Sunnyside Post Halloween Mile
1 Mile Age Groups
F Overall
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Citlali Cervantes 11213 117 33 5 5:25.05 5:25.05 5:25/M
2 Robin Yee Long Island City 79 26 11 5:47.84 5:47.84 5:48/M
3 Emily McNamara Sunnyside 76 31 20 6:21.06 6:21.06 6:21/M
M Overall
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Nick Defelice New York 2745 38 1 4:59.71 4:59.71 5:00/M
2 John Kuehn Sunnyside 44 28 2 5:04.18 5:04.18 5:04/M
3 Senay Tesfamichael Long Island City 45 22 3 5:16.50 5:16.50 5:17/M
Show Top 5 Only
F 12 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Ellie Glatstein Pelham 2738 11 50 7:27.86 7:27.86 7:28/M
2 Tessa Lopes Woodside 159 7 135 12:59.19 12:59.19 12:59/M
3 Genevieve Barry Sunnyside 92 3 151 15:40.10 15:40.10 15:40/M
 
M 12 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Max Roer Sunnyside 24 9 38 7:15.56 7:15.56 7:16/M
2 Dylan Bhatt Sunnyside 179 10 40 7:18.93 7:18.93 7:19/M
3 Felix Roer Sunnyside 22 12 55 7:35.03 7:35.03 7:35/M
4 Jarvis McCarthy Long Island City 82 12 59 7:48.99 7:48.99 7:49/M
5 Callen Stella Sunnyside 4 7 74 8:52.64 8:52.64 8:53/M
6 Theodore Barry Sunnyside 90 7 118 10:46.33 10:46.33 10:46/M
7 Kairav Kalra Woodside 127 6 128 11:54.47 11:54.47 11:54/M
8 Gerard M Leary Woodside 165 12 149 15:19.77 15:19.77 15:20/M
 
F 13 to 19
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Helen O’sullivan Woodside 162 14 48 7:25.67 7:25.67 7:26/M
2 Zara Lara Woodside 130 18 73 8:52.61 8:52.61 8:53/M
3 Sheyla Javier Long Island City 137 19 76 8:54.62 8:54.62 8:55/M
4 Juliet Burns Sunnyside 19 14 86 9:14.71 9:14.71 9:15/M
5 Margaret Roach Woodside Ny 11377 93 15 150 15:31.91 15:31.91 15:32/M
 
M 13 to 19
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Leonardo Bottero Sunnyside 161 14 117 10:28.64 10:28.64 10:29/M
2 Fachir Jumena Sunnyside 2809 13 130 11:56.25 11:56.25 11:56/M
 
F 20 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sara Wong Astoria 41 27 29 6:50.74 6:50.74 6:51/M
2 Madison Murray Queens Village 156 20 56 7:37.37 7:37.37 7:37/M
3 Grace Bentley Long Island City 119 25 58 7:44.47 7:44.47 7:44/M
4 Lacie Pennington Astoria 113 28 94 9:32.06 9:32.06 9:32/M
5 Jasmine Arielle Ting Woodside 50 26 97 9:36.64 9:36.64 9:37/M
6 Diana Arias Sunnyside 35 27 103 9:53.08 9:53.08 9:53/M
7 Emily Callahan Brooklyn 169 28 109 10:03.53 10:03.53 10:04/M
8 Megan Bourassa New York 134 24 114 10:21.75 10:21.75 10:22/M
9 Izzati Wardhani Sunnyside 28 27 148 14:56.34 14:56.34 14:56/M
10 Gabriela Mantilla Woodhaven 60 29 162 17:12.13 17:12.13 17:12/M
11 Marlene Flores Woodside 121 29 171 18:57.80 18:57.80 18:58/M
12 Araceli Flores Woodside 122 28 172 19:00.57 19:00.57 19:01/M
13 July Merizier Sunnyside 129 29 185 21:30.00 21:30.00 21:30/M
 
M 20 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Brian Sha Long Island City 171 28 14 6:01.97 6:01.97 6:02/M
2 Paulo Stephen Infante New York 69 29 17 6:16.37 6:16.37 6:16/M
3 Adrian Espana Queens 160 29 19 6:20.76 6:20.76 6:21/M
4 Erik Alatorre Woodhaven 143 21 28 6:49.48 6:49.48 6:49/M
5 Kevin Maloney Long Island City 118 25 30 6:51.14 6:51.14 6:51/M
6 Jason Groarke Sunnyside 174 27 45 7:23.18 7:23.18 7:23/M
7 Wesley Tsui Woodhaven 2732 22 52 7:30.76 7:30.76 7:31/M
8 Guadalupe Solano Sunnyside Ny 11104 62 22 57 7:41.26 7:41.26 7:41/M
9 Taufikur Rahman Sunnyside 27 26 61 7:56.53 7:56.53 7:57/M
10 Joe Licausi Astoria 2728 28 75 8:52.96 8:52.96 8:53/M
11 Dev Ramautar Jamaica 64 23 104 9:55.67 9:55.67 9:56/M
12 Cole Bourassa New York 133 25 115 10:22.87 10:22.87 10:23/M
 
F 30 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Lily Martinez Woodside 178 36 43 7:22.04 7:22.04 7:22/M
2 Mariel Perez Astoria 66 32 44 7:22.52 7:22.52 7:23/M
3 Irene Starygina Astoria 70 37 47 7:25.25 7:25.25 7:25/M
4 Katie Demallie Sunnyside 101 36 63 8:10.99 8:10.99 8:11/M
5 Katherine Molineros Sunnyside 71 32 65 8:13.16 8:13.16 8:13/M
6 Colleen Doherty Long Island City 96 35 66 8:13.25 8:13.25 8:13/M
7 Kayla Roche 11106 14 30 68 8:29.35 8:29.35 8:29/M
8 Lindsey Reynolds Sunnyside 144 39 71 8:37.11 8:37.11 8:37/M
9 Jennie Thomas Astoria 55 33 72 8:40.19 8:40.19 8:40/M
10 Cristina Camello Astoria 2730 37 77 8:56.52 8:56.52 8:57/M
11 Amanda Kusek Woodside 86 34 79 8:57.46 8:57.46 8:57/M
12 Sarah Myers Woodside 59 30 87 9:16.52 9:16.52 9:17/M
13 Barbara Libove Sunnyside 74 39 90 9:22.32 9:22.32 9:22/M
14 Kayla Callahan Sunnyside 72 30 107 10:03.32 10:03.32 10:03/M
15 Zaynab Daher Maspeth 49 30 113 10:17.64 10:17.64 10:18/M
16 Taylor Lindenbaum Woodside 88 34 121 10:52.66 10:52.66 10:53/M
17 Cristina Guarino Astoria 38 32 136 13:07.99 13:07.99 13:08/M
18 Amarilis Lugo Astoria 37 34 137 13:08.33 13:08.33 13:08/M
19 Joanna Weinberg Long Island City 110 30 140 13:37.77 13:37.77 13:38/M
20 Amanda Perez Sunnyside 108 30 142 13:38.75 13:38.75 13:39/M
21 Clarissa Lopes Woodside 158 36 144 14:19.51 14:19.51 14:20/M
22 Amy Fox Astoria 98 39 165 17:34.94 17:34.94 17:35/M
23 Meghan Camara Los Angeles 2816 32 173 19:01.14 19:01.14 19:01/M
24 Katie Flynn Brooklyn 2815 32 174 19:01.90 19:01.90 19:02/M
25 Alison Morgenstern 11216 2746 33 175 19:02.35 19:02.35 19:02/M
26 Kathleen Addison Brooklyn 52 30 176 19:11.05 19:11.05 19:11/M
27 Nicole Angelo Jersey City 43 32 179 19:12.16 19:12.16 19:12/M
28 Katherine Sutkowi Sunnyside 128 34 183 21:27.66 21:27.66 21:28/M
29 Laura Kalis Astoria 106 37 187 23:40.68 23:40.68 23:41/M
 
M 30 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Zachary Rosch Sunnyside 36 30 6 5:25.20 5:25.20 5:25/M
2 Rya Cote Brooklyn 2814 33 8 5:38.16 5:38.16 5:38/M
3 Daniel O’keefe Long Island City 95 33 10 5:46.93 5:46.93 5:47/M
4 Louis Pace Woodside 29 34 13 6:00.16 6:00.16 6:00/M
5 Chad Bascombe Freeport 2818 36 15 6:02.56 6:02.56 6:03/M
6 Dave Gasparini Long Island City 114 37 18 6:16.88 6:16.88 6:17/M
7 Emanuele Santaca' Long Island City 135 30 21 6:27.72 6:27.72 6:28/M
8 Abraham Lule Sunnyside 140 37 23 6:30.99 6:30.99 6:31/M
9 Marc Cardarelli Sunnyside 141 34 24 6:31.00 6:31.00 6:31/M
10 David Minsky Woodside Ny 11377 9 38 33 7:10.40 7:10.40 7:10/M
11 Cameron Meindl Sunnyside 80 31 42 7:20.56 7:20.56 7:21/M
12 Matt Flores 11216 2747 33 49 7:26.42 7:26.42 7:26/M
13 Adam Rogers Long Island City 120 37 62 8:03.23 8:03.23 8:03/M
14 Joe Giordano Sunnyside 109 32 67 8:27.33 8:27.33 8:27/M
15 Jack Leary Brooklyn 2811 32 69 8:32.10 8:32.10 8:32/M
16 Bryan Rogers Brooklyn 151 32 70 8:33.27 8:33.27 8:33/M
17 Frank Hanley Woodside 81 33 78 8:57.34 8:57.34 8:57/M
18 Josh Haslup Woodside 58 33 84 9:12.82 9:12.82 9:13/M
19 Anatole Ashraf Sunnyside 142 37 92 9:27.97 9:27.97 9:28/M
20 Colin Pennington Astoria 112 33 93 9:31.21 9:31.21 9:31/M
21 Joe Studley Sunnyside 85 32 106 10:03.03 10:03.03 10:03/M
22 Matt Kramer Sunnyside 73 32 108 10:03.32 10:03.32 10:03/M
23 Albi Kallashi Astoria 2727 32 110 10:04.34 10:04.34 10:04/M
24 Harris Beringer Long Island City 18 37 134 12:48.41 12:48.41 12:48/M
25 Thomas Kalis Astoria 107 34 154 15:48.44 15:48.44 15:48/M
26 Ethan Middlebrooks Sunnyside 132 38 159 16:27.59 16:27.59 16:28/M
27 Bryan Kauder Brooklyn 51 31 177 19:11.64 19:11.64 19:12/M
28 Chase Caldwell Jersey City 42 33 178 19:12.10 19:12.10 19:12/M
29 William Athey-Lloyd Astoria 111 33 188 23:43.97 23:43.97 23:44/M
 
F 40 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Amy Fitzgerald Sunnyside 146 40 31 6:52.19 6:52.19 6:52/M
2 Shana Reade Sunnyside 2 45 32 7:09.09 7:09.09 7:09/M
3 Alexandra Delano Sunnyside 23 43 54 7:34.87 7:34.87 7:35/M
4 Sarah Silliman Sunnyside 7 42 80 9:02.80 9:02.80 9:03/M
5 Stephanie Saw Roslyn 124 40 81 9:06.19 9:06.19 9:06/M
6 Carissa McCormack Sunnyside 148 40 85 9:13.11 9:13.11 9:13/M
7 Monika Stangel Sunnyside 15 47 88 9:16.73 9:16.73 9:17/M
8 Janet Stella Sunnyside 3 44 91 9:24.58 9:24.58 9:25/M
9 Maria Biskup 11104 167 44 100 9:38.51 9:38.51 9:39/M
10 Mairead Murphy Sunnyside 2735 45 105 10:01.86 10:01.86 10:02/M
11 Debbie Perry Sunnyside 2812 41 116 10:27.37 10:27.37 10:27/M
12 Ingrid Larson Sunnyside 2742 49 122 10:59.35 10:59.35 10:59/M
13 Abigail Sporer Sunnyside 32 44 123 11:37.45 11:37.45 11:37/M
14 Michelle Leary Woodside 164 43 126 11:51.89 11:51.89 11:52/M
15 Shannon Stacey Sunnyside 168 47 127 11:52.26 11:52.26 11:52/M
16 Rosemary Twomey Sunnyside 39 42 131 12:04.00 12:04.00 12:04/M
17 Mayra Cedeño Sunnyside 11 41 133 12:09.06 12:09.06 12:09/M
18 Nicole Izzo New York 2810 45 145 14:28.35 14:28.35 14:28/M
19 Denise Barry Sunnyside 89 42 152 15:40.59 15:40.59 15:41/M
20 Olga Ballon-Roach Woodside Ny 11377 94 49 155 16:06.65 16:06.65 16:07/M
21 Eunice Bang Woodside 17 40 157 16:15.14 16:15.14 16:15/M
22 Tsering Norpa Sunnyside 131 41 158 16:27.30 16:27.30 16:27/M
23 Kelly Connolly Woodside 57 43 161 17:08.88 17:08.88 17:09/M
24 Nikki Vivion Woodside Ny 2750 47 164 17:34.51 17:34.51 17:35/M
25 Bianca Colasuonno Astoria 2731 44 170 18:00.30 18:00.30 18:00/M
 
M 40 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jeff Watson Sunnyside 145 41 4 5:16.77 5:16.77 5:17/M
2 Joel Lopez Long Island City 97 43 7 5:34.90 5:34.90 5:35/M
3 James Mahood Middle Grove 2808 49 9 5:42.53 5:42.53 5:43/M
4 Valery De Lame Sunnyside 2736 42 12 5:59.89 5:59.89 6:00/M
5 Davon Culley Long Island City 30 49 16 6:12.76 6:12.76 6:13/M
6 Tony Loke Long Island City 40 49 22 6:30.49 6:30.49 6:30/M
7 Patrick Moroney Astoria 65 41 25 6:31.18 6:31.18 6:31/M
8 Jeff Angell New York 56 46 26 6:32.78 6:32.78 6:33/M
9 Simon Koo Woodside 2817 46 27 6:34.84 6:34.84 6:35/M
10 Patrick Burns Sunnyside 21 45 36 7:12.28 7:12.28 7:12/M
11 Abraham Nowels Brooklyn 166 40 37 7:13.88 7:13.88 7:14/M
12 Paul Roer Sunnyside 25 48 39 7:16.16 7:16.16 7:16/M
13 Nilay Bhatt Sunnyside 180 46 41 7:19.54 7:19.54 7:20/M
14 Jack Mok Sunnyside 147 40 46 7:24.08 7:24.08 7:24/M
15 Michael Fasulo Sunnyside 12 48 51 7:28.94 7:28.94 7:29/M
16 John Chan Roslyn 123 42 82 9:06.35 9:06.35 9:06/M
17 Chris Logie Sunnyside 172 44 83 9:06.93 9:06.93 9:07/M
18 David Braun Sunnyside 68 46 89 9:18.16 9:18.16 9:18/M
19 Robert Moses Brooklyn 75 40 98 9:38.46 9:38.46 9:38/M
20 Kai Han Sunnyside 176 49 101 9:40.75 9:40.75 9:41/M
21 John Barry Sunnyside 91 41 119 10:48.59 10:48.59 10:49/M
22 Javier Divorato Woodside 87 44 120 10:52.53 10:52.53 10:53/M
23 Aaron Sporer Sunnyside 31 43 124 11:37.56 11:37.56 11:38/M
24 Amit Kalra Woodside 125 44 129 11:55.84 11:55.84 11:56/M
25 Will Lara Sunnyside 10 48 132 12:08.07 12:08.07 12:08/M
26 Jeff Fox Astoria 99 43 163 17:34.42 17:34.42 17:34/M
27 Aleks Radovich Woodside 2806 43 166 17:35.86 17:35.86 17:36/M
28 Gerard Leary Woodside 163 43 167 17:36.59 17:36.59 17:37/M
29 Chris Palmer Astoria 2729 42 169 17:59.62 17:59.62 18:00/M
 
F 50 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Aida Aguayza Maspeth 48 57 112 10:14.97 10:14.97 10:15/M
2 Teresa Mahood Middle Grove 2807 59 125 11:45.25 11:45.25 11:45/M
3 Elaine Perlov Sunnyside 33 53 138 13:12.65 13:12.65 13:13/M
4 Kimberly Herman Sunnyside 78 52 141 13:38.73 13:38.73 13:39/M
5 Maria Bassett Sunnyside 175 55 146 14:52.89 14:52.89 14:53/M
6 Malabika Das Sunnyside 136 50 156 16:06.74 16:06.74 16:07/M
 
M 50 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Michael McCarthy Long Island City 83 53 60 7:49.92 7:49.92 7:50/M
2 Jeff Buddle New York City 34 54 95 9:33.57 9:33.57 9:34/M
3 Cormac McCormack Sunnyside 149 50 96 9:36.38 9:36.38 9:36/M
4 James Underwood Sunnyside 2741 52 99 9:38.49 9:38.49 9:38/M
 
F 60 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Elizabeth Daniele Sunnyside 103 65 143 13:59.86 13:59.86 14:00/M
2 Joan Marie Delahunt Sunnyside 138 66 147 14:55.55 14:55.55 14:56/M
3 Debbie Greenberg Sunnyside 105 64 153 15:41.99 15:41.99 15:42/M
4 Helen Wang 154 60 180 19:32.77 19:32.77 19:33/M
5 Sharda Kalra Woodside 126 69 190 27:11.84 27:11.84 27:12/M
 
M 60 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Nick McNickle Jackson Heights 104 69 53 7:34.02 7:34.02 7:34/M
2 James Park Sunnyside 116 65 102 9:42.21 9:42.21 9:42/M
3 Henry Sarnataro Glendale 2737 68 139 13:21.66 13:21.66 13:22/M
 
M 70 and over
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Roger Meyer Sea Cliff 2740 75 111 10:04.77 10:04.77 10:05/M
2 Ned Steele Sunnyside 115 72 186 21:46.10 21:46.10 21:46/M
 
F no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Stellan Bergman 2734 0 35 7:11.81 7:11.81 7:12/M
2 Julie Won 2743 0 182 19:51.54 19:51.54 19:52/M
3 Agapie Connie 2749 0 189 25:50.24 25:50.24 25:50/M
 
M no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Kevin Glatstein 2739 0 34 7:11.41 7:11.41 7:11/M
2 Joseph Varghese 177 0 64 8:12.99 8:12.99 8:13/M
3 Waliur Rahman 2748 0 160 17:06.51 17:06.51 17:07/M
4 Shu Bergman 2733 0 168 17:38.15 17:38.15 17:38/M
5 Eugene Won 2744 0 181 19:50.18 19:50.18 19:50/M
6 Ousman Laast 2813 0 184 21:27.93 21:27.93 21:28/M

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media