Stony Brook Rotary Bench Octoberfest 5K  -  10/16/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
 
 
5K Open
Place Name
(click for detail)
Bib Age Gender
Place
Time Pace More
1 Robert Egan 21 36 M 1/63 22:54.50 7:22/M
2 Jennifer Ancona 86 49 F 1/72 23:03.10 7:25/M
3 Owen Carey 109 36 M 2/63 23:30.40 7:34/M
4 Matthew Dawber 116 48 M 3/63 23:38.70 7:37/M
5 Keegan Blaney 6 34 M 4/63 23:41.20 7:37/M
6 matthew baum 5 26 M 5/63 23:59.00 7:43/M
7 Robert Haughn 66 64 M 6/63 24:13.30 7:48/M
8 Olga Greene 84 54 F 2/72 24:35.90 7:55/M
9 Matthew Carey 5622 42 M 7/63 24:41.30 7:57/M
10 Kelsey Broderick 9 29 F 3/72 24:49.10 7:59/M
11 Eric Dooryhee 87 59 M 8/63 25:00.10 8:03/M
12 Tor Johnson 78 56 M 9/63 25:28.10 8:12/M
13 Phillip Tiarks 52 26 M 10/63 25:33.30 8:14/M
14 John Ericksen 85 55 M 11/63 25:57.90 8:21/M
15 Casey Jacobs 70 32 M 12/63 25:58.80 8:22/M
16 Daniel Zeltmann 69 32 M 13/63 25:59.10 8:22/M
17 Annie Kennedy 5650 25 F 4/72 26:13.80 8:27/M
18 Stephan Broderick 8 30 M 14/63 26:31.80 8:32/M
19 Lauren Casey 12 10 F 5/72 26:35.40 8:34/M
20 Mike Casey 11 43 M 15/63 26:36.70 8:34/M
21 Donald Mackay 56 60 M 16/63 26:40.00 8:35/M
22 ROBERT KOENIG 71 37 M 17/63 26:46.80 8:37/M
23 Joe Risola 103 42 M 18/63 26:52.90 8:39/M
24 Katie Dawber 115 48 F 6/72 26:58.80 8:41/M
25 Brendon Graham 26 27 M 19/63 27:45.20 8:56/M
26 Mike Wisniewski 54 39 M 20/63 27:46.40 8:56/M
27 Gina Luciano 35 30 F 7/72 27:49.20 8:57/M
28 Stephanie Thode 51 49 F 8/72 27:57.50 9:00/M
29 Greg Slack 5618 50 M 21/63 28:21.40 9:08/M
30 James Masters 37 43 M 22/63 28:37.70 9:13/M
31 Eileen Ripa 108 53 F 9/72 28:44.50 9:15/M
32 Aimee Fossa 25 47 F 10/72 28:50.30 9:17/M
33 Dylan Gallasso 121 28 M 23/63 28:56.50 9:19/M
34 Kara Hahn 27 50 F 11/72 28:56.60 9:19/M
35 Eric Attias 4 25 M 24/63 29:06.30 9:22/M
36 Len Carolan 113 71 M 25/63 29:13.40 9:24/M
37 Michael Drakopoulos 88 59 M 26/63 29:23.50 9:28/M
38 richard hoefener 29 74 M 27/63 29:24.70 9:28/M
39 Joseph Crouch 65 12 M 28/63 29:26.30 9:29/M
40 Jeanette Merola 39 57 F 12/72 29:36.10 9:32/M
41 David Striffler 50 36 M 29/63 29:43.50 9:34/M
42 Evan Masters 59 12 M 30/63 29:54.50 9:38/M
43 Kyle Masters 58 9 M 31/63 29:54.80 9:38/M
44 Morgan Weber 55 23 F 13/72 29:58.00 9:39/M
45 Erin McCoy 110 51 F 14/72 30:04.40 9:41/M
46 Tiffany Appleton 68 41 F 15/72 30:11.30 9:43/M
47 jeremy lonsk 67 43 M 32/63 30:11.80 9:43/M
48 Lee Moser 43 53 M 33/63 30:16.70 9:45/M
49 Greg Hansen 73 45 M 34/63 30:19.40 9:46/M
50 Megan Hansen 72 43 F 16/72 30:20.40 9:46/M
51 Guy Vitale 123 40 M 35/63 30:22.80 9:47/M
52 Tom Kennedy 5646 69 M 36/63 30:26.20 9:48/M
53 Johanna Deleyer 19 27 F 17/72 30:26.30 9:48/M
54 Andrew Theodorakis 119 41 M 37/63 30:40.60 9:52/M
55 Tim Raveica 47 29 M 38/63 30:45.00 9:54/M
56 Neil farrell 23 54 M 39/63 30:50.50 9:56/M
57 Adam Weber 53 54 M 40/63 31:00.60 9:59/M
58 Tom Arnold 3 63 M 41/63 31:26.10 10:07/M
59 Paul Bassett 95 49 M 42/63 31:29.80 10:08/M
60 MICHAEL PETERSEN 97 61 M 43/63 31:47.90 10:14/M
61 Ovais Sayeed 5640 37 M 44/63 31:49.20 10:15/M
62 Melissa Tommasino-Storz 107 50 F 18/72 31:56.80 10:17/M
63 Rebecca Mackay 5615 27 F 19/72 32:35.20 10:29/M
64 Jennifer Love 98 57 F 20/72 32:36.50 10:30/M
65 Peggy Tuttle 89 67 F 21/72 33:05.00 10:39/M
66 Danielle DeLongis 20 38 F 22/72 33:12.10 10:41/M
67 Andrea Sawyers 5654 56 F 23/72 33:46.50 10:52/M
68 Madison Gorman 105 26 F 24/72 33:46.50 10:52/M
69 Ruth Mackay 57 52 F 25/72 35:08.90 11:19/M
70 Meghan Vitale 125 46 F 26/72 35:11.00 11:19/M
71 Joe D'Agostino 81 72 M 45/63 36:23.40 11:43/M
72 CUNI CUNI 13 61 M 46/63 37:12.50 11:59/M
73 Paula Crovatt 96 45 F 27/72 37:24.10 12:02/M
74 Christine Martinez 77 36 F 28/72 37:43.80 12:09/M
75 Orrie Wolfer 111 28 M 47/63 37:44.10 12:09/M
76 Donna Frederick 99 44 F 29/72 37:50.20 12:11/M
77 Michelle Primiceri 46 44 F 30/72 38:54.40 12:31/M
78 Jack Jones 32 7 M 48/63 39:19.00 12:39/M
79 Amanda Jones 31 37 F 31/72 39:20.20 12:40/M
80 Rosemary Camilleri 114 67 F 32/72 39:38.70 12:46/M
81 Olivia Farrell 24 21 F 33/72 39:40.40 12:46/M
82 Leela Tommasino-Storz 106 10 F 34/72 40:23.50 13:00/M
83 JENIPHER QUINTANILLA 76 36 F 35/72 40:39.20 13:05/M
84 Robert Montegomery 112 55 M 49/63 41:19.20 13:18/M
85 Tammy MacPherson 120 60 F 36/72 41:49.60 13:28/M
86 Kelly Gummersall 5612 61 F 37/72 41:49.90 13:28/M
87 Rolf Sternglanz 49 82 M 50/63 43:02.40 13:51/M
88 Kim Sauter 102 41 F 38/72 43:27.60 13:59/M
89 Briar Sauter 101 12 F 39/72 43:28.50 14:00/M
90 Luz Sayeed 5642 37 F 40/72 43:39.90 14:03/M
91 Kosta Patatinis 60 9 M 51/63 43:46.00 14:05/M
92 Tim Jones 33 41 M 52/63 43:57.40 14:09/M
93 Skylar Jones 34 9 F 41/72 44:02.20 14:10/M
94 Valentina Patatinis 61 5 F 42/72 44:02.30 14:10/M
95 Catherine Risola 104 40 F 43/72 44:39.20 14:22/M
96 Margo Patatinis 62 35 F 44/72 45:44.90 14:43/M
97 Mike Johnson 5652 62 M 53/63 46:30.70 14:58/M
98 Dana Harnett 28 41 F 45/72 47:25.70 15:16/M
99 Joseph Mitola 42 71 M 54/63 47:55.20 15:25/M
100 Claire Sloniewsky 94 14 F 46/72 49:55.80 16:04/M
Show All Results

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media