Jigsaw 4 Mile Run/Walk
4 Mile Age Groups
F Masters
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Nancy Tantone West Islip 175 57 10 26:24.71 26:24.71 6:36/M
F Overall
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Martha Delgado Central Islip 856 45 13 26:32.67 26:34.75 6:38/M
M Masters
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jason Sinert Williston Park 531 24 1 22:14.86 22:14.86 5:34/M
M Overall
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sean Mahon Merrick 928 36 2 22:15.22 22:15.22 5:25/M
Show Top 5 Only
F 7 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Grace Stapleton Nesconset 777 6 134 36:39.94 37:46.57 9:10/M
2 Scarlett Felix Islip Terrace 655 5 731 1:27:49.46 1:30:25.75 21:57/M
3 Bella Rosado Shirley 795 6 781 1:39:58.31 1:40:54.94 25:00/M
 
M 7 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Andrew Malvagno Ronkonkoma 753 7 27 28:34.58 29:40.01 7:09/M
2 Nicholas Lessing East Islip 868 7 229 40:57.71 41:02.07 10:14/M
3 Theodore Yakkey Ronkonkoma 42 1 362 50:29.62 51:42.36 12:37/M
4 Frederick Yakkey Ronkonkoma 41 6 363 50:29.88 51:43.95 12:37/M
5 Sonny Carroll East Islip 55 3 373 51:51.04 52:46.41 12:58/M
6 Matthew Connolly Maspeth 770 7 457 1:02:41.62 1:03:07.69 15:40/M
7 Dominick Felix Islip Terrace 656 3 729 1:27:46.32 1:30:23.18 21:57/M
 
F 8 to 12
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Kathryn Simonetti Islip terrace 704 12 35 29:24.82 29:24.82 7:21/M
2 Samantha Gianelli Commack 738 8 150 37:17.51 37:23.32 9:19/M
3 Lily Velazquez Coram 756 11 262 42:44.58 43:02.65 10:41/M
4 Ruth Sankey Westbury 790 11 293 44:53.71 44:55.76 11:13/M
5 Andrea Cruz Corona 771 12 412 54:44.49 55:29.79 13:41/M
6 Trisha Broglie Medford 739 9 431 56:58.36 57:03.44 14:15/M
7 Grace Van Nostrand East Islip 174 12 475 1:07:30.73 1:07:49.29 16:53/M
8 Cori Schweizer Islip Terrace 73 10 499 1:09:23.10 1:10:15.36 17:21/M
9 Charlotte Thiele Coram 117 12 524 1:11:12.70 1:12:28.86 17:48/M
10 Phoebe Abbe Commack 708 12 525 1:11:14.62 1:12:30.38 17:49/M
11 MJ Schweizer Islip Terrace 74 11 556 1:15:24.60 1:16:18.14 18:51/M
12 Tessa Fitch Islip Terrace 345 9 561 1:15:45.97 1:17:24.73 18:56/M
13 CRYSTAL REUSTLE PORT JEFFERSON 589 12 587 1:17:41.62 1:18:44.99 19:25/M
14 Anna Weir West Islip 268 10 616 1:19:34.89 1:21:06.18 19:54/M
15 Tulsi Singh 460 11 621 1:20:02.42 1:21:49.28 20:01/M
16 Kaylee Carberry ISLIP TERRACE 60 12 626 1:20:12.93 1:20:58.22 20:03/M
17 Anna Fantauzzi East Islip 695 11 649 1:21:33.12 1:22:11.99 20:23/M
 
M 8 to 12
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Eddie Lessing East Islip 867 12 5 24:25.86 24:25.86 6:06/M
2 Aidan Hopkins Franklin Square 649 12 18 27:22.39 27:22.39 6:51/M
3 Vincent Gianelli Commack 740 12 79 32:57.01 33:01.67 8:14/M
4 Daniel Burke east islip 896 12 106 35:05.86 35:25.19 8:46/M
5 Andrew Collins Smithtown 720 11 118 35:43.65 35:45.71 8:56/M
6 Paul Sheridan East Islip NY 11730 715 10 142 36:54.61 37:04.85 9:14/M
7 Jesse Dougherty Holbrook 788 11 149 37:16.20 37:23.47 9:19/M
8 Josue Navarro Corona 767 10 156 37:23.02 37:23.02 9:21/M
9 Lucas Milano- Granito Laurel Hollow 806 12 214 40:13.70 40:15.49 10:03/M
10 Jason Levinson Great Neck 765 9 252 42:11.51 42:16.92 10:33/M
11 Dominick Gianelli Commack 745 11 254 42:12.91 42:18.30 10:33/M
12 Ethan Fitch Islip Terrace 346 11 370 51:37.39 53:17.03 12:54/M
13 Ryan Geraghty Islip Terrace 228 11 379 52:34.40 54:15.70 13:09/M
14 Paolo Milano- Granito Laurel Hollow 800 8 381 52:37.49 52:52.94 13:09/M
15 Matthew Malvagno Ronkonkoma 764 8 428 56:40.04 56:40.04 14:10/M
16 Nicholas Paul New Hyde Park 775 10 435 58:18.69 58:28.31 14:35/M
17 Leo Lowbridge Brooklyn 768 9 445 59:54.03 1:00:37.41 14:59/M
18 Kayden Broglie Medford 742 11 575 1:16:59.97 1:17:43.44 19:15/M
19 WILLIAM REUSTLE PORT JEFFERSON 590 11 586 1:17:41.20 1:18:42.27 19:25/M
20 James Istchenko Islip Terrace 595 11 745 1:28:31.27 1:30:11.39 22:08/M
 
F 13 to 18
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Olivia Simonetti Islip terrace 702 16 25 28:02.13 28:02.13 7:00/M
2 Danielle Simonetti Islip terrace 703 14 30 28:53.30 28:53.30 7:13/M
3 Samantha Tucci east islip 946 17 52 31:20.97 31:36.83 7:50/M
4 Brianna Tucci east islip 947 14 110 35:29.08 35:46.05 8:52/M
5 Vanessa Velazquez Coram 757 14 131 36:36.45 36:41.82 9:09/M
6 Joy Petersen East islip 332 17 144 37:01.31 37:22.15 9:15/M
7 Emilia Rund Lindenhurst 831 15 207 39:56.59 40:19.18 9:59/M
8 Karley Kreuscher Great River 728 15 212 40:04.63 41:10.91 10:01/M
9 Hailey DeHaas 941 16 264 42:45.14 43:02.88 10:41/M
10 Grace Micali Islip Terrace 145 14 265 42:45.73 43:02.51 10:41/M
11 Sophie Jensen Great river 352 16 286 44:01.42 45:08.95 11:00/M
12 Chiara Mosca East Islip 651 17 446 1:00:14.70 1:00:35.50 15:04/M
13 Savannah Weiss East Islip 249 13 498 1:09:21.12 1:10:14.13 17:20/M
14 Sofia Vona Lindenhurst 78 13 512 1:10:13.05 1:10:23.25 17:33/M
15 Rebekah Alongi Lindenhurst 203 17 532 1:11:55.73 1:11:55.73 17:59/M
16 Kaylee Norton East Islip 560 16 539 1:12:37.62 1:14:13.62 18:09/M
17 Morgan Lanberg East Islip 518 17 544 1:13:17.32 1:13:17.32 18:19/M
18 Giana Mosca East Islip 650 16 545 1:13:24.12 1:14:13.86 18:21/M
19 Emma Sasso 11752 725 18 614 1:19:29.79 1:21:02.35 19:52/M
20 Isabella Iuliucci East Patchogue 891 14 633 1:20:50.42 1:22:06.10 20:13/M
21 Bella Fantauzzi East Islip 696 16 643 1:21:28.46 1:22:09.87 20:22/M
22 Kristy Murphy East Islip 555 18 704 1:24:22.09 1:24:47.37 21:06/M
23 Jaclyn Gucciardo Shirley 811 14 716 1:25:00.29 1:25:58.53 21:15/M
24 Erin Kolensky East Islip 573 13 718 1:25:09.51 1:26:00.08 21:17/M
25 Emily Kolensky East Islip 572 15 719 1:25:10.21 1:25:59.90 21:18/M
26 Olivia McGreevy Huntington 414 14 722 1:25:37.84 1:27:25.51 21:24/M
27 Naomi Lyons 461 14 771 1:33:26.36 1:35:19.56 23:22/M
28 Lily Wasoski 463 14 772 1:33:27.95 1:35:22.51 23:22/M
 
M 13 to 18
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Brayden Clements Patchogue 201 17 4 23:36.98 23:36.98 5:54/M
2 Joseph Norrbyr Islip Terrace 583 15 8 25:17.34 25:17.34 6:19/M
3 Christopher Kavanagh Sayville 804 18 11 26:28.37 26:28.37 6:37/M
4 Jacob D'Amico Wantagh 285 13 20 27:33.86 27:36.40 6:53/M
5 Kieron Ashton New York 744 16 28 28:37.37 28:37.37 7:09/M
6 Nate Kavanagh Sayville 805 14 49 30:54.65 30:57.13 7:44/M
7 Thomas Snoble East Islip 223 15 54 31:25.98 31:28.79 7:51/M
8 Brady Lessing East Islip 866 15 72 32:26.16 32:26.16 8:07/M
9 Duncan Allain Huntington Station 661 18 102 34:35.55 34:42.05 8:39/M
10 Erich Reineking Oakdale 46 16 192 39:11.81 40:28.29 9:48/M
11 Jake Caruso Medford 785 14 225 40:45.83 40:51.71 10:11/M
12 Turner Van Nostrand East Islip 172 13 226 40:46.98 41:05.32 10:12/M
13 Dennis Rindone Jr. Middle Island 752 14 239 41:15.04 41:20.93 10:19/M
14 Matthew Gucciaro Shirley 812 17 268 43:06.13 43:22.37 10:47/M
15 Ethan Peters Northport 915 18 290 44:39.42 44:46.68 11:10/M
16 Liam Godbout East islip 906 15 291 44:39.61 44:46.88 11:10/M
17 Parker Kelly West islip 275 13 296 44:56.11 45:24.38 11:14/M
18 Magnus Healy Sound Beach 961 13 320 47:54.18 47:54.18 11:59/M
19 Oliver Rivadeneyra Islip 956 13 329 48:23.68 48:23.68 12:06/M
20 Leo Abbe Commack 710 16 375 52:03.09 53:18.06 13:01/M
21 Ephrem Romao Shirley 736 18 408 54:39.63 55:28.72 13:40/M
22 Justin Baker Commack 808 15 438 58:33.22 59:16.30 14:38/M
23 Andrew Dominici Patchogue 526 13 447 1:00:19.47 1:01:44.28 15:05/M
24 John Bistakis Farmingdale 760 18 455 1:01:57.00 1:03:39.15 15:29/M
25 John Cavanagh 443 17 469 1:05:49.11 1:06:22.63 16:27/M
26 Donovan Zecchini 883 15 507 1:09:53.76 1:10:17.38 17:28/M
27 Anthony Agresta Islip terrace 716 17 588 1:18:07.53 1:19:12.60 19:32/M
28 Joseph Geraghty Islip Terrace 229 14 613 1:19:29.39 1:21:02.34 19:52/M
29 Jaipreet Singh 459 13 622 1:20:02.94 1:21:51.44 20:01/M
30 Jonathan Carberry East islip 62 16 627 1:20:13.72 1:20:58.90 20:03/M
31 Vincent Fantauzzi East Islip 697 15 644 1:21:28.91 1:22:10.23 20:22/M
32 Tiffany Torres EAST ISLIP 287 14 732 1:27:51.30 1:30:22.34 21:58/M
 
F 19 to 24
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Madeline Lipponer Patchogue 750 23 42 29:58.61 30:03.74 7:30/M
2 Robert Phillips East Islip 853 21 145 37:07.95 37:07.95 9:17/M
3 Meghan Schick West Sayville 320 23 215 40:16.56 40:40.32 10:04/M
4 Maria Bistakis Farmingdale 759 23 221 40:39.31 41:02.25 10:10/M
5 Gianna Giaquinto islip 841 22 222 40:40.22 40:50.13 10:10/M
6 Elizabeth Perkins Islip Terrace 386 22 257 42:32.22 42:43.55 10:38/M
7 Belle Lipponer Patchogue 755 21 273 43:12.28 43:20.44 10:48/M
8 Katie Hyland Saint James 234 24 319 47:53.92 49:04.27 11:58/M
9 Cheri Fogarty Babylon 840 23 354 49:58.90 50:08.86 12:30/M
10 Francesca Romano Islip 551 22 369 51:28.95 51:55.02 12:52/M
11 Madison Maccarino East Islip 624 20 402 53:57.26 53:57.26 13:29/M
12 Brianna O' Connor Moriches 751 20 442 59:22.16 59:32.79 14:51/M
13 Janette Delgado Oneonta 913 22 501 1:09:29.64 1:10:10.48 17:22/M
14 samantha carroll East Islip 156 22 519 1:10:48.80 1:11:57.07 17:42/M
15 Rachel Hurd 486 24 564 1:16:23.87 1:17:04.13 19:06/M
16 Nicole Ihrig 468 24 567 1:16:25.65 1:17:04.30 19:06/M
17 Diana Occhipinti Holtsville 399 24 570 1:16:39.59 1:18:23.95 19:10/M
18 Serena Guccione Farmingville 374 24 573 1:16:54.85 1:18:24.84 19:14/M
19 Caroline Feibert Syosset 950 24 577 1:17:03.04 1:18:39.70 19:16/M
20 Erin Cairney East Islip 618 21 592 1:18:18.09 1:19:22.29 19:35/M
21 ELAINE GARCIA NORTH BABYLON 660 22 599 1:18:38.14 1:19:41.85 19:40/M
22 Jessica Panzarino East Patchogue 667 20 617 1:19:46.29 1:19:46.29 19:57/M
23 Marie Morgan 818 21 657 1:21:56.87 1:23:08.56 20:29/M
24 Victoria Palotta Holbrook 604 19 701 1:24:19.32 1:26:03.88 21:05/M
25 Jenny Murphy East Islip 567 20 708 1:24:25.54 1:24:46.09 21:06/M
26 Breanna Conover 479 24 751 1:29:37.20 1:33:11.78 22:24/M
 
M 19 to 24
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Ben Vona Lindenhurst 77 19 14 26:34.89 26:41.55 6:39/M
2 Michael Carolan East Islip 162 23 23 27:52.33 27:55.94 6:58/M
3 Jack Petersen East islip 329 21 136 36:44.50 37:11.75 9:11/M
4 Eric Petersen East islip 330 19 143 36:59.63 37:21.70 9:15/M
5 Kiernan Stanton Islip terrace 426 22 160 37:32.75 37:32.75 9:23/M
6 Nicolas Placa East Islip 412 23 186 39:02.09 39:17.46 9:46/M
7 Joseph Corrao East Islip 181 22 197 39:24.11 39:24.11 9:51/M
8 Joseph Folks Medford 712 24 234 41:07.86 41:39.08 10:17/M
9 Tyler Crawson Bay Shore 217 21 242 41:28.16 41:33.86 10:22/M
10 Kyle Phillips East Islip 410 23 335 48:52.38 49:22.65 12:13/M
11 Andrew MacArthur Bayville 685 19 346 49:32.12 50:43.75 12:23/M
12 Xavier Romao Shirley 746 21 382 52:37.66 52:52.74 13:09/M
13 Nick Lord Holtsville 967 24 391 53:29.30 56:31.72 13:22/M
14 Kyle Bzdyk Bay Shore 610 23 415 55:07.08 56:28.89 13:47/M
15 Cooper Daniels Setauket 743 22 433 57:57.63 58:47.19 14:29/M
16 Hunter Reineking Oakdale 47 19 461 1:03:19.82 1:04:37.25 15:50/M
17 Stephen Nehus Oneonta 912 23 500 1:09:29.50 1:10:09.06 17:22/M
18 Christopher Martinez Selden 890 22 648 1:21:33.10 1:22:01.65 20:23/M
19 Jonathan Kravitz Shirley 781 23 678 1:22:45.18 1:23:40.56 20:41/M
20 Joseph Hernan 953 20 681 1:22:57.06 1:24:49.17 20:44/M
21 Max Weinstein Lake Ronkonkoma 11779 605 19 702 1:24:20.85 1:26:04.44 21:05/M
22 Brandon D’Onforio 464 22 769 1:33:07.99 1:33:07.99 23:17/M
23 Gillian D’Onforio 465 21 770 1:33:10.47 1:33:10.47 23:18/M
24 Dale Ahlers East Islip 186 21 774 1:33:31.55 1:35:54.86 23:23/M
25 Michael Quagliara 447 24 780 1:34:22.82 1:34:22.82 23:36/M
 
F 25 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 cassandra zoder selden 80 28 34 29:24.36 29:30.01 7:21/M
2 Megan Eiseman Seaford 296 26 53 31:21.55 31:23.26 7:50/M
3 Maggie O'Connell Seaford 642 29 61 31:40.17 32:13.32 7:55/M
4 Sarah McGarry Islip 216 26 241 41:25.99 41:33.29 10:21/M
5 Christina Irace East Islip 207 29 267 42:49.85 43:16.40 10:42/M
6 Jen Sawyer Islip Terrace 49 26 292 44:46.87 44:46.87 11:12/M
7 Brenda Murphy west islip 882 28 299 45:17.12 45:30.42 11:19/M
8 Victoria Passela Bay Shore 325 25 304 45:56.13 46:20.24 11:29/M
9 Kathryn Rivera Medford 34 28 307 46:10.99 47:11.64 11:33/M
10 Brittany Hayes Dix Hills 139 27 317 47:36.63 48:46.11 11:54/M
11 Jessica Grippe Miller Place 138 27 332 48:46.87 48:46.87 12:12/M
12 Ashley DiGregorio 480 29 348 49:34.67 53:20.71 12:24/M
13 Emily Sarra Ronkonkoma 114 27 388 53:22.65 53:59.76 13:21/M
14 Emily Torre Bohemia 136 28 414 54:59.86 55:35.78 13:45/M
15 Gina Battelli Holbrook 192 28 418 55:30.32 57:13.60 13:53/M
16 Katherine Naccarato East Islip 579 29 423 55:55.15 56:50.38 13:59/M
17 Amber Bukzin East Islip 319 27 486 1:08:26.68 1:08:26.68 17:07/M
18 Dannielle Escoda East islip 377 28 493 1:08:56.71 1:08:56.71 17:14/M
19 Victoria Smarkucki 470 25 566 1:16:25.56 1:17:05.24 19:06/M
20 Mara Hammerschmint 469 25 568 1:16:27.42 1:17:06.24 19:07/M
21 Nicole Maffia Commack 316 28 572 1:16:42.56 1:18:25.50 19:11/M
22 Rose Mahan Massapequa 844 25 581 1:17:34.45 1:18:13.67 19:24/M
23 Jessica DiScals 485 25 583 1:17:36.03 1:18:14.61 19:24/M
24 Ashley Weyer 476 29 597 1:18:25.50 1:18:25.50 19:36/M
25 Genevieve Casey Brightwaters 597 25 608 1:19:19.63 1:19:19.63 19:50/M
26 Maria Skeivys 467 29 619 1:19:48.97 1:19:48.97 19:57/M
27 Haley Merritt East Northport 359 28 637 1:21:03.04 1:22:32.47 20:16/M
28 Anviksha Khajuria East Islip 547 29 650 1:21:39.80 1:22:42.61 20:25/M
29 Katie Gross East Northport 311 26 656 1:21:50.25 1:21:50.25 20:28/M
30 Julie Gonzales 816 28 658 1:21:57.09 1:23:11.31 20:29/M
31 Shannon Johnson Shirley 118 29 673 1:22:36.88 1:23:10.64 20:39/M
32 Alyssa Solomito East Northport 621 28 685 1:23:09.78 1:24:41.82 20:47/M
33 Justine Collora Islip Terrace 601 26 690 1:23:40.97 1:25:06.73 20:55/M
34 Kaitlyn Mikalsen Holtsville 299 29 715 1:24:48.51 1:26:17.93 21:12/M
35 Dana Passos Ronkonoma 429 27 727 1:27:45.09 1:29:36.81 21:56/M
36 Bari Schuman 477 29 749 1:29:34.79 1:33:12.18 22:24/M
37 Rayna Burnett 482 25 753 1:29:39.92 1:33:07.54 22:25/M
38 Olivia Mullins 478 26 754 1:29:43.54 1:33:14.41 22:26/M
39 Maria Robado East Islip 187 28 773 1:33:28.58 1:35:54.21 23:22/M
40 Kristen McGovern 439 28 779 1:34:01.45 1:34:59.21 23:30/M
 
M 25 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Greg Rachman Huntington 936 27 3 23:09.01 23:09.01 5:47/M
2 Michael Barretta Bay shore NY 11706 278 28 40 29:47.94 29:47.94 7:27/M
3 Anthony Marino Rocky point 506 25 46 30:35.99 30:47.07 7:39/M
4 Michael Marino 11955 505 25 78 32:56.37 33:07.55 8:14/M
5 Josh Benitez 952 25 113 35:33.01 35:33.01 8:53/M
6 Robert Lynch 434 27 122 36:00.01 36:06.08 9:00/M
7 Matthew Bruno West Islip 82 28 147 37:09.99 37:36.71 9:17/M
8 Jonathan Civardi Brightwaters 539 29 167 38:07.27 38:07.27 9:32/M
9 Roberto Lipponer Patchogue 758 27 175 38:19.84 38:23.66 9:35/M
10 Miles Pollak Bayport 962 29 205 39:49.31 39:49.31 9:57/M
11 Bryan Ferro Centereach 233 27 321 47:54.84 49:04.61 11:59/M
12 Zachary Perkins East Islip 354 28 322 47:58.74 47:58.74 12:00/M
13 Steven Walter Bohemia 115 29 390 53:24.28 54:00.53 13:21/M
14 Brendan Hodgkinson Bohemia 137 29 413 54:58.66 55:35.09 13:45/M
15 Mickey Flannery East Islip 378 28 492 1:08:52.04 1:08:52.04 17:13/M
16 Zachary Kalish Melville 528 28 502 1:09:36.65 1:10:01.83 17:24/M
17 Eric Gunderson Medford 762 29 511 1:10:10.03 1:11:06.93 17:33/M
18 Michael Fernandez Farmingdale 951 25 578 1:17:03.73 1:18:40.93 19:16/M
19 Alec Solomito Holtsville 373 27 660 1:22:04.38 1:23:38.45 20:31/M
20 Ryan Huegel East Northport 615 27 670 1:22:30.19 1:22:30.19 20:38/M
21 Freddy Caro Islip Terrace 602 27 692 1:23:41.90 1:25:08.47 20:55/M
22 Donald Ahlers East Islip 185 25 768 1:32:59.01 1:35:22.91 23:15/M
 
F 30 to 34
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sara Norton Malverne 93 34 141 36:54.36 37:08.75 9:14/M
2 Nicole Komorowski Manorville 380 30 174 38:14.80 38:20.96 9:34/M
3 Jennifer Lukas Massapequa 510 34 194 39:18.45 39:40.73 9:50/M
4 Amy Sommo Hauppauge 134 32 201 39:43.46 40:37.11 9:56/M
5 Samantha Domke Holbrook 787 33 219 40:38.07 41:02.15 10:10/M
6 Patricia Anderson Islip 88 34 244 41:41.77 42:38.14 10:25/M
7 Dayna Gibson 440 31 312 46:51.58 48:12.98 11:43/M
8 Brianna Knight Coram 259 32 355 50:05.66 50:32.96 12:31/M
9 Meredith Viola Islip 321 32 368 51:28.31 51:45.80 12:52/M
10 Lana Mallie 817 33 395 53:43.47 54:55.64 13:26/M
11 Nicole Kane East Islip 578 31 399 53:52.39 53:59.21 13:28/M
12 Briana Parziale East islip 425 32 403 54:09.77 54:35.70 13:32/M
13 Alicia Robles Port Jefferson Station 24 34 419 55:31.17 57:14.03 13:53/M
14 Shannen McCabe Melville 789 31 430 56:58.06 57:04.28 14:15/M
15 Jennifer Kolonkowski Long Beach 283 31 459 1:02:49.66 1:04:23.59 15:42/M
16 Jessica Cunningham Lindenhurst 341 31 478 1:07:44.78 1:07:44.78 16:56/M
17 Chloe Romao Shirley 810 31 516 1:10:34.23 1:11:17.30 17:39/M
18 Meghan Hayhurst East Islip 577 32 537 1:12:35.24 1:12:35.24 18:09/M
19 Ashley Zemaitis Sayville 976 34 540 1:13:00.78 1:13:00.78 18:15/M
20 Ciara Santiago Holtsville 327 30 555 1:15:05.54 1:15:05.54 18:46/M
21 Jenna Gibson 436 32 654 1:21:47.94 1:21:47.94 20:27/M
22 Breanna Gibson 441 30 676 1:22:43.97 1:23:17.44 20:41/M
23 Emily Fluss East Northport 298 31 696 1:23:54.43 1:25:17.05 20:59/M
24 Michelle Brand Farmingville 633 32 706 1:24:24.85 1:25:54.45 21:06/M
25 Taylor Smith 825 33 709 1:24:27.87 1:25:36.87 21:07/M
26 Kristina Solomito Holbrook 291 32 711 1:24:33.04 1:26:17.37 21:08/M
27 Courtney Quinn East Islip 428 30 728 1:27:45.41 1:29:38.74 21:56/M
28 Cassandra Pagan 481 34 752 1:29:37.79 1:33:07.14 22:24/M
29 Noelle Knopf 498 34 756 1:29:44.01 1:33:15.08 22:26/M
30 Ashley - 823 32 758 1:29:49.59 1:29:49.59 22:27/M
31 Melissa Smith Islip 307 32 763 1:32:11.13 1:33:42.91 23:03/M
32 Maire Kennedy Islip Terrace 195 32 777 1:33:55.14 1:34:58.81 23:29/M
 
M 30 to 34
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jonathan Lee Dix Hills 858 32 24 27:55.65 27:57.99 6:59/M
2 Chris O'Connell Seaford 643 32 60 31:39.40 32:13.12 7:55/M
3 Justin Bunton East Islip 159 33 116 35:38.47 35:58.73 8:55/M
4 Alex Thall Islip Terrace 215 30 126 36:18.27 36:41.12 9:05/M
5 Ben Flamio East Islip 8 31 235 41:07.95 41:07.95 10:17/M
6 John Zemaitis East Islip 975 34 250 42:01.70 42:01.70 10:30/M
7 Michael Zweroff Manorville 761 31 277 43:22.99 43:31.04 10:51/M
8 Alberto Reyes Bethpage 513 34 328 48:22.22 48:37.03 12:06/M
9 Ethan Viola Islip 322 31 349 49:42.66 49:58.94 12:26/M
10 Gary Ippolito 433 30 387 53:16.66 53:49.96 13:19/M
11 Vincent Parziale East islip 424 33 396 53:44.37 54:10.28 13:26/M
12 Patrick McCabe Melville 794 33 426 56:20.05 56:42.43 14:05/M
13 William Connors Lindenhurst 339 34 477 1:07:42.77 1:07:42.77 16:56/M
14 Richard Bukzin EAST ISLIP 318 30 483 1:08:24.82 1:08:24.82 17:06/M
15 John Weyer 475 33 596 1:18:25.15 1:18:25.15 19:36/M
16 Kevin Reinecker 466 32 620 1:19:49.29 1:19:49.29 19:57/M
17 Barry Gibson 435 34 629 1:20:26.17 1:21:47.36 20:07/M
18 Ed Merritt East Northport 358 30 636 1:20:57.09 1:22:24.66 20:14/M
19 Chris Simmons Kings Park 635 33 655 1:21:49.86 1:21:49.86 20:27/M
20 Jason DeNezzo Ronkonkoma 400 31 659 1:21:59.03 1:23:38.20 20:30/M
21 Joe Solomito East Northport 620 34 683 1:23:07.37 1:24:41.76 20:47/M
22 Jason Fluss East Northport 297 32 693 1:23:48.62 1:25:19.35 20:57/M
23 James Johnston Farmingville 632 33 705 1:24:24.24 1:25:53.36 21:06/M
24 Matthew Solomito Holbrook 292 32 713 1:24:39.56 1:26:19.25 21:10/M
25 Ryan Mikalsen Holtsville 300 32 714 1:24:47.80 1:26:18.11 21:12/M
26 Johnny Hausler East Islip 335 31 725 1:27:28.11 1:30:22.39 21:52/M
 
F 35 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Kristina Brocato Lake Grove 166 36 43 30:02.70 30:11.29 7:31/M
2 Natalie Tonyes Great River 613 37 69 32:21.04 32:26.42 8:05/M
3 Lisa Bonanni Bay Shore 845 35 71 32:23.36 32:25.59 8:06/M
4 Krystal Cardillo Nesconset 241 36 128 36:25.76 36:43.39 9:06/M
5 Maria Welsh North Massapequa 33 39 151 37:18.52 37:31.16 9:20/M
6 marisa perlongo east islip 430 37 152 37:19.03 37:40.68 9:20/M
7 Jennifer Spinks East Islip 692 38 154 37:19.43 37:41.07 9:20/M
8 Stefania Diaz East Islip 38 36 157 37:25.60 37:38.66 9:21/M
9 Kristy O'Reilly Islip 105 39 193 39:17.16 40:14.15 9:49/M
10 Kaitlin Rogan New Hyde Park 729 39 195 39:18.60 39:35.85 9:50/M
11 Nikki O'Leary Commack 220 37 204 39:49.11 40:17.35 9:57/M
12 Michelle Hyers Bohemia 26 37 211 40:03.24 40:14.85 10:01/M
13 Rochelle Martin-vecchio West islip 679 37 227 40:52.05 41:01.64 10:13/M
14 MaryKate Hassett Bayport NY 11705 11 38 240 41:25.73 42:25.34 10:21/M
15 Erin Gregorio Massapequa 394 39 276 43:21.23 43:35.62 10:50/M
16 Kathleen Sparacin Holbrook 415 39 282 43:45.92 43:54.35 10:56/M
17 Tiffany Torres EAST ISLIP 286 35 283 43:48.73 46:21.22 10:57/M
18 Ashley Patterson West Islip 221 38 295 44:55.84 45:24.49 11:14/M
19 Sheetal Alreja Hicksville 342 39 297 45:10.65 45:23.38 11:18/M
20 Jill Chimeri Holbrook 153 38 301 45:25.32 45:36.00 11:21/M
21 Michelle Pimentel Mastic Beach 15 39 310 46:42.36 47:14.71 11:41/M
22 Bridget Lennon east islip 886 35 333 48:48.83 49:11.56 12:12/M
23 Amanda Strong 11772 566 38 340 49:19.41 49:30.74 12:20/M
24 Krystle Yakkey Ronkonkoma 40 36 360 50:29.08 51:42.80 12:37/M
25 Jennifer Broglie Medford 737 38 364 50:35.19 51:44.22 12:39/M
26 Susan Dobias East Patchogue 609 39 376 52:28.97 52:54.72 13:07/M
27 Joanne Montanez 974 39 392 53:31.26 53:31.26 13:23/M
28 Charlene Lyons West Sayville 317 36 393 53:35.97 54:01.52 13:24/M
29 Maria Aaraas Great River 254 35 453 1:01:42.03 1:02:44.79 15:26/M
30 Ashley Reichel East Islip 670 36 488 1:08:43.55 1:10:22.24 17:11/M
31 Ruth Wexler E. Northport 774 35 547 1:13:51.53 1:14:05.15 18:28/M
32 Jennifer Franks Selden 194 36 601 1:18:43.18 1:19:25.01 19:41/M
33 Laura Eikevik Islip 902 36 639 1:21:15.57 1:22:34.03 20:19/M
34 Kimberly Ippolito West Islip 257 36 674 1:22:41.50 1:23:15.00 20:40/M
35 Christine Felix Islip Terrace 658 35 733 1:27:55.16 1:30:27.46 21:59/M
36 Katelyn Cantiello 487 37 755 1:29:43.75 1:33:19.26 22:26/M
37 Jessica Misiliwich 821 35 757 1:29:45.12 1:29:45.12 22:26/M
38 Diana Farrell Islip 305 35 766 1:32:26.69 1:33:57.53 23:07/M
 
M 35 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Keith Masso Glen Cove 149 35 29 28:44.37 28:46.82 7:11/M
2 Daniel Salerno Merrick 508 39 33 29:15.32 29:18.26 7:19/M
3 Robert Leonard EAST ISLIP 580 37 70 32:23.06 32:27.90 8:06/M
4 Michael Lattari East Islip 92 35 88 33:30.96 33:51.66 8:23/M
5 Christopher Neske GREAT RIVER 25 37 95 34:03.44 34:11.83 8:31/M
6 Paul Sheridan East Islip NY 11730 714 39 140 36:54.27 37:04.88 9:14/M
7 Jonathan Toro Mastic 381 36 173 38:13.95 38:20.92 9:33/M
8 Richard Clark Astoria 10 39 176 38:20.83 39:16.14 9:35/M
9 Joseph Folks Medford 646 36 199 39:28.46 39:57.45 9:52/M
10 Christopher Chimeri Holbrook 152 38 220 40:38.49 40:38.49 10:10/M
11 paul Parisi medford 630 38 266 42:48.49 42:59.32 10:42/M
12 Stephen Meszaros 495 36 302 45:44.25 49:32.34 11:26/M
13 Jeremy Yakkey Ronkonkoma 39 35 361 50:29.40 51:43.73 12:37/M
14 Bobby Reichel East Islip 669 39 385 53:04.29 54:43.00 13:16/M
15 Matthew Martens East Islip 608 37 554 1:15:01.15 1:15:01.15 18:45/M
16 Sal Smith 826 36 623 1:20:04.05 1:20:35.98 20:01/M
17 Kevin Eikevik Islip 901 36 640 1:21:16.10 1:22:35.59 20:19/M
18 Mike Panzarino East Patchogue 666 38 675 1:22:43.41 1:22:43.41 20:41/M
19 Brian Misiliwich 820 37 710 1:24:30.25 1:25:32.27 21:08/M
20 Nicholas Felix Islip Terrace 657 35 734 1:27:56.06 1:30:27.10 21:59/M
21 Julian Santiago East Islip 288 39 743 1:28:26.69 1:30:46.50 22:07/M
22 Matthew Farrell Islip 306 36 778 1:33:57.43 1:33:57.43 23:29/M
 
F 40 to 44
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Shari Klarfeld Plainview 848 41 16 26:58.96 27:00.12 6:45/M
2 Kathryn Gaven Williston Park 612 42 66 32:03.92 32:06.71 8:01/M
3 Chrissa Bloom Bay Shore 607 42 89 33:47.40 34:09.24 8:27/M
4 Dawn Konopka Ridge 681 42 107 35:06.65 35:14.53 8:47/M
5 Michelina Sundberg East Islip 69 44 130 36:35.41 36:48.27 9:09/M
6 Stacey Mooney Brightwaters 267 41 159 37:31.58 37:44.71 9:23/M
7 Blanca Reyes Bayshore 150 42 163 37:43.30 37:43.30 9:26/M
8 Jennifer Briscoe Oskdale 872 40 179 38:35.08 38:39.15 9:39/M
9 Michelle Mason Islip 51 44 189 39:04.20 39:31.49 9:46/M
10 Kelly Rudish Medford 95 44 190 39:04.45 39:31.75 9:46/M
11 Natalie Lessing East Islip 864 40 230 40:57.87 41:02.08 10:14/M
12 Jenna Amato Bethpage 357 40 232 41:03.41 41:18.81 10:16/M
13 Christina Tarabocchia Miller Place 12 42 243 41:31.11 42:47.61 10:23/M
14 Barbara Maieli Sayville 402 40 245 41:44.70 42:14.85 10:26/M
15 Nancy Levinson Great Neck 780 40 253 42:12.32 42:17.83 10:33/M
16 Cania Infante Bethpage 512 42 270 43:07.18 43:22.53 10:47/M
17 Elise Wickenhauser Central Islip 165 43 280 43:36.94 45:04.26 10:54/M
18 Michele Lawton Patchogue 677 41 281 43:36.97 45:04.07 10:54/M
19 Jaime DeMaria East islip 501 44 287 44:06.13 44:44.22 11:02/M
20 Kristin Presti Islip 184 40 289 44:22.29 45:22.05 11:06/M
21 Melissa Florio Bohemia 108 42 309 46:34.77 46:39.25 11:39/M
22 Janette Figueroa Mineola 892 44 311 46:42.47 47:00.53 11:41/M
23 Dania Dominguez Bethpage 515 42 327 48:21.29 48:36.79 12:05/M
24 Margaret Melody Islip Terrace 280 44 338 49:14.72 49:21.48 12:19/M
25 Katie SPEISS Islip Terrace 126 40 352 49:58.55 50:46.59 12:30/M
26 Melissa Collins Islip 507 40 356 50:12.12 50:37.12 12:33/M
27 Lori Ippolito Bay Shore 611 42 367 51:22.55 52:48.33 12:51/M
28 Jean Hagelstein Islip terrace 63 42 406 54:28.65 55:04.70 13:37/M
29 Kim Ashton New York 801 40 436 58:18.81 58:28.22 14:35/M
30 Teresa Ryan East Islip 255 44 454 1:01:42.50 1:02:46.07 15:26/M
31 Gina Schwarz Oakdale 183 42 489 1:08:44.50 1:10:26.41 17:11/M
32 Jessica Cellura East islip 525 40 490 1:08:45.27 1:10:21.55 17:11/M
33 Summer Ortiz Islip Terrace 705 41 521 1:10:57.76 1:10:57.76 17:44/M
34 Amanda Tomel Melville 164 41 522 1:11:00.14 1:15:23.99 17:45/M
35 Nicole Conefry Islip Terrace 272 40 536 1:12:34.72 1:12:34.72 18:09/M
36 Karen Azarian Hauppauge 796 40 548 1:13:51.60 1:14:05.22 18:28/M
37 Debbie Tufariello Holbrook 91 42 553 1:14:50.14 1:15:45.61 18:43/M
38 Christie Schweizer Islip Terrace 72 42 557 1:15:26.48 1:16:19.00 18:52/M
39 Jeanette Fitch Islip Terrace 347 42 579 1:17:21.24 1:19:01.43 19:20/M
40 Angelique Contona Brentwood 532 40 591 1:18:12.24 1:18:30.04 19:33/M
41 NANCY VILLA PORT JEFFERSON 588 43 598 1:18:37.12 1:19:39.28 19:39/M
42 Christine Geraghty Islip Terrace 227 44 611 1:19:24.89 1:21:04.96 19:51/M
43 Jessica Peachman East Islip 688 40 612 1:19:28.81 1:19:28.81 19:52/M
44 Stacie Carberry East islip 59 41 628 1:20:14.81 1:21:00.11 20:04/M
45 Jessica Istchenko Islip terrace 587 43 630 1:20:49.31 1:22:27.99 20:12/M
46 Tracey Iuliucci Patchogue 563 41 634 1:20:50.92 1:22:06.63 20:13/M
47 Christy Kiernan Holbrook 369 42 642 1:21:18.54 1:22:59.65 20:20/M
48 Kami Istchenko Islip Terrace 594 43 662 1:22:09.33 1:23:49.67 20:32/M
49 Nadine Baker Commack 799 40 679 1:22:45.76 1:23:41.10 20:41/M
50 Kalen Raynor Hampton bays 873 41 684 1:23:08.06 1:24:44.55 20:47/M
51 Santhi Singh 458 40 700 1:24:14.99 1:26:03.79 21:04/M
52 Virginia McCaffrey Setauket 53 42 740 1:28:03.60 1:30:15.27 22:01/M
53 Susan Rivera-Arroyo Brentwood NY 11717 835 44 765 1:32:23.82 1:33:11.52 23:06/M
 
M 40 to 44
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Louis Zameryka Williston Park 852 42 6 24:33.39 24:33.39 6:08/M
2 Trent Hampton Islip 851 43 7 24:50.66 24:51.92 6:13/M
3 Brett Lewis Bay Shore 351 44 15 26:41.78 26:49.46 6:40/M
4 brandon worster bellmore 499 41 17 27:09.83 27:12.71 6:47/M
5 John Florio Bohemia 107 41 82 33:07.74 33:12.93 8:17/M
6 Joseph Collins Mastic Beach 198 43 100 34:30.73 35:39.26 8:38/M
7 Antonio Tarabocchia Miller Place 863 42 115 35:38.32 36:55.79 8:55/M
8 Vinny Gianelli Commack 741 42 155 37:21.89 37:28.08 9:20/M
9 Chris Lessing East Islip 865 42 228 40:56.70 41:02.03 10:14/M
10 Anthony Gregorio Massapequa 395 41 259 42:36.55 42:52.27 10:39/M
11 Sandy Infante Bethpage 514 44 271 43:07.72 43:23.06 10:47/M
12 Charles Pimentel Mastic Beach 16 41 303 45:48.16 46:19.54 11:27/M
13 Daniel Fitch Islip Terrace 344 43 380 52:36.64 54:17.24 13:09/M
14 Anto Paul New Hyde Park 776 40 434 58:11.28 58:28.48 14:33/M
15 Angel Ortiz Islip Terrace 706 42 497 1:09:17.05 1:11:00.01 17:19/M
16 Timothy Carberry East islip 61 44 625 1:20:11.72 1:20:59.58 20:03/M
17 James Istchenko Islip Terrace 593 41 661 1:22:08.44 1:23:47.07 20:32/M
18 Richard Graci 489 43 750 1:29:34.90 1:33:06.67 22:24/M
 
F 45 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Erica Fraiberg Greenlawn 931 48 48 30:51.57 30:59.46 7:43/M
2 Kristin Theofield Smithtown 673 47 96 34:05.98 34:27.77 8:31/M
3 colleen zebuda Oakdale 119 47 108 35:15.25 35:28.00 8:49/M
4 Rachel Dengel East Rockaway 128 46 109 35:28.24 35:36.37 8:52/M
5 Theresa Kleine Amityville 247 48 170 38:10.28 38:25.83 9:33/M
6 Jacqueline Maher East Islip 120 45 172 38:13.58 38:29.45 9:33/M
7 Rose Allen East Islip 94 46 187 39:02.64 40:25.37 9:46/M
8 Michelle Tucci East Islip 948 47 196 39:23.38 39:44.04 9:51/M
9 Heather Reineking Oakdale 45 48 202 39:45.33 41:01.26 9:56/M
10 Jeanna Lambert Hicksville 958 45 208 39:57.70 42:14.26 9:59/M
11 Dana DiPalma NESCONSET 222 45 224 40:44.98 40:53.02 10:11/M
12 Karen Vejseli West islip 571 48 231 41:02.69 41:16.64 10:16/M
13 Nicole Briscoe East Islip 584 48 279 43:24.58 43:28.71 10:51/M
14 Janet Hart 444 49 314 47:03.44 48:12.14 11:46/M
15 Amy Mannino Bayshore 387 47 323 48:09.22 48:18.91 12:02/M
16 Nancy Merino Islip 955 45 337 49:08.64 49:08.64 12:17/M
17 Carmen Keaney East Islip 548 49 342 49:26.14 50:29.70 12:22/M
18 Pam Massa Islip Terrace 135 46 353 49:58.66 50:46.15 12:30/M
19 Diedre Tantillo East Islip 870 47 410 54:40.80 54:54.25 13:40/M
20 Keri Ropiak Islip Terrace 252 47 427 56:35.14 56:39.38 14:09/M
21 Alisa Birkel Islip Terrace 303 47 437 58:25.28 59:38.90 14:36/M
22 Kim Dominici Patchogue 66 47 448 1:00:22.30 1:01:47.69 15:06/M
23 Donna Thiele Coram 48 48 467 1:05:18.82 1:06:34.03 16:20/M
24 Deena Abbe Commack 709 45 468 1:05:18.83 1:06:34.06 16:20/M
25 Jennifer Van Nostrand East Islip 173 46 485 1:08:26.29 1:08:45.63 17:07/M
26 Marlene Vosilla Hauppauge 21 46 491 1:08:45.82 1:10:27.13 17:11/M
27 Donna Tuck East Islip 256 49 495 1:09:02.82 1:09:02.82 17:16/M
28 Jen Piano East Islip 237 47 504 1:09:42.09 1:10:35.08 17:26/M
29 Denise Naccarato Islip Terrace 918 48 505 1:09:42.59 1:10:35.74 17:26/M
30 Jennifer Zecchini 884 49 510 1:10:08.25 1:10:32.09 17:32/M
31 Rosana Zagaceta Fresh Meadows 980 47 571 1:16:40.10 1:16:40.10 19:10/M
32 Nicole Hall West Sayville 393 49 582 1:17:36.02 1:18:47.72 19:24/M
33 Dale Lafata East islip 916 47 593 1:18:18.40 1:19:23.62 19:35/M
34 Jennifer Walsh S Setauket 23 49 603 1:18:48.84 1:19:31.02 19:42/M
35 Melissa Weir West Islip 270 45 615 1:19:32.89 1:21:04.93 19:53/M
36 Kristie Giarrantano East Islip 417 47 635 1:20:53.08 1:22:07.44 20:13/M
37 Sandra Fantauzzi East Islip 694 48 645 1:21:30.05 1:22:10.61 20:23/M
38 Sharon Sirckia East Islip 663 47 663 1:22:11.78 1:23:50.49 20:33/M
39 Gina Cornicelli EAST MORICHES 364 46 668 1:22:21.98 1:25:03.19 20:35/M
40 Kimberly Halter Islip Terrace 370 48 735 1:28:02.56 1:30:13.68 22:01/M
41 Debbie Keating Ronkonkoma 235 49 748 1:28:50.64 1:28:50.64 22:13/M
 
M 45 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Andrew Garcia Mineola 529 45 21 27:44.42 27:46.53 6:56/M
2 Paul Micali Islip Terrace 146 46 63 31:51.51 32:13.16 7:58/M
3 JOHN VOGT III ROCKAWAY BEACH 511 46 67 32:16.05 32:31.77 8:04/M
4 Cliff Gibbons GREAT RIVER 190 46 68 32:20.35 32:25.86 8:05/M
5 Jim Hopkins Franklin Square 648 46 86 33:25.92 33:28.75 8:21/M
6 Joe Fragala East Islip 189 49 90 33:47.53 33:53.09 8:27/M
7 Chris Murphy East Islip 871 49 92 33:52.70 33:52.70 8:28/M
8 Patrick Fife Bohemia 676 46 93 33:57.71 34:03.18 8:29/M
9 David Giaccone Mount Sinai 894 45 153 37:19.31 37:49.97 9:20/M
10 yancy blowe North Babylon 219 45 181 38:49.00 38:53.42 9:42/M
11 Gilbert Chan Port Jefferson Station 523 49 209 39:59.68 40:20.15 10:00/M
12 chris zebuda oakdale 163 48 218 40:31.54 40:46.24 10:08/M
13 Michael Goettelmann Mount Sinai 893 49 251 42:08.83 42:37.80 10:32/M
14 Brian Rodríguez Shirley 846 45 258 42:35.14 42:45.48 10:39/M
15 Nick DiVisconti East Islip 99 46 288 44:12.68 44:12.68 11:03/M
16 George Sankey Westbury 793 45 294 44:54.24 44:56.75 11:14/M
17 scott lennon east islip 888 46 334 48:50.73 49:13.70 12:13/M
18 Joseph Folks Medford 713 45 343 49:26.92 49:56.88 12:22/M
19 Juan Rivadeneyra 11752 957 45 404 54:14.58 54:14.58 13:34/M
20 Carl Tantillo East Islip 869 48 409 54:40.46 54:54.68 13:40/M
21 Jack Haque Lindenhurst 209 49 417 55:27.60 56:09.97 13:52/M
22 Dirk Reineking Oakdale 44 48 462 1:03:20.03 1:04:37.26 15:50/M
23 Kurt Van Nostrand East Islip 171 46 484 1:08:25.54 1:08:45.09 17:06/M
24 Brandon Abbo 942 47 546 1:13:41.60 1:14:57.20 18:25/M
25 Joe Geraghty Islip Terrace 230 48 610 1:19:24.11 1:21:02.85 19:51/M
26 John Laport Islip terrace 586 48 631 1:20:49.90 1:22:27.74 20:12/M
27 Rob Istchenko East Islip 664 48 744 1:28:30.03 1:30:11.92 22:08/M
 
F 50 to 54
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 ROBERTA WOLF Bellerose 698 52 31 28:53.55 28:55.26 7:13/M
2 Eliana Themistocleous Melville 880 54 57 31:30.47 31:31.99 7:53/M
3 Brenda Shayew Islip Terrace 226 51 91 33:51.40 33:56.76 8:28/M
4 Pamela Perkins Islip Terrace 29 51 98 34:11.57 34:22.39 8:33/M
5 Margaret Dixon West Islip 182 50 125 36:14.44 36:23.72 9:04/M
6 Barbara Grey North Patchogue 9 52 133 36:38.90 37:01.93 9:10/M
7 Suanne Waldron East Islip 691 51 168 38:07.34 38:29.24 9:32/M
8 randy horowitz long beach 355 51 169 38:07.84 38:28.48 9:32/M
9 Rosa Delgado Central Islip 857 52 180 38:36.47 38:43.83 9:39/M
10 Cathleen Passela Bay Shore 324 52 198 39:28.45 39:51.28 9:52/M
11 Jennifer Kreuscher Great River 727 51 210 40:03.21 41:09.86 10:01/M
12 Renee Carino Great River 562 53 213 40:13.57 40:36.56 10:03/M
13 Regina Cestari Nesconset 113 52 223 40:44.74 40:53.61 10:11/M
14 Theresa Curry East Norwich 659 54 233 41:05.31 41:22.34 10:16/M
15 Patty McNamara Holbrook 68 54 248 42:00.16 42:23.64 10:30/M
16 Charmaine Bertrano-Romao Shirley 809 54 260 42:36.65 42:47.63 10:39/M
17 caroline OLOUGHLIN AMITYVILLE 416 51 274 43:14.03 43:41.54 10:49/M
18 Constance Raymond North Massapequa 177 50 284 43:59.79 43:59.79 11:00/M
19 Linda Festa Ronkonkoma 653 51 285 44:00.87 44:27.87 11:00/M
20 Marie Capella - Bayshore 838 53 306 46:09.53 46:22.30 11:32/M
21 Alicia Cobb Bayport 530 52 315 47:23.15 47:45.97 11:51/M
22 Jackie Olmsted Massapequa 121 52 324 48:11.89 48:38.40 12:03/M
23 Rebecca McDonald Nesconset 671 53 325 48:13.35 48:39.38 12:03/M
24 Nancy Fragala East Islip 550 50 341 49:26.10 50:29.02 12:22/M
25 Aileen ORourke East Islip 5 52 344 49:28.49 49:41.04 12:22/M
26 monique dagnell Freeport 19 53 378 52:33.03 53:06.38 13:08/M
27 Dianne Dunn Sayville 390 52 386 53:05.39 53:52.61 13:16/M
28 Ann Marie Itgen Franklin Square 897 51 400 53:57.07 54:17.70 13:29/M
29 Patty Rojas Hauppauge 397 50 407 54:37.82 54:59.46 13:39/M
30 Karen Hurlbert Islip Terrace 423 50 425 55:57.90 56:25.24 13:59/M
31 maria crowley Greenlawn 244 53 444 59:43.57 59:57.35 14:56/M
32 Theresa DiCarlo East Islip 829 50 452 1:00:53.62 1:01:21.34 15:13/M
33 Christine Ponzio West Babylon 263 50 465 1:03:59.11 1:03:59.11 16:00/M
34 Lisa Lee Kings Park 266 53 466 1:03:59.24 1:03:59.24 16:00/M
35 Valerie Dietrich Fort Salonga 665 51 471 1:07:05.06 1:07:05.06 16:46/M
36 Jennifer Vona Lindenhurst 76 51 508 1:09:58.73 1:10:10.08 17:30/M
37 Amy Carroll East Islip 155 54 520 1:10:49.69 1:11:57.66 17:42/M
38 Michelle Lanberg East Islip 519 50 523 1:11:06.68 1:13:25.93 17:47/M
39 Tina Alongi Lindenhurst NY 202 51 533 1:11:56.95 1:11:56.95 17:59/M
40 Jennifer Rice East Islip 545 51 535 1:12:34.22 1:14:52.89 18:09/M
41 Lisa Holmes East Islip 564 54 541 1:13:07.16 1:13:39.33 18:17/M
42 Susan Giancola Ronkonkoma 634 54 542 1:13:07.33 1:13:39.69 18:17/M
43 Jackie Clark Islip Terrace 919 53 550 1:14:02.72 1:14:41.16 18:31/M
44 Jessica Carney East Islip 225 52 565 1:16:23.94 1:17:41.06 19:06/M
45 Maria Kontonicolas Bellerose 504 51 569 1:16:39.29 1:16:39.29 19:10/M
46 Arlene Zegel Sayville 396 51 584 1:17:36.55 1:18:46.44 19:24/M
47 Kristin Surdi Sayville 388 51 585 1:17:40.86 1:18:48.72 19:25/M
48 Rose Agresta Islip terrace 717 51 594 1:18:18.77 1:19:24.51 19:35/M
49 Jennifer Murphy South Setauket 22 54 602 1:18:47.56 1:19:29.55 19:42/M
50 Janine West EAST MORICHES 363 50 664 1:22:19.71 1:25:00.17 20:35/M
51 maureen smith EAST MORICHES 361 50 665 1:22:20.92 1:25:02.20 20:35/M
52 maureen Smith East Islip 365 53 666 1:22:21.44 1:25:01.71 20:35/M
53 barbara tadlock EAST MORICHES 360 50 667 1:22:21.74 1:25:02.96 20:35/M
54 linda durso EAST MORICHES 362 50 669 1:22:22.93 1:25:01.22 20:36/M
55 Denise Pagnotta East North Port 304 53 686 1:23:14.04 1:24:45.48 20:49/M
56 Gina Haggerty North Babylon 929 53 694 1:23:50.18 1:24:49.39 20:58/M
57 Angela Smith North Babylon 930 54 695 1:23:50.37 1:24:50.08 20:58/M
58 Carrie Healy Sound Beach 959 50 699 1:24:04.72 1:24:04.72 21:01/M
59 Kelli Kolensky East Islip 574 52 717 1:25:08.48 1:26:00.08 21:17/M
60 Denise Metera 815 52 721 1:25:35.46 1:25:35.46 21:24/M
61 Rene LaScala Nesconset 131 53 736 1:28:02.59 1:30:14.93 22:01/M
62 Vita Frantellizzi Setauket 678 53 737 1:28:02.62 1:30:15.49 22:01/M
63 laurance Marino Port Jeff station 52 50 739 1:28:03.56 1:30:13.94 22:01/M
64 Debra Lord Holtsville 966 54 760 1:30:14.15 1:30:14.15 22:34/M
65 Robin Ahlers East Islip 188 53 776 1:33:44.98 1:36:06.73 23:26/M
 
M 50 to 54
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Sean McCarthy Mattituck 877 54 22 27:51.01 27:52.98 6:58/M
2 Brian Cloherty Roslyn 371 53 39 29:43.91 29:43.91 7:26/M
3 Matthew Conroy Melville 881 52 44 30:06.71 30:07.76 7:32/M
4 David Claps Oakdale 213 50 45 30:20.19 30:24.63 7:35/M
5 John van laere Lindenhurst 295 54 56 31:27.94 31:31.30 7:52/M
6 Kenneth LaRossa West Islip 427 53 59 31:34.53 31:41.55 7:54/M
7 Richard Zwycewicz East Setauket 570 53 73 32:26.75 32:38.11 8:07/M
8 Mike Vulpis’ Islip terrace 636 54 75 32:47.88 32:52.04 8:12/M
9 John Perkins Islip Terrace 30 54 76 32:53.31 32:54.20 8:13/M
10 Francis Rogalle Bohemia 899 53 85 33:23.28 33:44.23 8:21/M
11 Adam Clements Patchogue 200 54 101 34:31.15 34:41.20 8:38/M
12 Dennis Acosta Lake ronkonkoma 559 53 103 34:41.90 34:48.53 8:40/M
13 Tim Healy Sound Beach 960 51 104 34:54.25 37:28.60 8:44/M
14 Lee D'Amico Wantagh 151 53 112 35:29.52 35:41.71 8:52/M
15 Joseph Folks Medford 644 52 117 35:39.71 36:12.30 8:55/M
16 Michael Sundberg East Islip 70 54 120 35:54.02 36:06.52 8:59/M
17 Richard Youngberg East Islip 576 50 121 35:59.73 36:09.76 9:00/M
18 Joseph Maiorana Shirley 687 52 127 36:18.49 36:20.49 9:05/M
19 Thomas Maurici East Islip 314 53 139 36:48.85 37:02.61 9:12/M
20 John Cantarelli Holtsville 116 52 171 38:10.74 39:19.50 9:33/M
21 Kevin Donohue Bay Shore 122 52 178 38:30.49 38:41.55 9:38/M
22 michael burke east islip 895 53 185 38:59.80 38:59.80 9:45/M
23 Louis Pepe East Islip 413 52 247 41:55.40 42:04.09 10:29/M
24 Danny Greenwald Islip 917 52 263 42:44.69 43:07.09 10:41/M
25 Kevin MacArthur Bayville 684 51 347 49:33.64 50:44.66 12:23/M
26 steven ashdown Deer Park 210 52 374 52:01.47 52:30.87 13:00/M
27 Ryan ONeil Shirley 109 53 424 55:56.77 56:35.61 13:59/M
28 Marcus Sanders Port Jefferson Station 749 52 429 56:42.98 56:42.98 14:11/M
29 Michael DiCarlo East Islip 830 52 464 1:03:28.89 1:03:57.61 15:52/M
30 Mike Zecchini 885 50 506 1:09:53.02 1:10:17.79 17:28/M
31 Thomas Conklin North Babylon 832 51 576 1:17:02.31 1:17:02.31 19:16/M
32 Paul Kolensky East Islip 575 53 720 1:25:10.67 1:26:02.82 21:18/M
33 Michael Manno Islip Terrace 945 54 775 1:33:35.65 1:35:56.18 23:24/M
 
F 55 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Maureen Stammers-Janzen Huntington Station 726 56 105 34:54.31 35:01.57 8:44/M
2 Sue Bell Quinn Islip Terrace 722 57 114 35:37.72 36:06.46 8:54/M
3 Charlene Colucci East Islip 409 56 119 35:45.08 35:48.79 8:56/M
4 Lori Mangual Merrick 372 56 132 36:37.43 36:37.74 9:09/M
5 Catherine Ferris Central Islip 500 55 138 36:45.88 37:13.92 9:11/M
6 Allison Jeran Islip 334 58 184 38:53.16 39:13.27 9:43/M
7 Michelle Locklin East islip 730 57 200 39:40.46 40:27.96 9:55/M
8 Debra OReilly West Sayville 89 59 206 39:51.89 40:07.53 9:58/M
9 Susan Pardes Greenlawn 907 55 216 40:16.94 40:36.99 10:04/M
10 sharon gunther Huntington 925 59 246 41:50.94 42:02.96 10:28/M
11 Clare Lipponer Patchogue 763 59 255 42:20.65 42:29.19 10:35/M
12 karen conzo Great River 934 55 261 42:44.49 43:34.68 10:41/M
13 Maria Garcia East Islip 707 58 272 43:08.31 43:08.31 10:47/M
14 Katherine Buckley Medford 84 56 275 43:14.27 43:37.03 10:49/M
15 Norma Friedman Deer Park 734 58 300 45:21.55 45:28.16 11:20/M
16 Leslie Meyer East Islip 568 57 305 45:58.00 46:20.18 11:30/M
17 nancy spatola east islip 542 57 326 48:14.18 48:39.09 12:04/M
18 Leslie Dolan Islip Terrace 565 57 336 48:59.08 50:08.55 12:15/M
19 Maureen Corry GREAT RIVER 723 58 345 49:31.28 49:31.28 12:23/M
20 Pat Hauk Sayville 398 56 366 50:45.89 51:28.61 12:41/M
21 Theresa Carroll East Islip 57 55 372 51:49.79 52:44.11 12:57/M
22 Fleming Suzanne Patchogue 64 57 384 52:56.92 53:13.54 13:14/M
23 Connie Havens Eastport 631 58 405 54:26.32 54:59.36 13:37/M
24 Mary Giaquinto 933 58 421 55:44.93 56:19.30 13:56/M
25 Lenore Bzdyk Bay Shore 308 57 422 55:47.17 57:08.28 13:57/M
26 Colleen Mahoney Centerport 157 58 450 1:00:41.46 1:01:08.14 15:10/M
27 Lisa Ruland 879 56 451 1:00:53.38 1:01:21.28 15:13/M
28 Laurie Abrams Commack 784 57 456 1:02:34.14 1:03:00.06 15:39/M
29 Doreen McDougall Ronkonkoma 129 58 470 1:06:24.86 1:06:46.03 16:36/M
30 Donna Powers Islip 419 56 482 1:08:14.86 1:08:46.07 17:04/M
31 Adrienne Collein East Islip 701 58 518 1:10:36.58 1:11:00.69 17:39/M
32 Eileen Mayer East Islip 67 55 531 1:11:47.74 1:11:56.39 17:57/M
33 Regina Mosca East Islip 652 55 551 1:14:11.73 1:15:02.86 18:33/M
34 Donna Bernad Happague 911 58 552 1:14:30.28 1:18:39.57 18:38/M
35 Ellen Siliris Islip Terrace 553 57 558 1:15:38.37 1:16:56.72 18:55/M
36 lori shapiro Holbrook 401 57 559 1:15:41.37 1:16:57.06 18:55/M
37 Carol Rizzo Great River 596 57 560 1:15:41.51 1:16:56.07 18:55/M
38 Nancy Filippone Islip Terrace 552 59 562 1:16:22.82 1:17:40.20 19:06/M
39 Gricel Schimek 939 56 563 1:16:23.72 1:17:40.57 19:06/M
40 Michele Guelfi Shirley 847 55 580 1:17:27.84 1:18:12.47 19:22/M
41 Diane Wahrenburg Islip Terrace 731 58 589 1:18:08.17 1:18:44.50 19:32/M
42 Regina Zoder Selden 75 55 600 1:18:42.99 1:19:24.78 19:41/M
43 Christine Bruno West Islip 83 58 604 1:18:55.18 1:20:41.44 19:44/M
44 Kathleen Casey Brightwaters 598 58 609 1:19:22.16 1:19:22.16 19:51/M
45 Susan Merritt East Northport 337 59 638 1:21:05.87 1:22:32.70 20:16/M
46 Maria Flyntz East Islip 262 57 641 1:21:18.28 1:22:59.33 20:20/M
47 Amy Holland Islip 541 55 647 1:21:32.99 1:22:01.33 20:23/M
48 Dianne Gucciardo 875 56 651 1:21:40.86 1:22:49.35 20:25/M
49 Savita Khajuria East Islip 546 56 652 1:21:41.50 1:22:43.93 20:25/M
50 Susan Occepentile 943 56 671 1:22:31.07 1:24:14.01 20:38/M
51 Barbara Solomito Holtsville 301 58 688 1:23:18.05 1:24:42.73 20:50/M
52 Suzanne Collora Islip Terrace 28 58 691 1:23:41.58 1:25:08.52 20:55/M
53 Patricia Murphy East Islip 556 57 707 1:24:25.31 1:24:47.31 21:06/M
54 Elena Occhipinti Holtsville 711 58 712 1:24:37.20 1:26:20.15 21:09/M
55 Krulish - 970 57 738 1:28:03.33 1:28:03.33 22:01/M
56 Terese Maloney 969 57 742 1:28:05.54 1:28:05.54 22:01/M
57 Angela Kenny Islip Terrace 208 56 746 1:28:49.55 1:28:49.55 22:12/M
58 Anna Bonghi Miller place 662 58 759 1:30:02.30 1:30:02.30 22:31/M
 
M 55 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Greg Pandolfo Holbrook 141 56 12 26:29.90 26:31.49 6:37/M
2 Cormac Molloy Massapequa Park 245 57 37 29:34.79 29:38.07 7:24/M
3 Michael Nolan Sayville 522 59 38 29:35.00 29:35.00 7:24/M
4 Eric Sinkevich East Islip 836 55 47 30:51.15 30:57.43 7:43/M
5 Bill Mazza 457 59 51 31:17.23 31:17.23 7:49/M
6 Peter Corrao East Islip 180 59 55 31:27.79 31:27.79 7:52/M
7 Frank Carino Great River 561 57 64 31:51.95 31:55.75 7:58/M
8 Amos Brotter Great Neck 887 57 65 31:53.99 32:10.04 7:58/M
9 Patrick O'Connor Flushing 31 57 77 32:56.07 32:58.95 8:14/M
10 Tim Mietus Huntington 926 57 80 32:59.65 33:11.55 8:15/M
11 Gary Freitag RONKONKOMA 527 57 81 33:04.96 33:09.58 8:16/M
12 Michael Lord Holtsville 965 55 99 34:20.71 37:10.57 8:35/M
13 Richard Conzo Great River 935 56 111 35:29.43 35:29.43 8:52/M
14 William McDonald Forest Hills 211 59 161 37:33.93 38:03.63 9:23/M
15 John Haley East Northport 898 57 164 37:44.38 37:52.49 9:26/M
16 Todd Oconnell Bluepoint 889 55 188 39:03.38 39:23.32 9:46/M
17 Steven Azarian Hauppauge 786 58 269 43:06.83 43:22.33 10:47/M
18 Joseph Murdock East Islip 379 59 358 50:16.34 51:09.82 12:34/M
19 Tony Maccarino East Islip 623 56 401 53:57.21 53:57.21 13:29/M
20 Stephen Ruland 878 59 463 1:03:24.46 1:03:52.99 15:51/M
21 Enrico Vona Lindenhurst 79 58 515 1:10:26.43 1:10:26.43 17:37/M
22 James Broglie Medford 747 59 574 1:16:58.64 1:17:44.01 19:15/M
23 John Bruno West Islip 81 58 605 1:18:59.90 1:20:46.76 19:45/M
24 Joseph Gucciardo Holbrook 874 55 653 1:21:41.83 1:22:50.89 20:25/M
25 Chris Occhipinti 940 59 672 1:22:33.50 1:24:15.72 20:38/M
26 Bill Murph East Islip 554 55 703 1:24:21.43 1:24:49.20 21:05/M
27 Angel Torres Islip Terrace 721 58 730 1:27:47.73 1:30:23.68 21:57/M
28 Christopher Pinto East islip NY 11730 839 56 764 1:32:22.11 1:33:08.70 23:06/M
 
F 60 to 64
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Marianne Russ Sayville 169 63 123 36:04.43 36:18.59 9:01/M
2 Nancy Stallone Sayville 905 61 177 38:23.21 38:38.75 9:36/M
3 Denise Civardi Brightwaters 614 62 236 41:09.83 41:09.83 10:17/M
4 liz pfeifer East Norwich 274 61 278 43:23.94 43:36.74 10:51/M
5 ginette beaulieu central islip 7 62 298 45:13.24 45:22.43 11:18/M
6 Patricia Delaney Hauppauge 242 63 331 48:33.70 48:52.11 12:08/M
7 Lynn Oleary Medford 18 63 377 52:32.60 53:07.08 13:08/M
8 Colleen Trainor Rocky Point 647 61 394 53:39.11 53:58.15 13:25/M
9 Donna Cantrell Upper Brookville 900 64 398 53:50.26 54:08.88 13:28/M
10 Dianne Porter Holbrook 783 60 441 59:17.82 59:17.82 14:49/M
11 Deborah Gordon Malverne 524 63 460 1:03:09.27 1:03:54.53 15:47/M
12 Catherine Connors Lindenhurst 340 64 472 1:07:05.73 1:07:05.73 16:46/M
13 Cheryl McGarity East Islip 675 60 479 1:08:03.15 1:08:16.94 17:01/M
14 Marjorie Potash East Islip 231 60 480 1:08:04.18 1:08:17.76 17:01/M
15 Kim Phillips East Islip 404 62 487 1:08:34.90 1:08:34.90 17:09/M
16 Andrea Richards Islip Terrace 214 62 494 1:09:01.00 1:09:01.00 17:15/M
17 Melanie Chimirri ISLIP Terrace 724 60 496 1:09:03.66 1:09:03.66 17:16/M
18 Kathy Nemazie Robbinsville 36 63 503 1:09:38.93 1:10:02.76 17:25/M
19 Lynn McPartland Islip 348 63 526 1:11:31.25 1:12:00.07 17:53/M
20 Viviana Garamy Brentwood 353 64 527 1:11:33.84 1:12:04.28 17:53/M
21 Terry McKenna Islip 125 63 606 1:19:01.20 1:20:46.74 19:45/M
22 Wendy Martinez Selden 384 63 646 1:21:32.79 1:22:01.40 20:23/M
23 Meg Smith Bay Shore 199 61 682 1:23:00.97 1:24:46.14 20:45/M
24 Gina Rudden Lindenhurst 420 60 689 1:23:21.22 1:24:44.55 20:50/M
25 Carolann Demarest Islip 828 60 747 1:28:50.61 1:28:50.61 22:13/M
26 Jayne Grasso 819 64 762 1:30:38.93 1:31:51.60 22:40/M
 
M 60 to 64
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Alan Baisch Deer Park 418 60 9 25:45.98 25:45.98 6:26/M
2 John Clifford Seaford 686 61 19 27:33.11 27:34.18 6:53/M
3 Bill Schroeder Garden City 842 61 26 28:06.85 28:08.10 7:02/M
4 Glenn Murphy Miller Place 733 63 41 29:53.34 29:55.78 7:28/M
5 Paul Bonanni Selden 690 61 62 31:41.01 31:41.01 7:55/M
6 James Dowd Medford 97 63 83 33:07.98 33:17.61 8:17/M
7 Robert Clasen Bellport 294 63 87 33:27.56 33:36.08 8:22/M
8 Matthew Colucci East Islip 408 61 137 36:45.10 36:50.03 9:11/M
9 Brian McKenna Islip 124 63 148 37:12.71 37:37.93 9:18/M
10 michael kalish Melville 37 61 158 37:26.43 37:49.27 9:22/M
11 Konrad Klechta Copiague 193 61 166 37:57.07 38:04.06 9:29/M
12 Donald Quast East Islip 143 62 182 38:50.09 39:14.49 9:43/M
13 James Sokol North Babylon 313 60 183 38:51.66 39:13.16 9:43/M
14 James Ryder Bay Shore 326 60 191 39:07.32 39:31.79 9:47/M
15 Brian Gunderson Medford 791 62 238 41:13.26 41:21.20 10:18/M
16 Keith Boehm Central Islip 290 62 308 46:13.24 46:25.61 11:33/M
17 Charlie Eyester Lake Grove 432 63 313 47:01.12 47:45.48 11:45/M
18 Frank Nemazie Robbinsville 35 61 383 52:50.90 53:14.11 13:13/M
19 Jim McGarity East Islip 674 60 513 1:10:14.87 1:10:29.89 17:34/M
20 Jeffrey Potash East Islip 232 62 514 1:10:15.11 1:10:30.63 17:34/M
21 Russ Collein East islip 654 60 517 1:10:34.76 1:11:00.78 17:39/M
22 Brian O'Sullivan East Islip 212 61 530 1:11:41.35 1:12:36.52 17:55/M
23 Michael Occhipinti Holtsville 718 64 680 1:22:51.06 1:24:34.08 20:43/M
24 John Hausler East Islip 336 63 726 1:27:29.49 1:30:20.95 21:52/M
25 thomas quagliara 448 64 767 1:32:30.29 1:34:04.88 23:08/M
 
F 65 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Susie Marnell Huntington Station 954 66 94 34:01.08 34:07.73 8:30/M
2 Marianne Zacharia East Northport 310 67 162 37:35.76 37:43.65 9:24/M
3 Beth lee Ferriola East Moriches 603 68 249 42:00.76 42:09.72 10:30/M
4 Debbie Cardillo HAUPPAUGE 239 67 330 48:33.14 48:51.44 12:08/M
5 Ginger Florio Oceanside 700 65 411 54:41.77 55:18.41 13:40/M
6 Christine Kolonkowski Medford 284 65 458 1:02:49.18 1:04:24.04 15:42/M
7 M Zollo East Islip 248 65 529 1:11:41.22 1:12:33.04 17:55/M
8 Patricia Bush East Islip 140 67 590 1:18:10.64 1:18:46.97 19:33/M
9 Sandra Knock Lindenhurst 276 66 607 1:19:10.06 1:19:40.11 19:48/M
10 Diane Panzarino Sayvillr 543 67 618 1:19:46.86 1:19:46.86 19:57/M
11 Debra McGorry 824 68 624 1:20:09.37 1:20:41.07 20:02/M
12 Ann Truscello Holbrook 421 66 687 1:23:17.39 1:24:42.92 20:49/M
13 Nancy Perkins 258 68 698 1:23:56.40 1:23:59.81 20:59/M
 
M 65 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Gary Klein Bethpage 693 66 32 28:58.07 28:58.07 7:15/M
2 Jon Wallach Levittown 680 65 36 29:34.18 29:35.59 7:24/M
3 Gerry Cassell Brightwaters 834 66 50 31:09.41 31:11.02 7:47/M
4 Michael Ludwig Rockville Centre 535 67 58 31:34.24 31:39.59 7:54/M
5 Anthony Salerno Wantah 509 67 97 34:06.19 34:24.73 8:32/M
6 HAROLD AXELROD GREAT NECK 503 66 124 36:13.57 36:29.54 9:03/M
7 Brian Manghan Wading River 516 69 129 36:28.05 36:28.05 9:07/M
8 James Gallagher Garden City 719 67 146 37:08.47 37:11.27 9:17/M
9 Paul Nelson SAINT JAMES 949 67 165 37:50.11 38:01.10 9:28/M
10 steven hunter sayville 672 65 318 47:49.24 48:22.59 11:57/M
11 John Guinessey 944 65 357 50:12.22 53:21.34 12:33/M
12 Charles Cardillo HAUPPAUGE 243 69 365 50:40.35 50:58.95 12:40/M
13 Timothy Carroll East Islip 56 65 371 51:48.67 52:43.18 12:57/M
14 John Florio Oceanside 699 65 416 55:15.50 55:15.50 13:49/M
15 Brian Gordon Malverne 854 66 449 1:00:25.93 1:01:11.20 15:06/M
16 Logan Phillips East Islip 405 66 473 1:07:13.07 1:08:34.48 16:48/M
17 James McDougall Ronkonkoma 130 67 509 1:10:01.91 1:10:23.87 17:30/M
18 Steven Cellen Calverton 585 69 632 1:20:49.97 1:22:27.64 20:12/M
19 Vito Panzarino Sayville 521 69 677 1:22:44.15 1:22:44.15 20:41/M
20 Russell McAllister 822 69 761 1:30:31.29 1:31:51.41 22:38/M
 
F 70 to 74
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Estella Clasen Bellport 293 72 339 49:15.90 49:29.50 12:19/M
2 Rebekah Ackerman Centereach 253 71 351 49:49.97 50:05.51 12:27/M
3 Janet Gogel Manorville 754 70 359 50:17.66 50:28.30 12:34/M
4 Jane Clark 921 72 549 1:14:02.64 1:14:41.50 18:31/M
 
M 70 to 74
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Peter Martin Bellmore 732 72 74 32:43.09 32:45.03 8:11/M
2 joseph Brida Miller Place 282 70 84 33:19.97 33:25.84 8:20/M
3 Glenn Morse Massapequa 689 73 135 36:44.03 36:44.03 9:11/M
4 Salvatore Dinolfo East Islip 540 73 217 40:25.49 41:03.47 10:06/M
5 Alan Oman Babylon 837 72 256 42:24.32 42:29.59 10:36/M
6 Joe D'Agostino Holbrook 860 72 420 55:35.70 55:58.44 13:54/M
7 John Leach Central Islip 827 72 528 1:11:37.15 1:12:31.86 17:54/M
8 Gary Battaglia Medford 279 73 595 1:18:21.27 1:19:55.41 19:35/M
 
F 75 to 79
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Laura Giardino St. James 240 75 439 58:41.68 59:01.12 14:40/M
2 Joan Schubert Holbrook 861 79 443 59:31.53 59:55.86 14:53/M
3 Virginia Birkel Islip Terrace 309 75 476 1:07:41.19 1:08:55.45 16:55/M
 
M 75 to 79
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 william frank east islip 403 75 203 39:45.86 39:59.11 9:56/M
2 Lewis Thornton Medford 617 79 316 47:27.09 47:42.96 11:52/M
 
M 80 and over
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Patrick Keenan 455 80 237 41:12.14 41:15.76 10:18/M
2 Gary Muhrcke Huntington 855 81 350 49:47.05 50:03.87 12:27/M
3 Jose Mendez Brentwood 281 83 389 53:22.89 54:26.11 13:21/M
4 Norman Hershkowitz North Massapequa 385 83 397 53:46.71 54:33.37 13:27/M
5 Frank Martin Bay Shore 534 87 534 1:12:30.51 1:13:17.25 18:08/M
 
F no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Debbie Smith Islip Terrace 920 0 432 57:30.57 57:42.36 14:23/M
2 Krista Zakas 922 0 481 1:08:08.08 1:08:08.08 17:02/M
3 Kaylee Garatin 862 0 538 1:12:35.56 1:12:43.90 18:09/M
4 Arielle Boyle 938 0 697 1:23:54.69 1:25:18.33 20:59/M
5 Ryne Boyle 937 0 723 1:26:10.25 1:27:44.47 21:33/M
6 Michelle Cavanaugh Bayshore 833 0 724 1:26:38.28 1:27:25.68 21:40/M
7 Millie Redmond 968 0 741 1:28:03.61 1:28:03.61 22:01/M
 
M no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Christian Zaskas 923 0 440 59:07.66 59:58.20 14:47/M
2 Nick Zaskas 924 0 474 1:07:15.23 1:08:04.86 16:49/M
 
X no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Anonymous Participant 517 0 543 1:13:15.96 1:13:15.96 18:19/M

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media