Nassau County XC Conf 3, 4 - 10/3/22
Overall Results
12
PlaceScoreBib NameClassTeamTimePace
JV Boys
11998 Jason Rodriguez 11Manhasset19:52.48 6:24/M
22989 Nicolas Katsoulis 8Manhasset20:00.66 6:26/M
33973 Daniel Chung 10Manhasset20:01.77 6:27/M
441006 Trevor Wells 9Manhasset20:05.42 6:28/M
55995 Thomas Neylon 9Manhasset20:28.83 6:36/M
6(6)975 Mychal Duffy 10Manhasset20:38.35 6:39/M
7(7)985 Ian Huang 11Manhasset20:39.27 6:39/M
8 969 John Bachor 10Manhasset20:51.23 6:43/M
9 1005 Thomas Twomey 9Manhasset20:54.40 6:44/M
10 966 Sam Abraham 10Manhasset21:04.49 6:47/M
11 990 Lucas Kim 10Manhasset21:09.49 6:49/M
12 982 James Harwood 11Manhasset21:29.29 6:55/M
1381525 Eamon Conroy 11South Side21:51.72 7:02/M
1491535 Nolan Hosey 9South Side21:52.39 7:02/M
15 2090 Jilles Huinink 12Manhasset22:20.90 7:12/M
16 980 James Griffith 10Manhasset22:51.34 7:21/M
17 1004 Nicholas Tonorezos 10Manhasset23:14.33 7:29/M
18 981 Dashiell Hamilton 7Manhasset23:14.43 7:29/M
19 970 Mark Bai 10Manhasset23:37.46 7:36/M
20 1869 Ethan Chen 9Wantagh24:12.46 7:48/M
21101522 Aidan Callahan 11South Side24:22.69 7:51/M
22 1450 Logan Fitzgerald 10Seaford24:22.74 7:51/M
23111546 Evan Wikle 9South Side24:47.61 7:59/M
24 1992 William Conkling 10Manhasset25:24.35 8:11/M
25 1130 Erik Wagner 9North Shore25:26.01 8:11/M
26 1122 Chris Marinello 11North Shore25:34.44 8:14/M
27 1880 Luca Pecora 9Wantagh25:40.09 8:16/M
28 2042 Johnny Jahrmarkt 10W. Tresper Clarke25:53.37 8:20/M
29 996 Tyler Ng 7Manhasset26:12.63 8:26/M
30 1855 Liam Stump 11W. Tresper Clarke26:13.90 8:27/M
31 1455 Scott Meagher 10Seaford26:28.56 8:31/M
32 977 Konstantinos Georgiadis 10Manhasset26:34.31 8:33/M
33 418 Ethan Ponce 9George H. Hewlett26:40.93 8:35/M
34 1451 Ethan Goldberger 11Seaford26:42.65 8:36/M
35 1449 John Downey 10Seaford27:15.28 8:46/M
36 399 Stamatios Atsidaftis 10George H. Hewlett27:40.20 8:54/M
37121520 Maxim Billias 9South Side28:03.72 9:02/M
38 412 Ethan Lahey 9George H. Hewlett28:05.60 9:03/M
39 1882 James Romano 12Wantagh28:14.98 9:06/M
40 1822 Jonathan Herrera 10Valley Stream South29:28.39 9:29/M
41 430 David Jimenez 7Glen Cove29:29.70 9:30/M
42(13)1532 Jack Gaillard 10South Side29:31.54 9:30/M
43(14)1543 Will Ryan 12South Side29:31.96 9:30/M
44 1821 Sean Gonzalez Yazdpour 10Valley Stream South30:14.06 9:44/M
45 2044 Davian Chang 10W. Tresper Clarke30:29.97 9:49/M
46 1804 Gurjasdeep Singh 10Valley Stream North31:04.00 10:00/M
47 1803 Bidipta Roy 12Valley Stream North31:50.72 10:15/M
48 831 Khristian Persaud 9Lawrence34:08.23 10:59/M
49 1124 John Sawicki 10North Shore34:43.67 11:11/M
50 828 Eliel Morales 10Lawrence35:29.93 11:26/M
12

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media