Nassau County XC Frosh-Soph-Jr-Sr Meet - 10/19/22
Overall Results
1st 22pts Sanford H. Calhoun
2nd 54pts Massapequa
3rd 70pts Roslyn
4th 97pts Great Neck South
5th 117pts Baldwin
12
PlPtsBib NameClassTeamTime (Pred.)BackPace
Senior Boys
1 590 John Ortiz 12H. Frank Carey 15:58.61 5:09/M
2 472 Jared Kimiabakhsh 12Great Neck North 16:10.66 5:12/M
3 11423 William Hughes 12Sanford H. Calhoun 16:11.32 5:13/M
4 1129 Samuel Sturge 12North Shore 16:14.85 5:14/M
5 270 Danzil Monk Jr 12Freeport 16:19.43 5:15/M
6 238 Zackary Gopie 12Floral Park Memorial 16:26.21 5:17/M
7 21432 Jonathan Sferratore 12Sanford H. Calhoun 16:29.39 5:18/M
8 31059 Christopher Schimkus 12Massapequa 16:30.46 5:19/M
9 41387 Matthew Voynovich 12Roslyn 16:45.46 5:24/M
10 918 Luke Gaudet 12Lynbrook 16:56.04 5:27/M
11 333 Alex Colletti 12Garden City 17:04.24 5:30/M
12 967 Elyias Alawadhi 12Manhasset 17:05.46 5:30/M
13 51414 Matthew Belmonte 12Sanford H. Calhoun 17:05.68 5:30/M
14 328 Daniel Butt 12Garden City 17:07.90 5:31/M
15 61420 Gavin Giordano 12Sanford H. Calhoun 17:26.16 5:37/M
16 7557 Edison Won 12Great Neck South 17:29.20 5:38/M
17 592 Nicholas Sardes 12H. Frank Carey 17:40.73 5:41/M
18 1745 Kendrick Sanford 12Uniondale 17:41.84 5:42/M
19 1533 Josh Garelle 12South Side 17:45.36 5:43/M
20 745 Max Reilly 12Island Trees 17:46.15 5:43/M
21 81422 Michael Gunn 12Sanford H. Calhoun 17:51.71 5:45/M
22 68 Gabriel Aguilar 12Division Avenue 17:52.37 5:45/M
23 740 Gabriel Bar Kochva 12Island Trees 17:56.06 5:46/M
24 479 Ethan Schulman 12Great Neck North 18:06.87 5:50/M
25 1115 Aidan Attina 12North Shore 18:14.60 5:52/M
26 1118 Ethan Fichtl 12North Shore 18:15.55 5:53/M
27 1800 Elyas Layachi 12Valley Stream North 18:16.36 5:53/M
28 2108 Nicholas Iannelli 12JFK Bellmore 18:19.05 5:54/M
29 199 Zachary Carle 12Farmingdale 18:28.35 5:57/M
30 456 Colin Asher 12Great Neck North 18:34.63 5:59/M
31 1077 Jordan Weinstein 12Mineola 18:36.25 5:59/M
32 216 Jack O'Rourke 12Farmingdale 18:43.49 6:02/M
33 122 Kenneth Chan 12East Meadow 18:43.82 6:02/M
34 91061 Sergio Talamo 12Massapequa 18:48.77 6:03/M
35 482 Samuel Siyance-Rachmany 12Great Neck North 18:50.14 6:04/M
36 10555 Ahyaan Virani 12Great Neck South 18:53.33 6:05/M
37 1911 Nicholas Fauci 12Wellington C. Mepham 18:58.90 6:07/M
38 111036 Andrew Braunstein 12Massapequa 19:02.99 6:08/M
39 121366 Sam Balakhanei 12Roslyn 19:08.32 6:10/M
40 (13)1438 Mert Yolseven 12Sanford H. Calhoun 19:10.72 6:10/M
41 141056 Christian Primavera 12Massapequa 19:12.14 6:11/M
42 159 Tyler Means 12Baldwin 19:16.06 6:12/M
43 161380 Alex Konigsberg 12Roslyn 19:23.49 6:14/M
44 24 Brendan McMorrow 12Bethpage 19:26.53 6:15/M
45 581 Andy Garcia 12H. Frank Carey 19:26.71 6:16/M
46 171046 Sean Gowen 12Massapequa 19:30.04 6:17/M
47 276 Alec Valery 12Freeport 19:32.39 6:17/M
48 133 Dylan Kaplan 12East Meadow 19:34.81 6:18/M
49 741 Nicholas Bevinetto 12Island Trees 19:35.94 6:18/M
50 1153 Kristopher Balbontin 12Oceanside 19:46.95 6:22/M
12

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media