AutisMile Run/Walk
1 Mile Men 11:25AM Age Groups
M Open
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 greg baldinucci Sayville 118 16 1 4:38.44 4:38.44 4:38/M
2 Aaron Kruger Jericho 223 22 2 4:39.24 4:39.24 4:39/M
3 Justin Smith Jericho 226 19 3 4:50.88 4:50.88 4:51/M
M Masters
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Trent Hampton Islip 121 43 8 5:15.24 5:15.24 5:15/M
Show Top 5 Only
M 5 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Noah Neimccyk 298 5 96 12:01.14 12:01.14 12:01/M
 
M 6 to 10
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Mateo Rodriguez - Villa East Northport 143 10 29 6:40.57 6:40.57 6:41/M
2 Matthew Nehr 296 8 44 7:10.66 7:10.66 7:11/M
3 Jason Levinson Islip 148 9 63 8:14.64 8:14.64 8:15/M
4 Anthony Maieli Sayville 76 7 73 8:51.87 8:51.87 8:52/M
5 Cristian Priegue Howard Beach 230 7 83 9:26.64 9:26.64 9:27/M
6 Matthew Connolly Maspeth 146 8 85 9:41.78 9:41.78 9:42/M
7 Logan Ballou East Islip 238 9 90 10:11.10 10:11.10 10:11/M
8 Nicky Marazzito East Islip 41 6 92 10:38.97 10:38.97 10:39/M
9 Joey Buccilli Middle Island 172 10 103 18:06.32 18:06.32 18:06/M
 
M 11 to 14
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Nate Kavanagh Sayville 139 14 17 6:05.72 6:05.72 6:06/M
2 Michael Ericksen 293 14 22 6:25.84 6:25.84 6:26/M
3 James Baker Brentwood 141 13 33 6:44.50 6:44.50 6:45/M
4 Anthony Pepe East Islip 273 13 36 6:51.51 6:51.51 6:52/M
5 Patrick Nett East Islip 214 11 38 6:57.30 6:57.30 6:57/M
6 Vincent Gianelli Commack 165 12 43 7:07.82 7:07.82 7:08/M
7 Dominick Gianelli Commack 168 11 59 8:10.14 8:10.14 8:10/M
8 Noah Treppin West Sayville 26 12 80 9:06.56 9:06.56 9:07/M
9 Nicholas Paul New Hyde Park 173 11 95 11:54.61 11:54.61 11:55/M
 
M 15 to 19
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Brayden Clements Patchogue 33 18 4 4:56.51 4:56.51 4:57/M
2 Thomas Siatsis Valley Stream 47 18 7 5:12.59 5:12.59 5:13/M
3 Mason Merlino Ronkonkoma 189 16 9 5:18.35 5:18.35 5:18/M
4 James Buonincontri Islip Terrace 124 17 10 5:18.98 5:18.98 5:19/M
5 Christopher Kavanagh Sayville 136 19 11 5:24.36 5:24.36 5:24/M
6 Christian Mehrtens Ronkonkoma 228 18 12 5:25.10 5:25.10 5:25/M
7 Daniel Van Nostrand Hauppauge 227 19 13 5:30.06 5:30.06 5:30/M
8 Kieron Ashton New York 154 16 16 5:56.16 5:56.16 5:56/M
9 Aiden Lenox East Islip 85 17 18 6:16.47 6:16.47 6:16/M
10 RYAN McCallan Central Islip 38 18 23 6:30.17 6:30.17 6:30/M
11 Aiden Thompson East Islip 114 17 35 6:50.07 6:50.07 6:50/M
12 Nicholas Wodicka Great River 191 17 48 7:29.79 7:29.79 7:30/M
13 Ryan Buchan East Islip 84 17 49 7:30.14 7:30.14 7:30/M
14 Nick Annese Ronkonkoma 102 16 50 7:31.56 7:31.56 7:32/M
15 Chase Grimm East Islip 213 17 53 7:40.57 7:40.57 7:41/M
16 Corey Chatman- Samuels Massapequa 166 16 56 7:50.66 7:50.66 7:51/M
17 Ryan Jacobsen Great River 123 17 58 8:02.39 8:02.39 8:02/M
18 Zachary Spanarelli Centereach 31 19 61 8:13.67 8:13.67 8:14/M
19 Ryan O'Connor Moriches 157 17 62 8:14.24 8:14.24 8:14/M
20 Ruelin Man-Martinez Islip Terrace 188 17 68 8:26.35 8:26.35 8:26/M
21 Christopher Dopfel Islip Terrace 215 17 70 8:36.51 8:36.51 8:37/M
22 Jake Ballou East Islip 237 15 71 8:46.89 8:46.89 8:47/M
23 Ephrem Romao Shirley 161 19 72 8:50.77 8:50.77 8:51/M
24 Louis Attard 11750 255 17 76 8:57.42 8:57.42 8:57/M
25 Marcus VanNostrand Hauppage 164 17 81 9:11.90 9:11.90 9:12/M
26 Justin Baker Commack 137 16 82 9:25.60 9:25.60 9:26/M
27 Alvin Paul New Hyde Park 174 16 94 11:25.50 11:25.50 11:26/M
28 Joshua Baker Brentwood 135 18 97 14:13.44 14:13.44 14:13/M
 
M 20 to 24
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jason Sinert Williston Park 113 24 5 4:59.77 4:59.77 5:00/M
2 Robbie Phillips East Islip 138 21 46 7:12.23 7:12.23 7:12/M
3 Jack Petersen East Islip 248 21 54 7:49.63 7:49.63 7:50/M
4 Kyle Phillips East Islip 120 23 60 8:12.53 8:12.53 8:13/M
5 Xavier Romao Shirley 160 21 66 8:23.09 8:23.09 8:23/M
6 Kyle Horiechi Jericho 209 24 74 8:56.72 8:56.72 8:57/M
7 Joseph Mcgee Shirley 89 20 87 9:48.00 9:48.00 9:48/M
8 Jonathan Kravitz Shirley 179 24 100 15:39.57 15:39.57 15:40/M
9 Eric Petersen East Islip 247 20 104 18:31.11 18:31.11 18:31/M
 
M 25 to 29
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Brandon Conklin Huntington Station 287 27 19 6:21.77 6:21.77 6:22/M
2 Jesse Safian Huntington Station 288 27 21 6:25.18 6:25.18 6:25/M
3 Sameer Aldabbagh Bay Shore 68 29 28 6:39.31 6:39.31 6:39/M
4 Ryan Lubbe Centereach 20 28 77 8:59.42 8:59.42 8:59/M
5 Donald Ahlers East Islip 125 26 99 15:31.87 15:31.87 15:32/M
 
M 30 to 34
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Eduardo A Valle West Babylon 224 31 20 6:24.45 6:24.45 6:24/M
2 Michael Zweroff Manorville 149 32 86 9:43.97 9:43.97 9:44/M
3 Bryan Teitzman Lynbrook 281 31 101 17:53.39 17:53.39 17:53/M
4 Richard Bukzin EAST ISLIP 274 31 102 17:53.49 17:53.49 17:53/M
 
M 35 to 39
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Brendan Kaelin Merrick 111 37 6 5:10.92 5:10.92 5:11/M
2 Keith Masso Glen Cove 48 35 15 5:45.89 5:45.89 5:46/M
3 Matt Perlongo East islip 97 39 51 7:32.08 7:32.08 7:32/M
4 Drew Slack West Babylon 40 38 57 7:59.58 7:59.58 8:00/M
5 Nicholas Marazzito East Islip 42 36 91 10:37.81 10:37.81 10:38/M
 
M 40 to 44
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Steven V. Cuomo Shirley 116 40 25 6:30.50 6:30.50 6:31/M
2 Mike Nehr 295 42 45 7:10.92 7:10.92 7:11/M
3 Vinny Gianelli Commack 192 43 65 8:23.04 8:23.04 8:23/M
4 Richard Clark Astoria 2 40 67 8:25.07 8:25.07 8:25/M
5 Herbert Brown East Islip 266 40 84 9:30.26 9:30.26 9:30/M
 
M 45 to 49
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 JOHN VOGT III ROCKAWAY BEACH 93 47 39 7:02.31 7:02.31 7:02/M
2 Joseph Annese Ronkonkoma 99 47 55 7:50.48 7:50.48 7:50/M
3 Brian Ballou East Islip 239 49 89 9:55.16 9:55.16 9:55/M
4 Donovan Baker Commack 199 45 98 14:16.02 14:16.02 14:16/M
 
M 50 to 54
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Danny Greenwald 291 53 24 6:30.41 6:30.41 6:30/M
2 Brian Cloherty Roslyn 112 53 27 6:35.48 6:35.48 6:35/M
3 Adam Clements Patchogue 34 54 40 7:02.46 7:02.46 7:02/M
4 Dennis Acosta Ronkonkoma 81 54 41 7:04.47 7:04.47 7:04/M
 
M 55 to 59
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 John Ericksen Kings Park 108 56 26 6:32.53 6:32.53 6:33/M
2 Steven Oteri Jericho 267 59 75 8:57.28 8:57.28 8:57/M
 
M 60 to 64
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Alan Baisch Deer Park 132 61 14 5:44.35 5:44.35 5:44/M
2 Robert Clasen Bellport 71 64 31 6:41.99 6:41.99 6:42/M
3 John Greene Dix Hills 236 61 32 6:42.19 6:42.19 6:42/M
4 Alex Cuozzo Bellmore 36 64 42 7:05.73 7:05.73 7:06/M
5 Art Hickey Bohemia 54 62 47 7:21.11 7:21.11 7:21/M
6 John Stauber North Massapequa 50 61 64 8:15.83 8:15.83 8:16/M
7 Stephen Neumann East Patchogue 78 64 79 9:04.13 9:04.13 9:04/M
 
M 65 to 69
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 JOSEPH PICINI Farmingdale 156 65 37 6:54.45 6:54.45 6:54/M
2 Freddy Haslett Garden City 64 69 69 8:28.47 8:28.47 8:28/M
 
M 70 to 79
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Rick Lapp Coram 260 73 52 7:36.18 7:36.18 7:36/M
2 Glenn Morse Massapequa 131 73 78 9:03.89 9:03.89 9:04/M
3 roger meyer sea cliff 231 75 88 9:50.56 9:50.56 9:51/M
4 Brant Brown East Islip 265 77 93 10:54.43 10:54.43 10:54/M
 
X no age provided
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Anonymous Chip: 000009892 9892 0 30 6:40.73 6:40.73 6:41/M
2 Anonymous Chip: 000009891 9891 0 34 6:48.65 6:48.65 6:49/M

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media