285 37:15.00 37:31.00 9:19/M
12 Szilvia Vass Lindenhurst NY 594 42 289 37:37.00 37:39.00 9:24/M
13 Maria Ealderon Hempstead NY 6298 41 313 38:15.00 38:32.00 9:34/M
14 Melissa Castka Bellmore NY 99 41 321 38:54.00 38:54.00 9:43/M
15 Ciara Dempsey New Hyde Park NY 156 44 362 40:18.00 40:24.00 10:04/M
16 Kim Zettwoch Port Jefferson NY 645 41 366 40:14.00 40:35.00 10:03/M
17 Amy Friel Seaford NY 225 42 388 41:57.00 42:04.00 10:29/M
18 Jessica Freeman Bellmore NY 224 43 393 41:51.00 42:17.00 10:28/M
19 Tatiana Sokolow Seaford NY 696 42 409 42:46.00 43:06.00 10:41/M
20 Irem Konur East Northport NY 345 41 427 43:33.00 43:56.00 10:53/M
21 Erin Andrews Bellmore NY 14 43 434 44:27.00 44:27.00 11:07/M
22 Kate Bongiorno Wantagh NY 50 43 444 44:31.00 44:59.00 11:08/M
23 Harmony Skillman Bellmore NY 536 42 448 44:45.00 45:15.00 11:11/M
24 Melissa Read Wantagh NY 484 40 508 48:08.00 48:12.00 12:02/M
25 Nancy Alphin Bellmore NY 9 42 512 47:51.00 48:27.00 11:58/M
26 Jen Roth N Bellmore NY 779 44 518 48:28.00 48:41.00 12:07/M
27 Melissa Sansobrino North Bellmore NY 513 42 544 50:32.00 51:08.00 12:38/M
28 Kim Scharoff Long Beach NY 517 43 565 52:38.00 53:03.00 13:09/M
29 Tamika Bolds Freeport NY 47 43 567 52:36.00 53:17.00 13:09/M
30 Andrea Contreras Valley Stream NY 127 43 608 1:00:56.00 1:01:28.00 15:14/M
31 Marķa C Lynbrook NY 83 42 611 1:01:04.00 1:01:35.00 15:16/M
32 Jeanna Lambert Hicksville NY 354 43 628 1:07:01.00 1:07:12.00 16:45/M
33 Pamala Ricotta North Bellmore NY 499 44 637 1:12:22.00 1:13:00.00 18:05/M
34 Jennifer Belliveau North Bellmore NY 38 41 640 1:12:20.00 1:13:01.00 18:05/M
35 Iva Sutton Selden NY 571 44 645 1:16:18.00 1:16:49.00 19:04/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Vladimir Aronsky Bellmore NY 21 43 32 25:36.00 25:36.00 6:24/M
2 Roger Mok Roslyn NY 429 40 35 25:42.00 25:42.00 6:25/M
3 Trent Hampton Ronkonkoma NY 273 40 52 26:54.00 26:57.00 6:43/M
4 Mark Spottiswood Bellmore NY 557 44 55 27:15.00 27:16.00 6:49/M
5 Richie Sabloski East Meadow NY 508 44 74 28:30.00 28:32.00 7:07/M
6 Carl Lorenz Wantagh NY 6291 40 82 28:55.00 28:55.00 7:14/M
7 John Dullaghan East Northport NY 179 42 102 29:46.00 29:47.00 7:26/M
8 Romulo Brito Uniondale NY 69 41 120 30:21.00 30:21.00 7:35/M
9 Andrew Garcia Mineola NY 232 43 140 31:10.00 31:16.00 7:47/M
10 Fredric Mullin Wantagh NY 6376 43 148 31:30.00 31:57.00 7:52/M
11 Adam Kaplan Merrick NY 325 42 171 32:49.00 32:49.00 8:12/M
12 Ricardo Hernandez Massapequa NY 794 42 172 32:46.00 32:52.00 8:11/M
13 Drew Jakubowski Bellmore 304 41 185 33:12.00 33:20.00 8:18/M
14 Michael Miller Levittown NY 676 40 202 33:36.00 34:01.00 8:24/M
15 Todd Bagwell Richmond VA 27 44 204 33:58.00 34:02.00 8:29/M
16 John Panicola Halesite NY 463 41 208 34:01.00 34:13.00 8:30/M
17 Gary Woods Williston Park NY 633 44 231 34:52.00 34:57.00 8:43/M
18 John Vogt III Rockaway Beach NY 599 44 237 34:40.00 35:12.00 8:40/M
19 Nirav Shah Roslyn NY 528 40 259 36:15.00 36:20.00 9:04/M
20 Chris Hall Farmingdale NY 656 44 265 36:25.00 36:28.00 9:06/M
21 Keith Jones Ridgewood NY 313 44 268 36:11.00 36:31.00 9:03/M
22 Robert Bradshaw East Meadow NY 53 44 299 37:58.00 37:58.00 9:29/M
23 Armand Diesso North Babylon NY 159 42 316 38:04.00 38:39.00 9:31/M
24 Paul Ginocchio Lynbrook NY 243 42 390 41:45.00 42:10.00 10:26/M
25 Adam Shapin N Merrick NY 757 41 422 43:42.00 43:42.00 10:55/M
26 Howard Rosenberg E Meadow NY 670 44 440 44:52.00 44:52.00 11:13/M
27 Parker White Trent Woods NC 619 40 456 45:31.00 45:35.00 11:23/M
28 George Clancy Lynbrook NY 118 42 511 47:46.00 48:22.00 11:56/M
29 Boris Dreyer Merrick NY 174 43 514 47:50.00 48:31.00 11:57/M
30 Keith Dipolito Baldwin NY 164 40 533 48:56.00 49:37.00 12:14/M
31 Stephen Sprague Floral Park NY 559 41 542 50:23.00 50:52.00 12:36/M
32 Michael Schumacher Merrick NY 520 44 635 1:12:18.00 1:12:18.00 18:04/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Johanna Amutenya Queens NY 12 46 87 28:52.00 29:07.00 7:13/M
2 Maryellen Bellado Farmingdale NY 788 49 121 30:10.00 30:21.00 7:32/M
3 Suzanne Reyholds Concord Ma 495 45 124 30:15.00 30:28.00 7:34/M
4 Jenney Tesoriero Westbury NY 576 48 133 30:55.00 30:58.00 7:44/M
5 Erica Fraiberg Greenlawn NY 223 45 167 32:27.00 32:30.00 8:07/M
6 Laura Fabrizi Lake Grove NY 192 47 195 33:30.00 33:54.00 8:22/M
7 Michelle Davis Holbrook NY 143 48 234 34:46.00 35:04.00 8:41/M
8 Constance Korol Huntington Station NY 346 49 248 35:23.00 35:41.00 8:51/M
9 Erica Summer Floral Park NY 570 48 282 37:04.00 37:23.00 9:16/M
10 Andrea Beck Glendale NY 683 47 288 37:07.00 37:34.00 9:17/M
11 Brigid Turner Springfield Gardens NY 590 46 303 37:28.00 38:09.00 9:22/M
12 Juliene Trefcer Bellmore 585 46 320 38:53.00 38:53.00 9:43/M
13 Christine Tweedy bellrose NY 6284 48 349 39:23.00 39:54.00 9:51/M
14 Nancy Yost Bayport NY 641 47 359 39:36.00 40:08.00 9:54/M
15 Deborah Cohen Bellmore NY 121 47 360 39:44.00 40:10.00 9:56/M
16 Danielle Primiceri Smithtown NY 479 45 372 40:37.00 40:42.00 10:09/M
17 Rosa Delgado Central Islip NY 151 49 395 42:15.00 42:19.00 10:34/M
18 Stephanie Searson West Babylon NY 525 46 412 42:29.00 43:12.00 10:37/M
19 Luisa Vera Franklin Square NY 596 46 416 43:02.00 43:21.00 10:45/M
20 Danielle Clukies Freeport NY 120 45 423 43:28.00 43:44.00 10:52/M
21 Kathleen Harrington Seaford NY 275 48 431 43:40.00 44:17.00 10:55/M
22 Kelly Rhatigan Merrick NY 496 46 438 44:19.00 44:45.00 11:05/M
23 Kimberly Oehrlein Helena AL 450 47 445 44:48.00 45:00.00 11:12/M
24 Deirdre Hanley New York NY 274 48 447 44:46.00 45:09.00 11:11/M
25 Patricia Barrere Lynbrook NY 30 49 450 45:19.00 45:19.00 11:20/M
26 Leah Walsh Bellmore NY 754 47 476 45:43.00 46:30.00 11:26/M
27 Gigi Becker Huntington Station NY 34 45 493 47:13.00 47:29.00 11:48/M
28 Mary Loiacono Lindenhurst NY 375 45 506 47:20.00 48:03.00 11:50/M
29 Jodi Record Smithtown NY 485 47 522 48:35.00 48:50.00 12:09/M
30 Tara Gillen RVC NY 6280 47 548 50:46.00 51:14.00 12:41/M
31 Jackie Olmsted Massapequa NY 454 49 587 55:35.00 55:46.00 13:54/M
32 Brooke Carpenter Copiague NY 91 45 606 1:00:00.00 1:00:36.00 15:00/M
33 Jessie Desposito Franklin Square NY 741 45 618 1:02:40.00 1:03:30.00 15:40/M
34 Adria Bedell Hicksville NY 35 47 638 1:12:22.00 1:13:00.00 18:05/M
35 Deanna Correia Westbury NY 132 48 639 1:12:22.00 1:13:00.00 18:05/M
36 Laura Sullivan Merrick NY 569 46 644 1:16:17.00 1:16:48.00 19:04/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Earl Penney Glen Head NY 471 48 21 24:37.00 24:37.00 6:09/M
2 Jose Alvarez Fresh Meadows NY 707 45 26 25:03.00 25:03.00 6:16/M
3 Pedro Vera Franklin Square NY 597 48 53 27:06.00 27:06.00 6:46/M
4 Mike Yakub Flushing NY 758 47 58 27:35.00 27:38.00 6:54/M
5 Douglas Gubbins Carle Place NY 266 49 62 27:55.00 27:57.00 6:59/M
6 Dave Elliot N Bellmore NY 762 45 78 28:36.00 28:41.00 7:09/M
7 Mike Freedberg Roslyn NY 797 45 95 29:20.00 29:29.00 7:20/M
8 Marc Turner Merrick NY 743 45 99 29:39.00 29:41.00 7:25/M
9 Hector Jaramillo Baldwin NY 306 48 101 29:46.00 29:46.00 7:26/M
10 Alexander Libkind Valley Stream NY 370 47 115 30:09.00 30:13.00 7:32/M
11 Slava Yakub Rego Park NY 699 49 118 30:03.00 30:18.00 7:31/M
12 Ni Sayaves Levittown NY 775 49 125 30:07.00 30:29.00 7:32/M
13 Ira Kaplan East Meadow NY 327 49 135 31:00.00 31:03.00 7:45/M
14 Michael Pittelli Bayside NY 478 45 155 32:00.00 32:09.00 8:00/M
15 Robert Trefcer Bellmore NY 587 49 161 32:20.00 32:20.00 8:05/M
16 Marc Beck Glendale NY 682 47 163 32:09.00 32:23.00 8:02/M
17 Ken Olson Seaford NY 455 49 166 32:23.00 32:28.00 8:06/M
18 Sloan Yoselowitz Merrick NY 640 46 173 32:52.00 32:53.00 8:13/M
19 Vincent Beckerman Freeport NY 6299 48 175 32:45.00 32:55.00 8:11/M
20 Benjamin Beavers Amityville NY 33 46 184 33:11.00 33:16.00 8:18/M
21 Mike Kelly N Bellmore NY 767 49 243 35:09.00 35:33.00 8:47/M
22 Joseph Maiorana Shirley NY 385 49 250 35:42.00 35:42.00 8:55/M
23 Kevin Donohue Bay Shore NY 167 49 295 37:44.00 37:55.00 9:26/M
24 Seth Goodstein Merrick NY 254 49 297 37:42.00 37:57.00 9:25/M
25 Steven Katz Lido Beach NY 330 48 298 37:39.00 37:57.00 9:25/M
26 Gene Judd Bellmore NY 318 49 300 37:34.00 38:00.00 9:23/M
27 Thomas Coll Massapequa Park NY 123 48 306 37:58.00 38:13.00 9:29/M
28 Jared Hatcliffe Bellmore NY 279 49 324 38:41.00 38:58.00 9:40/M
29 Patrick McNerney North Merrick NY 416 48 344 39:22.00 39:30.00 9:50/M
30 Charles Oehrlein Helena AL 449 48 379 41:11.00 41:22.00 10:18/M
31 Scott Hall Long Beach NY 271 49 380 41:19.00 41:26.00 10:20/M
32 Tim Steves Islip 567 45 487 46:29.00 47:00.00 11:37/M
33 James Gillen RVC NY 6279 49 547 50:45.00 51:14.00 12:41/M
34 Michael Kennedy Brentwood NY 332 46 629 1:07:47.00 1:08:31.00 16:57/M
35 Craig Persky Wantagh NY 474 48 648 1:19:46.00 1:19:46.00 19:56/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marilyn Charles Brooklyn NY 103 51 79 28:39.00 28:43.00 7:10/M
2 Yvonne Leippert Coram NY 363 51 97 29:29.00 29:32.00 7:22/M
3 Dianne Ceylan Norwood Nj 100 51 116 30:11.00 30:14.00 7:33/M
4 Grainne Josaphat Bethpage NY 314 54 126 30:32.00 30:32.00 7:38/M
5 Ita Hyland Ridgewarp NY 6286 52 128 30:27.00 30:44.00 7:37/M
6 Ellen Brach Bellmore NY 52 53 143 31:28.00 31:28.00 7:52/M
7 Elaine Forbes Woodmere NY 214 50 189 33:26.00 33:37.00 8:21/M
8 Judith Brenner Plainview NY 62 50 266 36:06.00 36:28.00 9:01/M
9 Maureen Salvadori West Babylon NY 511 53 308 38:06.00 38:17.00 9:31/M
10 Angela Medalla Hicksville NY 418 54 325 38:59.00 38:59.00 9:45/M
11 Regina Chan Brooklyn NY 102 54 347 39:38.00 39:47.00 9:54/M
12 Michele McGlone Mattituck NY 411 53 357 39:46.00 40:04.00 9:56/M
13 Denise Hughes Bohemia NY 294 51 397 42:13.00 42:25.00 10:33/M
14 Diane Delissio West Babylon NY 152 53 404 42:46.00 42:46.00 10:41/M
15 Michele Mac Mahon Oceanside NY 381 52 413 43:00.00 43:14.00 10:45/M
16 Kelly Judd Bellmore NY 319 50 425 43:27.00 43:51.00 10:52/M
17 Kathleen Mullin Bellmore NY 688 50 442 44:26.00 44:53.00 11:06/M
18 Ruth Sandhaas Rockville Centre NY 512 50 454 44:50.00 45:28.00 11:12/M
19 Nancy Nowak Mineola NY 446 50 455 45:16.00 45:33.00 11:19/M
20 Angelica Moncada Elmont NY 431 52 457 45:21.00 45:36.00 11:20/M
21 Debbie Reilly Massapequa NY 487 52 481 46:16.00 46:47.00 11:34/M
22 Chrissy Thorp Ronkonkoma NY 581 52 483 46:38.00 46:57.00 11:39/M
23 Ruth Lyttle Jamaica NY 380 54 525 49:01.00 49:15.00 12:15/M
24 Laura Vegas East Meadow NY 595 52 536 49:32.00 49:43.00 12:23/M
25 Toni Ann Conlon Bellmore NY 126 51 538 49:30.00 49:57.00 12:22/M
26 Anne Reinhart Floral Park NY 491 50 539 50:01.00 50:13.00 12:30/M
27 Leeann Graziose Bellmore NY 734 51 540 50:28.00 50:28.00 12:37/M
28 Erin Oleary E Norwich NY 759 53 556 51:24.00 51:43.00 12:51/M
29 Christine Camardella Levittown NY 702 51 570 52:51.00 53:20.00 13:13/M
30 Annamarie Favarolo West Islip NY 201 53 585 55:23.00 55:31.00 13:51/M
31 Maria Crowley Greenlawn NY 140 50 600 58:18.00 58:28.00 14:34/M
32 Diana Contreras Lynbrook NY 128 50 612 1:01:04.00 1:01:35.00 15:16/M
33 Megan Rordan Merrick NY 769 51 623 1:03:48.00 1:04:12.00 15:57/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Keith Guilfoyle Commack NY 267 52 15 23:15.00 23:15.00 5:49/M
2 Graham Wilcock Central Islip NY 667 51 34 25:41.00 25:41.00 6:25/M
3 Jose Gutierrez Glendale NY 269 52 45 26:32.00 26:36.00 6:38/M
4 Jose Moncada Elmont NY 432 53 65 28:15.00 28:17.00 7:04/M
5 Tony MacDonnell Mt Vernon NY 382 54 69 28:19.00 28:22.00 7:05/M
6 Lindrick Outerbridge Valley Stream 458 53 76 28:36.00 28:38.00 7:09/M
7 Steve Juchem Bellmore NY 317 50 98 29:37.00 29:40.00 7:24/M
8 Rafael Medalla Hicksville NY 419 50 109 30:01.00 30:01.00 7:30/M
9 Eli Chaikin North Woodmere NY 101 54 111 30:01.00 30:04.00 7:30/M
10 Robert Smith Northport NY 547 51 114 30:10.00 30:11.00 7:32/M
11 Paul Englehart Baldwin NY 185 53 129 30:46.00 30:46.00 7:41/M
12 Ed Henderson Bellmore 286 52 132 30:39.00 30:56.00 7:40/M
13 Brahim Atlagh New Hyde Park NY 24 54 158 31:58.00 32:17.00 7:59/M
14 Michael Garro Seaford NY 235 51 187 33:12.00 33:30.00 8:18/M
15 Chris Fiume Plainview NY 210 54 188 33:24.00 33:36.00 8:21/M
16 Rob Cole Massapequa NY 6293 53 193 33:42.00 33:49.00 8:25/M
17 Chris Conlon Bellmore NY 124 54 205 34:01.00 34:05.00 8:30/M
18 Amos Brotter Long Beach NY 673 54 209 33:47.00 34:13.00 8:27/M
19 Andy Altmy Vista Hill NY 6372 53 212 34:23.00 34:26.00 8:36/M
20 JT MacPheron E Meadow NY 771 51 245 35:20.00 35:34.00 8:50/M
21 Patrick Dougherty Massapequa NY 735 54 246 35:22.00 35:35.00 8:50/M
22 James Clarke Westbury NY 722 50 267 35:57.00 36:29.00 8:59/M
23 Lee D'Amico Wantagh NY 142 50 291 37:39.00 37:41.00 9:25/M
24 Rob Glen Bellmore NY 674 52 319 38:12.00 38:47.00 9:33/M
25 Ken Johnson N Merrick NY 692 50 332 39:09.00 39:09.00 9:47/M
26 Kevin Mullin Bellmore NY 687 50 353 39:27.00 39:57.00 9:52/M
27 David Brenner Plainview NY 61 51 361 40:01.00 40:23.00 10:00/M
28 Vincent Corrado Massapequa NY 131 52 374 40:34.00 40:58.00 10:08/M
29 Michael Zung Roslyn NY 649 50 391 42:06.00 42:13.00 10:31/M
30 James Gilmartin Massapequa NY 240 54 429 43:31.00 44:01.00 10:53/M
31 Chris Bravo Williston Park NY 57 54 443 44:24.00 44:59.00 11:06/M
32 Rob Hughes Bohemia NY 295 50 492 47:13.00 47:13.00 11:48/M
33 Colin Finnerty Woodside 206 52 537 49:45.00 49:53.00 12:26/M
34 Anthony Chirico East Northport NY 109 54 559 51:31.00 52:04.00 12:53/M
35 Angelo Desposito Medford NY 768 51 563 52:49.00 52:49.00 13:12/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Monica Enright Massapequa NY 186 56 100 29:44.00 29:44.00 7:26/M
2 Pat Mitrofanis Jamaica NY 428 58 108 29:56.00 30:01.00 7:29/M
3 Adriana Staiano East Meadow NY 561 56 149 32:00.00 32:02.00 8:00/M
4 Debbie Josiah Patchogue 315 56 168 32:38.00 32:38.00 8:09/M
5 Ingrid Mathison West Hempstead NY 401 56 177 33:03.00 33:03.00 8:16/M
6 Maria morales Valley Stream NY 795 56 213 34:11.00 34:28.00 8:33/M
7 Bobbi Nigro Bellerose Manor NY 443 57 217 34:26.00 34:34.00 8:36/M
8 Ellen Greenspan Mill Neck NY 260 58 220 34:34.00 34:40.00 8:38/M
9 Jeannie Hynes Greenlawn NY 297 57 236 35:07.00 35:10.00 8:47/M
10 Eileen Duggan Bellmore NY 178 58 284 37:05.00 37:27.00 9:16/M
11 Barbara Cronin-Stagnari Mineola NY 6294 57 305 38:03.00 38:11.00 9:31/M
12 Eileen Schwagerl Rockville Centre NY 521 57 312 38:10.00 38:27.00 9:32/M
13 Joy Ciardullo Westbury NY 113 57 326 38:53.00 39:02.00 9:43/M
14 Lisa Gordon Hicksville NY 255 58 408 42:54.00 43:05.00 10:43/M
15 Liz Pfeifer East Norwick 476 59 428 44:00.00 44:00.00 11:00/M
16 Lisa Capelonga Merrick 87 56 446 44:55.00 45:01.00 11:14/M
17 Diane Schocken Massapequa Park Ny NY 519 56 458 45:11.00 45:36.00 11:18/M
18 Grace Maley Massapequa Park NY 386 59 460 45:16.00 45:42.00 11:19/M
19 Brynn Dacher Merrick NY 141 56 469 45:57.00 46:17.00 11:29/M
20 Amy Goldstein Farmingdale NY 248 59 471 45:59.00 46:20.00 11:30/M
21 Pauline Schachner Malverne NY 516 57 475 46:16.00 46:30.00 11:34/M
22 Maryanne Steves Islip NY 566 55 485 46:29.00 47:00.00 11:37/M
23 Barbara Stockman Bay Shore NY 568 56 486 46:29.00 47:00.00 11:37/M
24 Grace Gargiulo Nesconset NY 233 55 496 47:06.00 47:36.00 11:46/M
25 Kathleen Doughty Hauppauge NY 168 57 519 48:15.00 48:45.00 12:04/M
26 Lea Gjodesen Massapequa NY 695 58 528 49:01.00 49:21.00 12:15/M
27 Colleen Kilduff University Place WA 336 55 555 51:02.00 51:41.00 12:46/M
28 Patti Hatcliffe Bellmore 281 55 566 52:51.00 53:08.00 13:13/M
29 Gail Schnur bellrose NY 6278 57 581 54:22.00 54:26.00 13:35/M
30 Janet Reilly Bay Shore NY 488 56 588 55:20.00 55:48.00 13:50/M
31 Nancy Mauser Merrick NY 718 55 591 55:49.00 56:26.00 13:57/M
32 Luisa Lezaja Mineola NY 369 55 601 58:53.00 59:18.00 14:43/M
33 Susan Slagg Wantagh NY 538 55 621 1:03:47.00 1:03:47.00 15:57/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeff Steinberg Westbury NY 564 57 33 25:37.00 25:38.00 6:24/M
2 Alan Baisch Deer Park NY 28 57 41 26:12.00 26:14.00 6:33/M
3 John Greene Dix Hills NY 259 58 70 28:25.00 28:26.00 7:06/M
4 Michael Casale North Bellmore NY 95 58 77 28:39.00 28:40.00 7:10/M
5 Rich Bury Bellmore NY 80 57 81 28:51.00 28:52.00 7:13/M
6 Christopher Mozer Rockville Centre NY 439 55 90 29:16.00 29:20.00 7:19/M
7 Mario Wilkowski Merrick NY 624 59 91 29:20.00 29:22.00 7:20/M
8 Bill Mazza W Gilgo Beach NY 407 57 106 29:54.00 29:55.00 7:28/M
9 Fred Wilkowski Woodmere 622 56 113 30:07.00 30:09.00 7:32/M
10 Paul Bonanni Selden NY 48 58 117 30:16.00 30:17.00 7:34/M
11 Greg Gulbransen Syosset NY 268 56 123 30:21.00 30:25.00 7:35/M
12 Dean Hutchinson Long Beach NY 296 57 127 30:44.00 30:44.00 7:41/M
13 Clifford Tsao Brooklyn 589 57 138 31:03.00 31:11.00 7:46/M
14 John Scalzo Glen Head NY 708 56 156 32:01.00 32:11.00 8:00/M
15 Ken Auslander New York NY 25 59 169 32:37.00 32:42.00 8:09/M
16 Kenny Brengel Hicksville NY 701 59 174 32:44.00 32:54.00 8:11/M
17 Jamie Segura Albertson NY 658 57 176 32:57.00 33:02.00 8:14/M
18 Bob March Patchogue 390 58 180 33:11.00 33:11.00 8:18/M
19 Daniel Goldstein Huntington Station NY 249 57 194 33:43.00 33:51.00 8:26/M
20 Daniel Mattei New Hyde Park 403 57 203 33:56.00 34:01.00 8:29/M
21 Alan Levy East Meadow NY 728 55 223 34:35.00 34:45.00 8:39/M
22 Kenneth Fradkin Bellmore NY 222 55 230 34:45.00 34:55.00 8:41/M
23 Neil Ferrara Oceanside NY 6282 57 261 36:18.00 36:25.00 9:04/M
24 Giovanni Annunziata East Meadow NY 17 58 315 38:29.00 38:38.00 9:37/M
25 Mike Josiah Patchogue NY 316 58 376 40:46.00 41:13.00 10:11/M
26 Rick Ressa Huntington NY 494 59 383 40:48.00 41:32.00 10:12/M
27 Robert Shaller Douglaston NY 530 57 419 43:29.00 43:29.00 10:52/M
28 Ronald Berkowitz Merrick NY 42 58 437 44:30.00 44:44.00 11:07/M
29 Gerard Ruiz Hicksville NY 506 59 439 44:04.00 44:45.00 11:01/M
30 Joey Arken Roslyn NY 19 57 449 45:17.00 45:19.00 11:19/M
31 Ken Carnel Lake Arinkinkoma NY 90 59 461 45:11.00 45:45.00 11:18/M
32 Glenn Gering Wantagh NY 238 56 478 46:34.00 46:35.00 11:38/M
33 Anthony Derosa Orlando Fl 157 57 484 46:42.00 46:58.00 11:40/M
34 Peter Hoey Floral Park NY 290 59 503 47:26.00 47:53.00 11:51/M
35 Donovan Wilson Rosedale NY 6374 56 527 48:48.00 49:16.00 12:12/M
36 Keith Grigoletto Setauket NY 262 59 541 50:14.00 50:31.00 12:33/M
37 Larry Lifman Merrick NY 725 58 577 53:45.00 54:13.00 13:26/M
38 Bob Koenig Levittown NY 341 56 583 54:21.00 54:55.00 13:35/M
39 Daniel Girardi Queens Village NY 244 57 593 56:53.00 57:07.00 14:13/M
40 Thomas Linsalata Seaford NY 372 59 595 57:09.00 57:33.00 14:17/M
41 Frank Erker Westbury NY 188 59 605 59:22.00 1:00:05.00 14:50/M
42 Larry Schachner Malverne NY 515 59 613 1:00:57.00 1:01:42.00 15:14/M
43 David Kaplan Glen Cove NY 724 55 647 1:17:08.00 1:17:47.00 19:17/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jodi Brodsky Atlantic Beach NY 71 64 153 32:03.00 32:05.00 8:01/M
2 Marie Brewer Mineola NY 64 64 329 39:01.00 39:05.00 9:45/M
3 Marianne Zacharia East Northport NY 644 64 337 39:09.00 39:14.00 9:47/M
4 Pamela Weess Great Neck NY 615 61 407 42:57.00 43:02.00 10:44/M
5 Heidi Robles Queens Village NY 502 63 433 44:09.00 44:25.00 11:02/M
6 Donna Rosen Jericho NY 504 63 452 45:14.00 45:22.00 11:18/M
7 Joanne Kong West Babylon NY 342 61 516 48:12.00 48:36.00 12:03/M
8 Debbie Defino Bellmore 145 63 550 51:00.00 51:28.00 12:45/M
9 Karenn Ressa Huntington NY 493 63 562 52:48.00 52:48.00 13:12/M
10 Amy Altarac Merrick NY 10 61 614 1:01:52.00 1:02:13.00 15:28/M
11 Deborah Gordon Malverne NY 663 60 625 1:04:07.00 1:04:44.00 16:02/M
12 Diana Cavannante E Meadow NY 727 61 634 1:11:40.00 1:11:40.00 17:55/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jaime Palacios Fresh Meadows NY 459 64 37 25:49.00 25:51.00 6:27/M
2 Gareth Brancato East Williston NY 54 60 57 27:20.00 27:22.00 6:50/M
3 Cesar Estevez South Ozone Park NY 190 61 66 28:16.00 28:19.00 7:04/M
4 Howard Kaufman Sea Cliff NY 733 60 88 29:06.00 29:08.00 7:16/M
5 Jon Wallach Levittown NY 604 63 93 29:26.00 29:26.00 7:21/M
6 Glenn Murphy Miller Place NY 700 60 122 30:25.00 30:25.00 7:36/M
7 Leonardo Latouche Oceanside NY 358 64 139 31:08.00 31:12.00 7:47/M
8 Mike Baard Merrick NY 657 64 141 31:14.00 31:17.00 7:48/M
9 Steven Gerardi East Meadow NY 237 62 165 32:24.00 32:27.00 8:06/M
10 Patrick Diskin Mineola 166 63 190 33:36.00 33:40.00 8:24/M
11 Eric Perrotta Massapequa NY 472 64 200 33:50.00 33:59.00 8:27/M
12 John Mangino East Rockaway NY 387 63 210 34:11.00 34:16.00 8:33/M
13 Christopher Kirejczyk Albertson NY 339 60 224 34:35.00 34:46.00 8:39/M
14 Kevin Creegan North Bellmore NY 137 64 228 34:41.00 34:51.00 8:40/M
15 Paul Nelson Saint James NY 441 64 233 34:55.00 35:00.00 8:44/M
16 Tom Brewer Mineola NY 65 64 235 35:09.00 35:09.00 8:47/M
17 James Gallagher Garden City NY 6296 64 270 36:42.00 36:48.00 9:10/M
18 Gary Albaranes Massapequa NY 6 61 271 36:40.00 36:55.00 9:10/M
19 Stephen Cipot Garden City Park NY 116 62 278 37:15.00 37:18.00 9:19/M
20 Mike Ludwig Rockville Centre NY 377 64 328 38:36.00 39:04.00 9:39/M
21 Salvatore Carretta Jr. Yonkers NY 92 63 338 39:00.00 39:19.00 9:45/M
22 Bill Niedfeld Una NY 442 60 346 39:40.00 39:44.00 9:55/M
23 James McDougall Ronkonkoma NY 374 64 354 39:57.00 39:57.00 9:59/M
24 Bill Crispino Freeport NY 139 61 367 40:26.00 40:35.00 10:06/M
25 John Angerame Bayville NY 16 61 370 40:34.00 40:40.00 10:08/M
26 Vincent Moran Lindenhurst NY 437 62 396 42:13.00 42:23.00 10:33/M
27 Timothy Droge North Merrick NY 176 64 405 42:33.00 42:51.00 10:38/M
28 Ken Bernstein Merrick NY 698 60 406 43:00.00 43:00.00 10:45/M
29 Ralph Girardi East Meadow NY 6289 60 410 42:52.00 43:09.00 10:43/M
30 Joe Defino Bellmore 146 63 417 42:53.00 43:21.00 10:43/M
31 Steve Hunter Sayville NY 792 63 418 43:10.00 43:21.00 10:47/M
32 Frank Arcuri Merrick NY 18 61 465 46:05.00 46:05.00 11:31/M
33 Robert Sanfilippo Bellmore NY 680 60 470 46:05.00 46:19.00 11:31/M
34 Michael Korol Huntington Station NY 347 60 495 47:11.00 47:36.00 11:48/M
35 John Delissio West Babylon NY 153 60 523 49:13.00 49:13.00 12:18/M
36 Michael Weisbord Bellerose NY 653 61 549 51:01.00 51:28.00 12:45/M
37 Steve Fontana Locust Valley NY 6277 64 552 51:12.00 51:34.00 12:48/M
38 Doug Softy Bethpage NY 549 63 553 51:07.00 51:38.00 12:47/M
39 Joe Ninesling Amityville 444 64 603 59:47.00 59:47.00 14:57/M
40 Brian Ohaire Bethpage NY 453 61 607 1:00:06.00 1:00:45.00 15:01/M
41 Mitchell Rich Merrick NY 497 64 616 1:03:06.00 1:03:12.00 15:46/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Susan Keogh Bellmore NY 334 66 196 33:51.00 33:56.00 8:28/M
2 Julieann Fahner Mineola NY 194 68 275 37:04.00 37:06.00 9:16/M
3 Eve Furlong Hintington NY 229 66 356 39:57.00 40:01.00 9:59/M
4 Gloria Withus Brentwood NY 630 69 371 40:40.00 40:40.00 10:10/M
5 Liz Farrell Lynbrook NY 200 67 411 42:56.00 43:10.00 10:44/M
6 Fran Dowling North Baldwin NY 170 65 480 46:26.00 46:41.00 11:36/M
7 Jane Kay Commack NY 777 65 498 47:36.00 47:47.00 11:54/M
8 Rochelle Holden Westbury NY 291 65 521 48:39.00 48:48.00 12:10/M
9 Laurice Firenze Westbury 208 67 590 56:05.00 56:26.00 14:01/M
10 Doreen Turner Springfield Gardens NY 591 67 592 55:58.00 56:40.00 13:59/M
11 Linda Fairgrieve Mineola NY 196 65 604 59:24.00 59:50.00 14:51/M
12 Gail Ledour Rockville Ctr NY 360 65 615 1:02:58.00 1:03:10.00 15:44/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joseph Brida Miller Place NY 66 67 142 31:22.00 31:24.00 7:50/M
2 Kevin McGuire Wantagh NY 412 67 179 33:01.00 33:04.00 8:15/M
3 Richard Brodsky Atlantic Beach NY 72 66 186 33:20.00 33:22.00 8:20/M
4 Peter Martin Bellmore NY 396 69 201 33:57.00 33:59.00 8:29/M
5 Scott Fairgrieve Mineola NY 197 68 214 34:30.00 34:30.00 8:37/M
6 Ehud Golos East Hills NY 250 68 327 39:00.00 39:03.00 9:45/M
7 Fred Haslett Cedarhurst NY 278 66 341 39:18.00 39:23.00 9:49/M
8 John Lively Hicksville NY 373 65 351 39:16.00 39:56.00 9:49/M
9 Randy Kay Commack NY 778 66 382 41:17.00 41:30.00 10:19/M
10 Dennis Dowling Baldwin NY 169 65 472 46:09.00 46:23.00 11:32/M
11 Warren Vandewater Bellmore NY 6295 65 534 49:15.00 49:39.00 12:19/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Maureen Frisone New Hyde Park NY 227 70 339 39:17.00 39:19.00 9:49/M
2 Irene Robinson West Islip NY 501 73 491 47:02.00 47:10.00 11:45/M
3 Paula Groothuis Albertson NY 263 70 622 1:04:10.00 1:04:10.00 16:02/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roger Soulagnet Lindenhurst NY 554 71 136 31:06.00 31:07.00 7:46/M
2 Joseph Lazzaro Ridge NY 359 74 192 33:44.00 33:47.00 8:26/M
3 Alan Wong Baldwin 632 70 290 37:29.00 37:40.00 9:22/M
4 David Frisone New Hyde Park NY 226 74 311 38:18.00 38:21.00 9:34/M
5 Richard Fulgieri Melville NY 228 71 335 39:00.00 39:13.00 9:45/M
6 Joeseph Salow Bellerose 510 72 385 41:40.00 41:46.00 10:25/M
7 Joe King Westbury NY 338 70 387 41:43.00 41:54.00 10:26/M
8 Lenny Marotta Commack NY 394 72 479 46:30.00 46:37.00 11:37/M
9 Frank Carillo Freeport NY 664 74 524 48:26.00 49:14.00 12:06/M
10 Paul Fetscher Long Beach 205 73 546 50:38.00 51:14.00 12:39/M
11 William Obrien Massapequa NY 448 70 564 52:11.00 52:57.00 13:03/M
12 Alan Hodish Garden City NY 289 71 589 56:11.00 56:24.00 14:03/M
13 James Thornton Garden City 579 70 631 1:08:59.00 1:09:46.00 17:15/M
14 John Fahner Mineola NY 193 71 633 1:09:02.00 1:09:47.00 17:15/M
15 Richard Cahn Brooklyn NY 84 71 636 1:12:29.00 1:12:54.00 18:07/M
16 Bernard Alter Baldwin NY 11 71 642 1:12:30.00 1:13:11.00 18:07/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Helma Clavin Lke Romkonkoma NY 119 76 436 44:21.00 44:41.00 11:05/M
2 Joan Ackerman Farmingdale NY 2 79 624 1:04:12.00 1:04:16.00 16:03/M
3 Mika Mizelle Glendale NY 796 79 626 1:04:31.00 1:04:50.00 16:08/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Flyntz Seaford NY 6283 77 340 39:18.00 39:20.00 9:49/M
2 Lewis Thornton Medford NY 580 76 386 41:44.00 41:54.00 10:26/M
3 Robert Pike Levittown NY 477 75 394 42:14.00 42:17.00 10:33/M
4 Patrick Wilkinson Malverne NY 621 76 415 42:44.00 43:17.00 10:41/M
5 Diarmuid White Douglaston NY 618 76 482 46:56.00 46:56.00 11:44/M
6 Robert Cammarata Merrick NY 6292 75 494 47:07.00 47:33.00 11:47/M
7 Antonio Patino Seaford NY 467 76 515 48:22.00 48:32.00 12:05/M
8 Michael Ogazon Garden City NY 452 78 520 48:41.00 48:47.00 12:10/M
9 Stanley Kalinoski Commack NY 324 75 598 57:23.00 57:49.00 14:21/M
10 Curt Robinson West Islip NY 500 77 630 1:09:13.00 1:09:41.00 17:18/M
Top

Female 80 to 84

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Patricia Delaney Bay Shore NY 149 80 551 51:11.00 51:33.00 12:48/M
2 Flora Butcher Levittown NY 81 81 650 1:32:25.00 1:33:03.00 23:06/M
Top

Male 80 to 84

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Martin Schwartz Wantagh NY 522 81 594 57:32.00 57:32.00 14:23/M
2 Frank Martin Bay Shore NY 395 84 617 1:02:59.00 1:03:22.00 15:45/M
3 Norman Hershkowitz Massapequa NY 288 80 620 1:03:20.00 1:03:46.00 15:50/M
4 George Shilling Franklin Square NY 532 81 632 1:09:12.00 1:09:46.00 17:18/M
Top

Male 85 to 89

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carlos Morales Corona NY 435 85 513 48:13.00 48:30.00 12:03/M
2 Geza Feld Farmingdale NY 202 85 619 1:03:36.00 1:03:36.00 15:54/M
3 Howard Kestenbaum Plainview NY 335 87 643 1:13:07.00 1:13:51.00 18:17/M
4 Herbert Persky Nyc NY 475 87 649 1:20:11.00 1:20:11.00 20:03/M
 

4 Mile Law Enforcement

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marcy Garcia East Meadow NY 709 55 14 54:55.00 55:15.00 13:44/M
2 Anita Wooten Riverhead NY 636 53 15 1:02:48.00 1:02:56.00 15:42/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John Oakley Bayport NY 447 57 1 28:28.00 28:30.00 7:07/M
2 Ray Gogarty Deer Park NY 247 41 2 29:26.00 29:33.00 7:21/M
3 Matthew Monkowski Lindenhurst NY 433 39 3 32:40.00 32:53.00 8:10/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Justin Lenz Bellmore NY 364 54 4 33:26.00 33:39.00 8:21/M
2 Joseph Savino Maspeth NY 710 50 5 35:16.00 35:36.00 8:49/M
3 John Furlong Hintington NY 230 71 6 38:00.00 38:05.00 9:30/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joseph Chiodi Wantagh New York 11793 NY 106 36 7 38:14.00 38:14.00 9:33/M
2 Bob Patterson Hicksville NY 469 73 8 39:18.00 39:23.00 9:49/M
3 Anthony Felice Hicksville NY 203 50 9 39:09.00 39:26.00 9:47/M
4 Eric Stern Rockville Centre NY 690 46 10 41:04.00 41:37.00 10:16/M
5 Brian Luger Floral Park NY 776 29 11 44:10.00 44:26.00 11:02/M
6 Bill Young West Islip NY 642 75 12 51:52.00 52:25.00 12:58/M
7 Joe Digaetano Lindenhurst NY 160 48 13 54:17.00 54:43.00 13:34/M
 

1 Mile Youth Run

Top

Female 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Isabella Lettieri North Bellmore NY 366 11 9 7:46.00 7:46.00 7:45/M
2 Madelyn Forquignon Massapequa NY 219 10 10 7:46.00 7:46.00 7:46/M
3 Gianna Chiodi Wantagh New York 11793 NY 105 8 15 8:11.00 8:11.00 8:11/M
4 Camryn Zubiria Merrick NY 646 12 16 8:13.00 8:13.00 8:13/M
5 Lilliana Palmeri Merrick NY 461 9 18 8:14.00 8:14.00 8:14/M
6 Lily Mach Bellmore NY 383 9 20 8:26.00 8:26.00 8:26/M
7 Olivia Lettieri North Bellmore NY 367 9 22 8:41.00 8:41.00 8:41/M
8 Trinity Ricevnto Sayville NY 662 11 24 9:05.00 9:05.00 9:04/M
9 Karly Jimenez Union City NJ 310 7 25 9:13.00 9:13.00 9:12/M
10 Gabriella Elliot Bellmore NY 723 11 26 9:19.00 9:19.00 9:19/M
11 Catherine Zubiria Merrick NY 647 7 31 9:56.00 9:56.00 9:56/M
12 Isabella Flores Bellmore NY 211 7 36 10:31.00 10:31.00 10:31/M
13 Lily Graham W Babylon NY 782 5 37 10:34.00 10:34.00 10:34/M
14 Kaylee Degirmenci Port washington NY 651 5 38 11:01.00 11:01.00 11:01/M
15 Kayla Kwas North Bellmore NY 349 12 41 11:20.00 11:20.00 11:19/M
16 Addison Ricotta North Bellmore NY 498 8 42 11:20.00 11:20.00 11:20/M
17 Jolie Spottiswood Bellmore NY 555 8 43 11:23.00 11:23.00 11:23/M
18 Julianna Forquignon Massapequa NY 217 8 44 11:25.00 11:25.00 11:25/M
19 Charlotte Belliveau North Bellmore NY 37 7 45 11:30.00 11:30.00 11:29/M
20 Mia Palmeri Merrick NY 691 6 46 11:46.00 11:46.00 11:45/M
21 Lauren Blanshah Bellmore NY 686 8 47 11:51.00 11:51.00 11:50/M
22 Sofia Worster Bellmore NY 638 6 48 11:54.00 11:54.00 11:53/M
23 Sofia Barringa N Bellmore NY 748 5 50 12:16.00 12:16.00 12:16/M
24 Elise Shapiro Amherst NY 715 5 51 12:25.00 12:25.00 12:25/M
25 Adelynn Shapiro Amherst NY 713 5 52 12:27.00 12:27.00 12:26/M
26 Sabrina Rosenberg East Meadow NY 668 9 53 12:54.00 12:54.00 12:54/M
27 Riley Smith Wantagh NY 546 11 55 13:12.00 13:12.00 13:11/M
28 Juliette Shapiro Merrick NY 712 7 56 13:28.00 13:28.00 13:28/M
29 Sofie Burke North Bellmore NY 77 7 58 14:44.00 14:44.00 14:44/M
30 Anneliese Hoede N Bellmore NY 730 6 59 14:52.00 14:52.00 14:51/M
31 Natalya Contreras Valley Stream NY 130 10 60 15:12.00 15:12.00 15:11/M
32 Ariella Shapiro Amherst NY 714 3 62 16:38.00 16:38.00 16:38/M
33 Maddalena Hoech n Bellmore NY 729 4 63 16:39.00 16:39.00 16:38/M
34 Rio Skillman Bellmore NY 537 7 64 20:34.00 20:34.00 20:34/M
35 Madeline Blanshah Bellmore NY 684 4 65 0:00.00 37:01.00 0:00/M
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brendan Ramirez Wantagh NY 652 12 1 6:32.00 6:32.00 6:32/M
2 Harrison St Thomas East Meadow NY 560 9 2 6:49.00 6:49.00 6:49/M
3 Timothy Ellingson Robbinsville Nj 184 10 3 7:22.00 7:22.00 7:22/M
4 Noah Mach Bellmore NY 384 12 4 7:25.00 7:25.00 7:24/M
5 Kevin Ellingson Robbinsville Nj 183 6 5 7:26.00 7:26.00 7:26/M
6 Ryan Anderson Bellmore NY 13 11 6 7:32.00 7:32.00 7:32/M
7 Lucas Lam North Bellmore NY 352 10 7 7:33.00 7:33.00 7:33/M
8 Tristan Taitt Levittown NY 572 11 8 7:42.00 7:42.00 7:42/M
9 Mikael Panju East Meadow NY 464 11 11 7:58.00 7:58.00 7:58/M
10 Nathan Lam North Bellmore NY 353 8 12 8:01.00 8:01.00 8:01/M
11 Yean Jr Jimenez Union City NJ 311 9 13 8:09.00 8:09.00 8:09/M
12 Connor Smith Wantagh NY 542 9 14 8:10.00 8:10.00 8:10/M
13 Diego Martinez Merrick NY 397 11 17 8:14.00 8:14.00 8:13/M
14 Brendan Mullin Bellmore NY 689 10 19 8:24.00 8:24.00 8:23/M
15 Joseph Chiodi Jr Wantagh New York 11793 NY 108 7 21 8:32.00 8:32.00 8:31/M
16 Connor Skillman Bellmore NY 535 10 23 8:54.00 8:54.00 8:53/M
17 Colt Ricevuto Sayville NY 661 9 27 9:19.00 9:19.00 9:19/M
18 Maximillian Zubiria Merrick NY 648 10 28 9:48.00 9:48.00 9:48/M
19 Elliot Shapiro Amherst NY 711 7 29 9:49.00 9:49.00 9:49/M
20 Lliam Burke North Bellmore NY 76 7 30 9:54.00 9:54.00 9:53/M
21 Sean Monkowski Lindenhurst NY 434 9 32 10:10.00 10:10.00 10:10/M
22 Dylan Lynch Merrick 379 6 33 10:19.00 10:19.00 10:18/M
23 Kerry Galak Bellmore NY 736 8 34 10:21.00 10:21.00 10:20/M
24 Jayden Flores Bellmore NY 212 9 35 10:27.00 10:27.00 10:26/M
25 Harrison Fairgrieve Mineola NY 195 3 39 11:06.00 11:06.00 11:06/M
26 Colin Tammany Bellmore 573 6 40 11:13.00 11:13.00 11:13/M
27 Nathan Smith Bellmore 545 5 49 12:14.00 12:14.00 12:14/M
28 Josiah Flores Bellmore NY 213 4 54 13:01.00 13:01.00 13:00/M
29 Jonathan Cohen Bellmore NY 122 9 57 13:50.00 13:50.00 13:50/M
Top

Male 13 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Javier Contreras Valley Stream NY 129 16 61 15:14.00 15:14.00 15:14/M