2022 NYS Winter Run Series - Robert Moses
5K Open Age Groups
Show Top 5 Only
F 12 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Cleo Lipatov Rockville Centre 381 10 108 27:35.35 28:04.98 8:53/M
2 Bailey Lipatov Rockville Centre 380 7 112 27:38.49 28:04.62 8:54/M
3 Hailey Morgan East Meadow 448 11 294 33:19.94 34:13.06 10:44/M
4 Gabby Kilarjian Rockville Centre 344 12 503 55:56.23 56:26.09 18:00/M
 
M 12 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Lucas Atkins Melville 38 11 143 28:29.22 28:39.63 9:10/M
2 Christopher Karcz Jr. Seaford 329 10 405 38:43.23 39:05.10 12:28/M
 
F 13 to 15
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Claire Bohan Rockville Centre 72 15 11 20:57.77 20:57.77 6:45/M
2 Lauren Lamena Huntington 365 15 109 27:36.32 28:13.69 8:53/M
3 Calista Bullard Dix Hills 89 13 283 32:54.49 33:46.56 10:36/M
4 Jean Johnson Islip 767 15 431 40:16.54 42:52.67 12:58/M
 
M 13 to 15
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jacob D'Amico Wantagh 134 13 16 22:16.66 22:17.94 7:10/M
2 Aidan Lohin East Northport 387 14 229 31:02.48 31:15.28 9:59/M
 
F 16 to 19
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Julia Murray Merrick 465 18 139 28:24.44 28:39.47 9:09/M
2 Kristen Willett Hicksville 656 17 356 35:59.84 36:22.53 11:35/M
 
M 16 to 19
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Joseph Lalor Smithtown 361 19 9 20:27.68 24:06.36 6:35/M
2 Sean Nash Patchogue 14 16 20 22:32.23 22:35.19 7:15/M
3 Stephen Gilmartin Massapequa 249 18 208 30:17.48 31:34.74 9:45/M
 
F 20 to 24
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Alyssa Soethout Wantagh 588 24 18 22:22.62 22:25.35 7:12/M
2 Alexandra Ehrhart Patchogue 179 22 34 24:06.74 24:06.74 7:46/M
3 Laura Córdoba Rosselló Miller Place 895 23 119 27:54.59 28:01.59 8:59/M
4 Jessica Fox New Hyde Park 227 23 184 29:27.65 29:49.66 9:29/M
5 Amanda Weinman Levittown 647 23 224 30:49.50 30:49.50 9:55/M
6 Kaitlin McGovern Massapequa 418 23 249 31:40.12 32:00.95 10:12/M
7 Danielle Rubin East Northport 534 23 420 39:40.72 40:30.54 12:46/M
8 Stephanie Hahn Bay Shore 268 22 506 58:13.94 59:34.60 18:45/M
 
M 20 to 24
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Daniel Juan Yepes Mill Neck 741 24 15 22:06.95 22:13.56 7:07/M
2 Ryan Flynn West Babylon 220 20 25 23:11.16 23:16.67 7:28/M
3 Vincent Baffa Seaford 49 23 26 23:11.64 23:11.64 7:28/M
4 Sean Flynn West Babylon 221 23 45 24:47.88 25:01.96 7:59/M
5 Ryan Willett Hicksville 658 21 46 24:49.84 25:01.56 8:00/M
6 Jake Sharinn Dix Hills 566 21 60 25:33.48 25:46.47 8:14/M
7 Robert Schoen East Williston 955 23 102 27:22.23 27:36.79 8:49/M
8 Jason Mueller East Northport 452 21 103 27:24.57 27:43.32 8:49/M
9 Patrick Dennehy Smithtown 751 24 247 31:32.30 32:05.96 10:09/M
 
F 25 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Amanda Whittaker Bay Shore 655 29 17 22:16.81 22:25.92 7:10/M
2 Rachel M Zacharczyk Huntington Station 674 25 23 22:37.48 22:42.94 7:17/M
3 Suzanne Fleming Islip 210 27 39 24:36.89 24:53.00 7:55/M
4 Emilia Souza Lindenhurst 748 29 56 25:28.55 25:40.22 8:12/M
5 Jessica Volpe Nesconset 638 26 58 25:30.92 25:39.55 8:13/M
6 Gabrielle Alzmann West Babylon 31 26 61 25:33.91 25:45.11 8:14/M
7 Talena Day New Hyde Park 139 27 77 26:22.41 31:59.56 8:29/M
8 Jacquelyn Gates Smithtown 242 29 78 26:22.83 31:58.72 8:29/M
9 Alexandra McGuire Smithtown 420 29 204 30:10.96 30:40.96 9:43/M
10 Liz Byrne South Setauket 93 29 210 30:20.96 30:36.62 9:46/M
11 Caitlin Sweeney Fort Salonga 605 26 218 30:32.26 30:52.60 9:50/M
12 Nichole Baione East Islip 51 26 253 31:46.57 32:29.59 10:14/M
13 Nora Bolin Islip Terrace 77 29 257 31:51.72 31:59.15 10:15/M
14 Wendy Framson Ronkonkoma 228 29 280 32:40.38 33:02.13 10:31/M
15 Kimberly Ritraj Valley Stream 918 29 282 32:47.87 33:46.97 10:33/M
16 Victoria Lowe Smithtown 711 27 293 33:19.81 33:55.27 10:44/M
17 Sarah Dennehy Manorville 708 27 307 34:05.39 35:09.12 10:58/M
18 Natasha Koplik Wantagh 353 26 320 34:35.59 35:04.70 11:08/M
19 Monica Holden Northport 856 25 350 35:49.63 36:36.83 11:32/M
20 Tara Riordan Merrick 517 25 390 38:11.70 38:50.88 12:18/M
21 Sissy Knox East Northport 877 29 395 38:23.72 39:43.69 12:21/M
22 Angeline Sikorski West Babylon 574 26 425 40:04.02 40:46.25 12:54/M
23 Rachael Sclafani Port Jefferson Station 564 27 432 40:41.02 41:36.91 13:06/M
24 Erin Tyrie West Islip 627 25 461 43:25.09 45:46.13 13:58/M
25 Jessica Kotak Massapequa 896 27 482 47:13.87 48:38.24 15:12/M
26 Emily Mullin Massapequa 457 28 498 53:03.53 54:04.79 17:05/M
 
M 25 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 John McKeon Massapequa 919 27 28 23:22.68 23:22.68 7:31/M
2 Josh Brown Forest Hills 81 27 35 24:13.95 24:25.83 7:48/M
3 Jake Ortiz-Vanevery Commack 478 27 83 26:29.49 26:51.08 8:32/M
4 Cristian Murphy Ronkonkoma 461 29 89 26:55.00 27:06.36 8:40/M
5 Gavin Kretz Plainview 359 29 97 27:11.12 27:22.25 8:45/M
6 Orrie Wolfer Smithtown 665 28 110 27:36.79 28:19.29 8:53/M
7 Justin Maurici Massapequa Park 914 27 120 27:55.22 28:23.27 8:59/M
8 Conor Reilly Bethpage 913 29 219 30:36.71 31:11.35 9:51/M
9 Adam Brigandi East Islip 706 28 295 33:20.63 33:56.37 10:44/M
10 Chris Mueller Williston Park 858 25 351 35:49.87 36:37.23 11:32/M
11 Dan Walsh Babylon 642 28 419 39:30.02 40:17.47 12:43/M
 
F 30 to 34
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Marissa Grumm Ridge 263 31 59 25:31.75 25:49.47 8:13/M
2 Kathleen Bolin Islip Terrace 76 30 79 26:25.28 26:30.10 8:30/M
3 Leila Zelezny Bay Shore 876 33 80 26:27.77 26:39.67 8:31/M
4 Alexandra Lee Lindenhurst 373 33 92 27:01.19 27:28.74 8:42/M
5 Katey Thorn Amityville 614 33 98 27:11.25 27:20.84 8:45/M
6 Stefanie Digregoiro West Babylon 150 32 167 29:00.70 29:14.58 9:20/M
7 Caitlyn Cardetti Centereach 103 31 174 29:09.04 30:14.85 9:23/M
8 Kelly Donnelly Bay Shore 162 32 185 29:31.75 29:41.31 9:30/M
9 Sam Bidermann Bellmore 62 34 193 29:44.04 31:03.91 9:34/M
10 Laura Ann Bellotti Nesconset 59 32 216 30:29.02 31:04.72 9:49/M
11 Kristina Smith Long Beach 583 31 302 33:45.73 34:13.01 10:52/M
12 Kristen Morigl Lindenhurst 450 34 326 34:47.53 35:10.82 11:12/M
13 Christina Tochluk Lindenhurst 619 34 332 35:03.00 36:24.88 11:17/M
14 Shaneovia Saintilfort East Meadow 543 32 352 35:53.63 43:59.33 11:33/M
15 Giovanna Biancamano Huntington Station 61 33 394 38:22.27 38:53.03 12:21/M
16 Michelle Morgan Smithtown 447 34 397 38:26.00 39:49.75 12:22/M
17 Margaret Shevik Huntington 570 30 411 38:55.37 40:01.49 12:32/M
18 Danielle Ippolito Merrick 853 30 414 38:58.71 39:33.56 12:33/M
19 Katie Pfeffer Northport 747 33 453 42:51.50 43:45.45 13:48/M
20 Keri Wyllie Port Jefferson Station 670 34 454 42:51.80 43:45.48 13:48/M
 
M 30 to 34
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Steven Acquavita North Babylon 16 32 7 19:52.00 19:52.00 6:24/M
2 Keith Masso Glen Cove 404 34 10 20:52.00 20:52.00 6:43/M
3 Adam Lindsey East Patchogue 378 34 19 22:25.14 22:30.27 7:13/M
4 Dan Walker Kings Park 641 31 55 25:27.78 25:36.12 8:12/M
5 Steven Freund Ronkonkoma 232 30 86 26:42.42 27:06.89 8:36/M
6 Matthew Joslyn Smithtown 323 31 100 27:13.27 29:07.73 8:46/M
7 Anthony Ortiz Commack 934 33 124 28:05.13 28:25.19 9:02/M
8 Edward Martinez Brentwood 401 30 182 29:24.38 30:07.68 9:28/M
9 Daniel Fazio Lindenhurst 894 33 197 29:51.78 30:25.43 9:37/M
10 Stephen Jackman E Northport 309 30 240 31:21.31 31:44.77 10:06/M
11 Jeffrey Kabot Quogue 325 30 273 32:17.49 33:13.03 10:24/M
12 Michael Primavera Merrick 899 33 438 41:09.88 42:18.94 13:15/M
 
F 35 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jodie Robertson 740 37 3 18:14.16 18:14.16 5:52/M
2 Allison Courtney New York 128 38 48 24:56.21 25:02.82 8:02/M
3 Lauren Concepcion Miller Place 120 35 52 25:17.33 25:23.03 8:08/M
4 Tara Probert Babylon 744 37 62 25:36.09 25:40.39 8:14/M
5 Courtney Aiello Massapequa Park 26 35 73 26:05.43 26:23.63 8:24/M
6 Kristen Drury Brookhaven 170 38 84 26:32.08 26:44.21 8:32/M
7 Stacey Tiamsic Wading River 617 39 99 27:12.37 27:24.81 8:45/M
8 Casey McGrath Kings Park 851 36 123 28:05.09 28:13.92 9:02/M
9 Yazmin Amara Levittown 19 36 147 28:30.89 29:52.07 9:11/M
10 Neina Vetrano Old Wedtbury 911 36 152 28:39.81 28:52.62 9:14/M
11 Joni Melville Saint James 430 39 191 29:42.26 30:11.19 9:34/M
12 Colleen Hines Smithtown 857 39 220 30:37.13 31:02.05 9:51/M
13 Kristy Doerner Holbrook 159 36 223 30:43.37 30:55.87 9:53/M
14 Nicole Waxman West Islip 645 39 236 31:15.94 31:39.94 10:04/M
15 Erin Graham West Babylon 943 37 243 31:27.69 32:01.38 10:08/M
16 Tracey Ferragallo Las Vegas 753 35 246 31:31.27 31:42.72 10:09/M
17 Kristin Boccafola Northport 67 36 255 31:48.40 32:46.78 10:14/M
18 Jaclyn Muller Holtsville 456 36 262 31:53.85 33:15.55 10:16/M
19 Christine Martinez Smithtown 400 36 309 34:07.48 34:50.49 10:59/M
20 Maureen Tyler Bethpage 625 38 329 34:52.32 35:58.23 11:13/M
21 Jacalyn Richards Blue Point 510 35 341 35:20.47 36:21.32 11:23/M
22 Julianne Hoar Lindenhurst 292 39 343 35:31.01 36:19.78 11:26/M
23 Kristen Smith Hampton Bays 581 37 357 36:00.93 37:10.41 11:36/M
24 Malessa Rodrigues Mount Sinai 915 35 362 36:27.07 36:59.41 11:44/M
25 Jessica Banker Lindenhurst 756 37 364 36:31.59 37:30.96 11:45/M
26 Jennifer Herbst East Northport Ny 11731 287 36 367 36:35.36 38:03.85 11:47/M
27 Larraine Ciccarelli East Northport 959 35 369 36:37.69 38:03.82 11:47/M
28 Kristen Attridge Smithtown 40 36 371 36:52.12 37:58.01 11:52/M
29 Lindsay Stanford Smithtown 906 36 379 37:18.09 38:45.03 12:00/M
30 Christine Jackson Kew Gardens 310 39 400 38:30.65 39:40.28 12:24/M
31 Donna Danowski Hickville 136 38 471 44:55.34 45:52.04 14:28/M
 
M 35 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sean Mahon Merrick 936 35 1 17:23.78 17:24.45 5:36/M
2 Samuel Fox East Islip 225 37 2 18:10.79 18:10.79 5:51/M
3 Jack Shappy Bohemia 752 37 5 18:51.18 18:55.50 6:04/M
4 Nicholas L Vicale Ronkonkoma 636 37 12 21:13.92 21:15.97 6:50/M
5 Bryan Bukowski Ronkonkoma 1 38 13 21:36.13 21:36.13 6:57/M
6 John Jensen Merrick 315 36 21 22:32.82 22:40.17 7:15/M
7 Robert Cangialosi West Hempstead 101 39 38 24:34.33 24:40.56 7:55/M
8 Chris Joubert Hauppauge 324 39 51 25:14.18 25:34.57 8:07/M
9 Jonathan Solomon Bayshore 590 36 57 25:28.83 25:43.51 8:12/M
10 Marco Flores Bay Shore 930 37 66 25:46.67 26:05.02 8:18/M
11 Vess Mitev Port Jefferson 437 38 94 27:09.19 27:26.97 8:44/M
12 Daniel Lang Bay Shore 367 39 134 28:20.28 28:43.21 9:07/M
13 Matthew Licari Islip 376 35 141 28:25.88 28:52.40 9:09/M
14 David Carlson Central Islip 104 38 251 31:45.31 32:50.19 10:13/M
15 Herman Ortiz Commack 477 39 274 32:18.86 32:39.36 10:24/M
16 Brian Graham West Babylon 944 38 335 35:05.62 35:38.14 11:18/M
 
F 40 to 44
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Leigh Graham Amityville 258 40 49 25:07.03 25:25.42 8:05/M
2 Julie Vodola Wantagh 754 42 70 25:59.48 26:12.37 8:22/M
3 Kristen Kelly Merrick 336 40 165 28:56.52 29:28.41 9:19/M
4 Christine Dillmeier West Hempstead 151 42 177 29:15.39 29:39.94 9:25/M
5 Stacey Weinick New York 745 40 179 29:18.37 29:48.40 9:26/M
6 Kathleen Henn Bay Shore 283 42 195 29:50.33 31:05.96 9:36/M
7 Michelle Kurzweil Smithtown 360 40 196 29:50.33 38:58.29 9:36/M
8 Debbieanne Baione Holtsville 50 43 205 30:12.77 30:56.07 9:43/M
9 Carolyn Richardson Greenlawn 512 42 215 30:28.55 31:22.24 9:49/M
10 Emmy Cammann Amityville 100 42 244 31:30.70 31:39.38 10:09/M
11 Kimberly Tynebor Nesconset 626 40 252 31:46.19 32:52.83 10:14/M
12 Kelly Everoski Center Moriches 191 41 263 31:55.07 32:54.01 10:16/M
13 Julie Heinlein N Merrick 280 44 266 32:03.09 32:35.98 10:19/M
14 Jenny Lindstrand Lake Ronkonkoma 379 42 298 33:34.94 34:05.74 10:49/M
15 Loren Ruckdeschel Farmingdale 537 43 312 34:12.93 34:28.99 11:01/M
16 Kathleen Dugo East Northport 172 44 313 34:15.49 34:24.23 11:02/M
17 Christine Stephenson Islip 597 40 315 34:19.48 35:23.35 11:03/M
18 Kim Lamirata Bay Shore 366 44 333 35:03.69 35:30.25 11:17/M
19 Jennifer Foster St James 223 44 347 35:39.76 37:02.72 11:29/M
20 Marianne Lane Levittown 710 41 359 36:06.35 37:19.33 11:37/M
21 Mary Speranza North Bellmore 592 44 363 36:31.42 37:57.29 11:45/M
22 Michelle Fussell Baldwin 890 41 370 36:42.82 37:50.57 11:49/M
23 Dina Perillo Selden 486 43 389 38:09.34 38:57.54 12:17/M
24 Catherine Risola East Rockaway 761 40 393 38:19.18 39:33.05 12:20/M
25 Lori Immel Patchogue 304 43 401 38:30.71 39:00.80 12:24/M
26 Kimberly Karcz Seaford 328 40 404 38:42.44 39:04.03 12:28/M
27 Melissa Collins Islip 117 40 417 39:22.57 40:26.98 12:40/M
28 Donna Frederick Selden 755 44 424 39:59.00 40:50.89 12:52/M
29 Aisha Greene Cambria Heights 950 41 463 43:26.02 44:36.03 13:59/M
30 Cheryl Verity Baldwin 634 42 465 43:28.10 44:40.84 13:59/M
31 Diana Antonio Merrick 35 40 476 46:22.52 47:26.65 14:56/M
32 Nicole Stokes 749 40 511 1:03:41.17 1:03:54.26 20:30/M
 
M 40 to 44
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Ilan Hausner West New York 739 40 4 18:30.91 18:30.91 5:58/M
2 Trent Hampton Islip 273 42 8 20:19.90 20:22.67 6:33/M
3 Joseph Klubnick Huntington 350 41 22 22:34.74 22:36.74 7:16/M
4 Gregory Tchabovsky Centerport 609 43 27 23:11.96 23:21.17 7:28/M
5 Peter Baldwin Westhampton 932 40 30 23:37.38 23:40.42 7:36/M
6 Peter Walsh West Sayville 643 43 36 24:18.71 24:26.61 7:50/M
7 Scott Reel Centereach 504 44 43 24:46.15 24:52.30 7:58/M
8 Joe Risola East Rockaway 760 42 69 25:53.34 26:13.79 8:20/M
9 Romulo Brito Brentwood 928 43 75 26:14.91 26:20.84 8:27/M
10 Julio Rodriguez 768 43 90 26:55.22 31:45.21 8:40/M
11 Yancy Blowe North Babylon 66 44 127 28:11.75 28:21.52 9:05/M
12 Douglas Atkins Melville 37 41 144 28:29.39 28:39.23 9:10/M
13 Guy Randel Oceanside 502 40 148 28:32.28 28:41.77 9:11/M
14 Ronald Bruno East Islip 83 40 171 29:04.97 29:17.95 9:22/M
15 James Lane Brooklyn 709 43 176 29:14.90 29:59.11 9:25/M
16 Michael Greve Brightwaters 260 41 186 29:32.87 29:41.51 9:31/M
17 Steve Lohin East Northport 386 43 198 29:52.76 30:01.17 9:37/M
18 Keith Dipolito Baldwin 156 42 213 30:27.96 31:01.46 9:48/M
19 Amador Antonio 11566 36 40 231 31:06.70 32:05.41 10:01/M
20 Jared Andrus Lindenhurst 33 42 275 32:19.57 32:52.47 10:24/M
21 Damien Bullard Dix Hills 91 41 284 32:58.30 33:50.28 10:37/M
22 Michael Morgan East Meadow 449 41 296 33:22.08 34:14.32 10:44/M
23 Stephen Sprague Floral Park 593 44 306 34:01.30 34:33.04 10:57/M
24 Tommy Hoar Lindenhurst 293 43 337 35:07.89 35:56.70 11:18/M
25 Joel Rodriguez Monroe 769 40 372 36:59.82 41:50.82 11:54/M
26 Jon Baer Medford 47 43 378 37:15.39 37:56.92 12:00/M
27 Richard Polanco Hampton Bays 492 42 415 39:13.09 40:24.16 12:37/M
 
F 45 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Donna Gentile Seaford 244 45 95 27:09.90 27:25.49 8:45/M
2 Teresa Farrugia Massapequa Park 197 48 96 27:10.78 28:14.06 8:45/M
3 Kinga Tzach Hewlett 629 48 117 27:52.61 29:14.26 8:58/M
4 Michele McQuillan Huntington 427 48 118 27:53.51 28:30.91 8:59/M
5 Emily Locher Weston 746 46 146 28:29.97 28:58.36 9:10/M
6 Jen Modica Bay Shore 439 48 149 28:34.97 29:47.21 9:12/M
7 Deanna Rittenhouse Bayshore 521 46 162 28:54.60 29:04.74 9:18/M
8 Cristina Puiu Patchogue 499 49 178 29:17.95 29:50.14 9:26/M
9 Donna Kowalczyk-Falcone Massapequa Pk 357 46 187 29:36.39 29:56.36 9:32/M
10 Jen Bohan Rockville Centre 71 49 202 30:05.64 30:35.10 9:41/M
11 Angela Barry Holtsville 958 46 209 30:18.66 30:41.32 9:45/M
12 Jenny Baez Farmingville 48 47 217 30:30.33 30:48.48 9:49/M
13 Kim Engel West Islip 184 49 230 31:06.34 32:24.06 10:01/M
14 Colleen Gardner 11735 236 45 235 31:15.43 31:35.18 10:04/M
15 Bernadette Nobile Lake Ronkonkoma 916 45 250 31:41.69 32:17.65 10:12/M
16 Angele Deneve Patchogue 144 47 264 31:55.29 32:53.16 10:16/M
17 Jennifer Pinola East Northport 491 45 276 32:23.27 33:18.80 10:25/M
18 Virginia Pugliese Babylon 498 45 289 33:05.68 33:31.03 10:39/M
19 Dorothy Durand Port Jefferson Station 174 48 297 33:23.52 34:21.57 10:45/M
20 Evie Aguiar Northport 866 45 300 33:44.22 34:38.30 10:52/M
21 Agueda Rodriguez Bronx 865 45 301 33:44.97 34:39.07 10:52/M
22 Danielle Clukies Freeport 135 47 321 34:36.02 35:21.31 11:08/M
23 Isa Martin Commack 397 45 328 34:50.47 35:30.64 11:13/M
24 Melanie Mastroberti West Islip 910 46 344 35:34.45 36:13.64 11:27/M
25 Andrea Smith Smithtown 580 45 353 35:54.22 36:52.54 11:33/M
26 Melissa Callis Sayville 99 47 387 37:54.17 38:33.31 12:12/M
27 Courtney Murphy Plainview 463 45 396 38:24.76 39:23.49 12:22/M
28 Erica Brandler Freeport 763 48 399 38:30.00 39:48.49 12:24/M
29 Danielle Engel West Islip 888 49 423 39:53.25 41:08.71 12:50/M
30 Barbara Johnson Islip 766 46 426 40:06.17 42:55.89 12:54/M
31 Michelle McCulloch Islip 415 46 435 40:55.21 41:41.83 13:10/M
32 Lisa Pedota Mastic 484 47 436 41:05.74 41:33.74 13:14/M
33 Bernadette Tretola Bay Shore 623 47 440 41:16.42 42:38.68 13:17/M
34 Ann Bischofberger Huntington 65 49 442 41:48.52 42:38.65 13:27/M
35 Theresa Scarpello Long Beach 551 49 446 42:16.93 43:32.79 13:37/M
36 Alison Destefano St. James 147 46 448 42:19.97 43:16.77 13:38/M
37 Jennifer Ripp North Babylon 520 48 449 42:20.50 43:25.00 13:38/M
38 Jennie Keddy Oakdale 335 48 456 43:08.64 44:19.25 13:53/M
39 Tamika Bolds Freeport 898 46 470 44:43.28 45:50.99 14:24/M
40 Blanca Ramirez Babylon 501 46 477 46:41.37 48:03.44 15:02/M
41 Patricia O'Keefe-hrycak Valley Stream 474 49 488 49:34.46 50:27.45 15:57/M
 
M 45 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Michael Talles Lindenhurst 900 45 6 19:30.23 19:31.23 6:17/M
2 Jim Porcaro Wantagh 493 45 37 24:24.36 24:26.33 7:51/M
3 Antonio Morais Williston Park 445 46 87 26:45.99 26:52.95 8:37/M
4 Robert Shimonski Plainview 954 49 106 27:33.84 27:33.84 8:52/M
5 Brian Shea Huntington Station 568 49 136 28:21.55 28:52.54 9:08/M
6 Joshua Young Mastic 671 47 142 28:27.59 28:44.30 9:10/M
7 Norman Monsen Bay Shore 440 47 154 28:43.03 30:09.09 9:15/M
8 Stephen Jenulis Nesconset 317 48 164 28:56.33 29:12.07 9:19/M
9 Carl Falcone Massapequa Park 194 48 189 29:38.07 29:59.47 9:32/M
10 Brian Mueller East Northport 451 47 190 29:38.62 29:55.20 9:32/M
11 Dominick Pelliccia Farmingville 485 48 200 29:53.90 30:11.97 9:37/M
12 Chris Richardson Selden 513 45 212 30:27.70 31:21.67 9:48/M
13 Corey Heinlein N Merrick 281 45 265 32:02.28 32:36.16 10:19/M
14 Ryan Niebuhr Smithtown 472 45 345 35:38.79 44:47.13 11:28/M
15 Peter Foster St James 765 46 346 35:38.96 37:03.19 11:28/M
16 Iqubal Hassan Baldwin 277 45 392 38:15.69 38:44.68 12:19/M
17 William McCulloch Islip 414 47 434 40:55.08 41:41.55 13:10/M
18 Allen Verity Baldwin 635 46 464 43:28.06 44:41.56 13:59/M
19 Michael Kennedy Brentwood 337 48 486 49:11.40 50:31.32 15:50/M
20 Inshan Hassan South Ozone Park 278 48 508 58:15.84 58:51.09 18:45/M
 
F 50 to 54
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Gina Giordano Mount Sinai 251 54 31 23:45.08 23:49.17 7:39/M
2 Jennifer Sharinn Dix Hills 567 52 44 24:46.73 24:55.26 7:59/M
3 Olga Greene Kings Park 259 54 63 25:40.92 25:46.07 8:16/M
4 Jennifer Schretzmayer Port Jefferson 561 52 68 25:52.86 26:04.16 8:20/M
5 Elaine Forbs Mineola 222 52 88 26:49.79 27:03.79 8:38/M
6 Maryann Higgins Patchogue 291 53 114 27:43.18 27:58.63 8:55/M
7 Lori MacNeil North Bellmore 759 51 115 27:51.46 27:58.81 8:58/M
8 Elizabeth Lawn Smithtown 371 51 138 28:23.02 28:38.82 9:08/M
9 Elaine Richards Massapequa 509 52 157 28:45.77 29:23.05 9:15/M
10 Kimberly Smolowitz Rocky Point 586 53 211 30:26.44 31:02.22 9:48/M
11 Palma Caggiano Lindenhurst 95 53 226 30:49.82 31:42.50 9:55/M
12 Kathleen Ether West Babylon 189 54 245 31:30.73 31:57.87 10:09/M
13 Susan Tetonic Lindenhurst 611 53 287 33:02.80 33:14.19 10:38/M
14 Diana Whiting Nesconset 654 51 292 33:16.37 34:48.74 10:43/M
15 Maureen Kennedy Dix Hills 339 53 311 34:10.41 35:01.00 11:00/M
16 Jennifer Wagner Huntington Station 956 50 317 34:26.04 35:13.45 11:05/M
17 Kerry Jenulis Nesconset 316 50 322 34:37.57 35:26.68 11:09/M
18 Roseann Donarumma West Islip 160 50 325 34:46.57 35:26.16 11:12/M
19 Shari Collins East Northport 118 50 327 34:47.53 35:19.33 11:12/M
20 Amy Rubin East Northport 535 52 348 35:41.10 36:22.34 11:29/M
21 Lily Lam East Moriches 363 51 358 36:04.30 37:05.85 11:37/M
22 Roxanne Elling Greenlawn 182 53 373 37:00.78 38:09.88 11:55/M
23 Ronni Hubbard East Northport 927 52 374 37:02.77 38:09.59 11:55/M
24 Darlene Aguilar Levittown 3 52 386 37:53.89 38:34.15 12:12/M
25 Kathy Garthe West Islip 239 50 391 38:13.88 38:31.05 12:18/M
26 Annemarie Lent Kings Park 374 51 398 38:29.78 39:11.45 12:23/M
27 Jacqueline Tordik Northport 620 51 408 38:46.76 39:46.14 12:29/M
28 Jackie Fagan Long Beach 942 54 409 38:48.51 40:05.21 12:29/M
29 Lorraine Daly Great Neck 10 53 412 38:56.07 39:28.17 12:32/M
30 Ellen Mieber 738 54 427 40:07.44 40:44.32 12:55/M
31 Michele Dawson East Northport 871 52 430 40:13.85 40:22.53 12:57/M
32 Susan Tylar Smithtown 624 50 437 41:09.15 44:14.57 13:15/M
33 Lisa Mullin Massapequa 459 54 439 41:11.68 42:14.52 13:16/M
34 Elizabeth Parrish East Northport 482 51 450 42:21.38 43:45.61 13:38/M
35 Rebecca McDonald Nesconset 416 53 458 43:15.44 44:27.53 13:55/M
36 Ann Tyrie West Islip 628 54 462 43:25.97 45:46.45 13:59/M
37 Diane Thibault-Wankmiller Lindenhurst 613 54 478 46:43.09 47:26.16 15:02/M
38 Krista Inman Hempstead 305 51 481 47:10.45 48:14.76 15:11/M
39 Tracy Willett Hicksville 657 51 497 51:24.66 52:42.35 16:33/M
40 Megan Riordan Merrick 879 53 510 59:08.66 59:50.05 19:02/M
 
M 50 to 54
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Billy Brereton Northport 80 51 24 22:55.73 22:57.82 7:23/M
2 Robert Smith Northport 582 53 32 23:52.42 23:53.63 7:41/M
3 Don MacNeil North Bellmore 758 51 40 24:38.23 24:45.72 7:56/M
4 Ben Walden Centerport 901 54 41 24:38.99 24:43.24 7:56/M
5 Brian Gucciardo Northport 264 54 47 24:52.68 24:55.69 8:00/M
6 Dean Joseph East Moriches 322 53 101 27:13.81 27:19.77 8:46/M
7 Daniel Vince Huntington 637 54 104 27:29.24 27:46.31 8:51/M
8 Keith Doran Oyster Bay 163 51 111 27:36.99 27:52.03 8:53/M
9 Vincent Beckerman Freeport 58 50 113 27:40.57 28:02.64 8:54/M
10 Richard Holden Northport 295 54 116 27:51.86 28:28.56 8:58/M
11 Lee D'Amico Wantagh 133 53 126 28:09.18 28:35.11 9:04/M
12 Christopher Hunt Farmingdale 300 52 131 28:19.42 28:35.54 9:07/M
13 Michael Maxwell Babylon 408 52 140 28:24.59 29:19.78 9:09/M
14 Joseph McLoughlin Levittown 422 50 159 28:48.28 29:37.47 9:16/M
15 Robert Hanson Stony Brook 274 51 160 28:51.36 29:30.28 9:17/M
16 Anthony Piliero East Norwich 489 54 172 29:05.70 30:40.34 9:22/M
17 Joe Koplik Wantagh 355 53 180 29:21.00 29:40.80 9:27/M
18 Seth Brandler Freeport 762 50 258 31:52.15 33:10.55 10:15/M
19 Edwin Dones Baldwin 161 51 260 31:52.71 32:44.58 10:16/M
20 Aldwin Martinez Elmont 399 52 261 31:53.27 32:30.56 10:16/M
21 Ray Johnson Massapequa 319 54 267 32:03.49 32:31.86 10:19/M
22 Jeremy Young Massapequa 673 52 271 32:07.78 32:31.30 10:20/M
23 Roy Wright Bohemia 669 54 279 32:39.61 33:42.39 10:31/M
24 Joseph Tetonic Lindenhurst 612 54 286 33:02.54 33:13.09 10:38/M
25 Paul Fitzpatrick Baiting Hollow 742 54 318 34:26.52 35:07.94 11:05/M
26 Michael Sparling Holbrook 757 54 365 36:31.63 37:31.38 11:45/M
27 Nicholas Dizinno Syosset 157 51 429 40:10.69 40:41.77 12:56/M
28 Michael Soethout Wantagh 587 54 444 42:09.22 42:57.35 13:34/M
29 Sean Flanigan Massapequa Park 206 54 479 47:06.61 48:08.71 15:10/M
30 John Zaia Massapequa Park 675 54 480 47:07.21 48:09.81 15:10/M
31 Thomas Keogh West Islip 952 53 484 49:04.38 50:03.07 15:48/M
32 Steve Attrino Deer Park Ny 11729 41 52 485 49:05.53 50:04.30 15:48/M
 
F 55 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Helen Chambers Patchogue 110 58 71 26:01.98 26:15.35 8:23/M
2 Laurie Abrams Commack 743 57 81 26:28.06 26:41.27 8:31/M
3 Maureen Stammers-Janzen Huntington Station 594 56 132 28:19.62 29:02.28 9:07/M
4 Linda Bohman Sayville 73 57 135 28:20.42 28:52.04 9:07/M
5 Laura Gargaro Bay Shore 237 56 137 28:21.92 28:36.37 9:08/M
6 Anna Costello Northport 127 55 156 28:43.95 29:52.20 9:15/M
7 Susan Maier 11561 394 57 166 29:00.61 29:30.75 9:20/M
8 Christine Tamney West Babylon 608 55 168 29:01.88 29:13.43 9:21/M
9 Glenda Cohen Floral Park 113 59 199 29:53.07 30:06.22 9:37/M
10 Virginia Pfeifer Islip 487 58 207 30:17.26 30:56.03 9:45/M
11 Karen Albanese Smithtown 27 55 221 30:37.48 30:55.86 9:51/M
12 Mary McShane Hicksville 428 56 222 30:39.27 31:16.56 9:52/M
13 Ngozi Kanu Valley Stream 951 57 234 31:15.41 32:01.46 10:04/M
14 Mary Passaro Huntington 870 55 239 31:21.14 31:38.16 10:05/M
15 Susan Schelling Medford 552 56 281 32:47.19 33:03.17 10:33/M
16 Erica Gaston Central Islip 240 58 291 33:12.86 34:22.33 10:41/M
17 Susan Fiore Bay Shore 202 58 299 33:35.43 33:52.84 10:49/M
18 Katherine Buckley Medford 86 55 310 34:09.81 34:24.22 11:00/M
19 Sheila Aubourg Farmingdale 42 55 334 35:04.79 36:11.25 11:17/M
20 Suzanne Fleming Patchogue 213 56 340 35:15.60 35:26.77 11:21/M
21 Kathleen Laverty Smithtown 370 58 375 37:05.86 37:28.01 11:56/M
22 Aly Ahn Medford 25 56 380 37:18.47 37:44.17 12:00/M
23 Janet Reilly Bay Shore 506 59 388 38:07.61 39:24.01 12:16/M
24 Angela Lalor Smithtown 362 56 406 38:44.77 43:54.86 12:28/M
25 Tammy Mays Pennsauken 409 57 418 39:23.76 40:31.72 12:41/M
26 Nancy Reagan Bay Shore 503 56 428 40:09.95 41:03.94 12:56/M
27 Beth Bode Smithtown 68 55 441 41:24.74 42:31.40 13:20/M
28 Anna Mawn Center Moriches 407 55 451 42:25.52 43:37.35 13:39/M
29 Karen Meaney Smithtown 429 57 452 42:26.46 43:38.24 13:40/M
30 Grace Gargiulo Nesconset 238 59 459 43:16.18 44:26.21 13:56/M
31 Lynne Colon Commack 119 57 469 44:31.99 45:55.25 14:20/M
32 Trish Egan East Northport 177 57 473 45:05.78 45:53.22 14:31/M
33 Maryellen Herbold Deer Park 285 59 487 49:29.79 50:31.21 15:56/M
34 Diane Vanbremmer Glen Cove 884 58 491 50:17.26 51:10.63 16:11/M
35 Susan Fleming Merrick 211 57 494 50:49.75 51:24.90 16:22/M
36 Diane Accordino Wantagh 23 57 495 50:50.84 51:25.41 16:22/M
37 Susan Hahn Bay Shore 269 56 507 58:14.41 59:34.48 18:45/M
 
M 55 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Shaun Mara Northport 395 55 14 21:58.05 22:00.28 7:04/M
2 Evan Bender Tarrytown 735 56 29 23:27.83 23:30.84 7:33/M
3 Kevin Long East Setauket 388 56 33 23:55.56 23:58.86 7:42/M
4 John Rossi West Islip 528 59 42 24:42.85 28:20.87 7:57/M
5 Brahim Atlagh New Hyde Park 39 56 53 25:22.50 25:32.56 8:10/M
6 Ken Siegler Smithtown 573 55 64 25:43.62 25:51.05 8:17/M
7 John Haley East Northport 272 57 67 25:51.93 26:04.00 8:20/M
8 Gregory Capece Port Jeff Station 102 58 72 26:02.60 26:15.37 8:23/M
9 John Ericksen Kings Park 187 55 82 26:28.82 26:32.83 8:31/M
10 Christopher Minerva Commack 433 58 85 26:35.73 26:48.89 8:34/M
11 Rich Wilson Greenlawn 661 58 91 26:59.31 27:14.82 8:41/M
12 Theodore Goralski Massapequa Park 256 57 93 27:08.07 27:31.60 8:44/M
13 Chip Acca Wantagh 21 59 105 27:33.56 27:49.99 8:52/M
14 Brian Muellers Huntington Station 454 57 107 27:35.10 28:07.71 8:53/M
15 Gary Freitag Ronkonkoma 953 57 122 27:57.46 28:11.21 9:00/M
16 Steven Fischbach Lake Ronkonkoma 203 57 130 28:17.42 30:55.71 9:06/M
17 Fred Roerden Oyster Bay 524 59 145 28:29.95 29:00.12 9:10/M
18 Girolamo Rosi 10530 736 56 150 28:35.09 28:36.76 9:12/M
19 Joseph Ettari Smithtown 190 57 153 28:40.41 28:57.53 9:14/M
20 Robert Stefanik Long Beach 595 56 158 28:47.45 29:02.46 9:16/M
21 John Lovejoy Long Beach 390 59 169 29:03.58 29:17.40 9:21/M
22 Paul Bode Smithtown 69 56 181 29:24.14 30:31.04 9:28/M
23 Guy Edwards Bohemia 176 58 203 30:09.02 30:25.82 9:42/M
24 David Fagan Long Beach 193 56 206 30:16.92 30:54.17 9:45/M
25 Roger Wooster Huntington 667 57 238 31:20.68 31:48.38 10:05/M
26 Thomas Connor Smithtown 122 56 242 31:25.33 32:14.09 10:07/M
27 Doug Lattanzi Kings Park 368 59 248 31:36.87 32:31.80 10:11/M
28 Patrick K.knox Eastnorthport 946 59 270 32:07.15 33:26.79 10:20/M
29 Scott Brown Massapequa 82 59 277 32:35.32 32:58.43 10:29/M
30 James Gilmartin Massapequa 248 56 278 32:38.14 35:07.08 10:30/M
31 John Haight Kings Park 270 58 288 33:04.52 33:57.41 10:39/M
32 Henry Healy Seaford 279 59 304 33:51.43 34:09.13 10:54/M
33 Robert Anderson Yes 32 57 316 34:23.15 35:24.13 11:04/M
34 James Bassler Lindenhurst 54 56 349 35:46.94 36:30.03 11:31/M
35 David Williams Melville 659 59 377 37:06.68 38:00.97 11:57/M
36 Ron Padula St.james 480 59 467 44:11.61 45:25.45 14:13/M
37 Vincent Sullivan Wantagh 604 58 502 55:08.34 56:06.49 17:45/M
 
F 60 to 64
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Mary Connelly Centerport 949 63 125 28:05.40 28:23.81 9:02/M
2 Marianne Russ Sayville 538 62 129 28:13.34 28:23.50 9:05/M
3 Diane Traynor Bay Shore 622 64 151 28:36.50 28:59.20 9:12/M
4 Marcia Connolly Northport 938 62 161 28:54.34 29:14.29 9:18/M
5 Karen McNicholas Massapequa 426 61 163 28:54.75 29:17.54 9:18/M
6 Sandra Saginaw Halesite 542 62 228 30:57.94 31:14.70 9:58/M
7 Ginette Beaulieu Central Islip 55 61 268 32:06.12 32:32.07 10:20/M
8 Joan Salmon Port Washington 546 64 285 32:58.31 33:17.58 10:37/M
9 Ellen Driscoll Huntington 168 61 308 34:05.87 34:25.56 10:59/M
10 Debbie Rios Deer Park 957 61 324 34:44.84 35:28.92 11:11/M
11 Nancy Demir Oceanside 12 63 339 35:15.02 36:09.35 11:21/M
12 Janet Buitenkant Northport 87 61 342 35:29.30 36:25.94 11:25/M
13 Pamela Weess Great Neck 646 63 354 35:54.38 36:01.37 11:33/M
14 Nancy Deignan Baldwin 140 63 361 36:26.50 37:21.61 11:44/M
15 Kathleen Matykiewicz Hicksville 405 60 366 36:34.88 37:01.49 11:46/M
16 Joanne Kong West Babylon 352 63 381 37:21.95 37:56.28 12:02/M
17 Caryn Zilka Long Beach 678 60 410 38:48.77 40:05.93 12:30/M
18 Marlene Valardo West Islip 630 61 466 43:59.90 44:37.92 14:10/M
19 Emily Kaiser West Babylon 326 60 468 44:23.38 44:55.03 14:17/M
20 Florence Brady Bay Shore 78 61 474 45:38.59 46:56.79 14:41/M
21 Nancy Klein West Islip 935 62 475 45:47.51 46:43.93 14:44/M
22 Deborah Gordon Malverne 257 62 490 50:12.90 51:27.19 16:10/M
23 Patricia McGlinchey Babylon Village 887 61 493 50:25.90 51:37.56 16:14/M
24 Collette Ryan Babylon 539 63 499 54:04.86 55:22.19 17:24/M
 
M 60 to 64
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Carl Muhlbauer Melville 455 64 65 25:44.17 26:04.01 8:17/M
2 Konrad Klechta Copiague 349 61 128 28:13.30 28:18.90 9:05/M
3 Gary Orban Manorville 476 62 133 28:20.13 28:54.42 9:07/M
4 Robert Difazio Greenlawn 149 63 155 28:43.52 28:48.12 9:15/M
5 William Schnell Kings Park 557 61 170 29:04.54 29:23.04 9:22/M
6 Frederick Nau Huntington 470 63 188 29:37.08 29:48.26 9:32/M
7 Steve Terry Northport 933 62 194 29:46.65 29:52.88 9:35/M
8 Stephen Jackman E Northport 308 61 214 30:28.48 30:51.28 9:49/M
9 Francis Caggiano Lindenhurst 96 61 225 30:49.77 31:40.56 9:55/M
10 Robert Piepiora North Bellmore 488 63 227 30:50.49 33:00.83 9:56/M
11 Steve Laverty Smithtown 369 61 232 31:09.11 31:28.91 10:02/M
12 George Gates Smithtown 241 60 233 31:11.13 31:30.89 10:02/M
13 Joe Matzelle Manorville 406 61 237 31:20.12 31:50.70 10:05/M
14 Michael Salvarezza Setauket 547 61 254 31:47.40 31:54.87 10:14/M
15 John Venticinque Deer Park 632 60 256 31:49.11 32:28.37 10:14/M
16 Brian Zwilling Massapequa 679 64 259 31:52.42 32:04.34 10:16/M
17 Keith Grigoletto Setauket 262 61 290 33:06.81 33:29.88 10:39/M
18 Patrick Cannon Northport 937 62 305 33:55.05 34:13.84 10:55/M
19 Timothy Kerr Lindenhurst 342 62 314 34:19.35 35:20.30 11:03/M
20 Kevin Fox New Hyde Park 226 61 319 34:31.76 34:59.76 11:07/M
21 Ralph Weyant Ronkonkoma 945 62 331 34:54.28 35:52.01 11:14/M
22 August Costanza Lindenhurst 126 64 336 35:07.41 35:46.98 11:18/M
23 Bart Mullin Massapequa 458 60 338 35:07.92 36:09.19 11:18/M
24 Bill Deignan Baldwin 141 61 355 35:58.19 36:52.67 11:35/M
25 Robert Rubin East Northport 533 61 368 36:35.71 36:35.71 11:47/M
26 Michael Kaufmann Patchogue 330 62 407 38:44.99 39:08.88 12:28/M
27 Bryan Coakley Centerport 922 63 447 42:19.88 43:29.97 13:38/M
28 Thomas Harjus Lindenhurst 893 60 457 43:13.25 44:06.20 13:55/M
29 Tom Dunne Centereach 173 64 460 43:20.19 43:51.63 13:57/M
30 Brian O'Haire Bethpage 737 63 483 48:40.73 49:22.06 15:40/M
31 William Herbold Deer Park 284 60 489 49:36.98 50:41.71 15:58/M
32 Gary McGlinchey Babylon Village 886 63 492 50:20.56 51:31.11 16:12/M
 
F 65 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Patty Venturino Huntington Station 633 67 183 29:25.79 29:45.74 9:28/M
2 Donna Rosen Jericho 526 65 383 37:27.46 38:04.00 12:03/M
3 Irene Drezen Massapequa 167 65 403 38:41.92 39:06.94 12:27/M
4 Jane Kay Commack 331 67 416 39:21.59 40:13.41 12:40/M
5 Linda Simon Jericho 576 68 421 39:41.93 40:09.19 12:47/M
6 Joyce Murray Franklin Square 466 66 501 55:07.47 56:04.73 17:45/M
7 Anne Kilarjian Rockville Centre 345 68 504 55:58.17 56:26.10 18:01/M
 
M 65 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Glen Wolther Jericho 666 65 50 25:08.48 25:11.22 8:06/M
2 Daniel Sullivan Huntington 601 69 54 25:27.40 25:39.52 8:12/M
3 Daniel Sheehan Northport 569 67 76 26:17.46 26:22.48 8:28/M
4 Michael Ribuffo East Northport 508 68 173 29:08.86 29:28.51 9:23/M
5 Daniel Sluszka North Babylon 579 69 175 29:09.60 29:13.95 9:23/M
6 Roger Healy Patchogue 907 65 192 29:43.09 33:03.33 9:34/M
7 Owen Strong Bellmore 598 65 201 30:05.30 30:36.16 9:41/M
8 Robert Gadue Huntington 233 67 241 31:22.56 32:34.30 10:06/M
9 Donald Barclay Melville 53 68 269 32:06.67 32:20.79 10:20/M
10 Michael Fallarino Levittown 195 66 272 32:08.42 32:30.42 10:21/M
11 Randy Kay Commack 332 68 303 33:47.80 34:38.27 10:53/M
12 Jeff Sommer Great Neck 591 68 330 34:54.24 35:52.74 11:14/M
13 Larry Ryan Babylon 540 65 382 37:26.03 38:42.80 12:03/M
14 Steve Hunter Sayville 301 65 384 37:28.87 37:44.46 12:04/M
15 Warren Drezen Massapequa 166 69 413 38:56.14 39:21.47 12:32/M
16 Carl Avino East Northport 45 68 445 42:13.68 42:37.63 13:36/M
 
F 70 to 74
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Gloria Withus Brentwood 664 71 360 36:25.02 36:48.90 11:43/M
2 Mary Ann Lind East Northport 377 71 376 37:06.00 37:56.26 11:56/M
3 Carol Gizzi Saint James 252 70 433 40:53.41 41:23.61 13:10/M
 
M 70 to 74
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Frank Fallon Islip 196 73 74 26:05.78 26:11.31 8:24/M
2 Robert Mituniewicz Wantagh 438 73 121 27:56.93 28:16.63 9:00/M
3 Vic Gaffan Saint James 234 70 323 34:43.03 35:01.19 11:10/M
 
F 75 to 79
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Laura Giardino Saint James 246 75 472 45:01.97 46:14.38 14:30/M
 
M 75 to 79
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Lewis Thornton Medford 616 79 385 37:45.05 37:55.71 12:09/M
2 Peter Semanoff Oakdale 565 76 402 38:35.55 39:29.85 12:25/M
3 William Young West Islip 672 77 422 39:52.16 40:59.65 12:50/M
4 Peter McAtee Massapequa 875 76 443 42:00.45 42:55.96 13:31/M
5 Carl Sukowski East Northport 600 79 505 56:59.56 57:33.64 18:21/M
6 Harold German Dix Hills 750 79 512 1:03:58.93 1:04:38.35 20:36/M
 
F 80 to 84
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sheila Isaacs Shoreham 307 83 500 55:06.45 56:26.59 17:44/M
 
M 80 to 84
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Norman Hershkowitz North Massapequa 289 83 455 43:07.47 43:33.05 13:53/M
 
M 85 to 89
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Frank Martin Bay Shore 398 86 496 51:00.93 51:28.51 16:25/M
2 David Kenney East Moriches 340 86 509 59:03.36 1:00:07.81 19:00/M

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media