Section VIII Championships Division 3A - 5/17/2022
Overall Results
PLNameLNYR TeamWindTime
Girls 400 Meter Hurdles r1 h1
1 Allison Zacher 3  South Side  1:15.75
2 Yunjin Kim 4  Manhasset  1:17.71
3 Minami Rodger 5  Jfk Bellmore  1:21.75
4 Lucy Reardon 2  South Side  1:24.34
DNF Ava Sloane 1  Valley Stream North  0.00
Girls 400 Meter Hurdles r1 h2
1 Brigid O'Connor 3  Manhasset  1:11.68
2 Cailey Held 2  Manhasset  1:12.79
3 Shira Gamson 4  George H. Hewlett  1:12.98
4 Amelie McLaughlin 5  South Side  1:13.45
5 Nahomi Migiel 6  Sewanhaka  1:17.09
6 Tiffany Wong 1  Valley Stream North  1:18.54
Girls 400 Meter Hurdles Combined Heats
1Brigid O'Connor3 Manhasset1:11.68
2Cailey Held2 Manhasset1:12.79
3Shira Gamson4 George H. Hewlett1:12.98
4Amelie McLaughlin5 South Side1:13.45
5Allison Zacher3 South Side1:15.75
6Nahomi Migiel6 Sewanhaka1:17.09
7Yunjin Kim4 Manhasset1:17.71
8Tiffany Wong1 Valley Stream North1:18.54
9Minami Rodger5 Jfk Bellmore1:21.75
10Lucy Reardon2 South Side1:24.34
Boys 400 Meter Hurdles r1 h1
1 Brendan Fitzpatrick 3  South Side  1:06.38
2 Nicola Petrucelli 2  Valley Stream North  1:08.77
3 Joab Gaspard 4  Sewanhaka  1:10.08
4 Aidan Hannesson 5  Manhasset  1:10.64
5 Nave Harel 1  George H. Hewlett  1:16.01
Boys 400 Meter Hurdles r1 h2
1 Kai Rodger 3  Jfk Bellmore  57.52
2 Jonathon Xavier 4  Valley Stream North  57.66
3 Jilles Huinink 2  Manhasset  1:04.91
4 Adel Waly 6  Valley Stream North  1:07.82
5 Matthew Johnston 1  Manhasset  1:09.12
6 James Lasalle 5  Jfk Bellmore  1:10.22
Boys 400 Meter Hurdles Combined Heats
1Kai Rodger3 Jfk Bellmore57.52
2Jonathon Xavier4 Valley Stream North57.66
3Jilles Huinink2 Manhasset1:04.91
4Brendan Fitzpatrick3 South Side1:06.38
5Adel Waly6 Valley Stream North1:07.82
6Nicola Petrucelli2 Valley Stream North1:08.77
7Matthew Johnston1 Manhasset1:09.12
8Joab Gaspard4 Sewanhaka1:10.08
9James Lasalle5 Jfk Bellmore1:10.22
10Aidan Hannesson5 Manhasset1:10.64
11Nave Harel1 George H. Hewlett1:16.01
Girls 100 Meter Dash r1 h1
1 Sanaa Abrahams 4  Sewanhaka  12.92
2 Victoria Daniel 3  South Side  13.17
3 Khloye Reid 5  Sewanhaka  13.68
4 Samantha Palmadessa 2  Manhasset  13.88
5 Meyah Roberts 1  Roosevelt  14.57
Girls 100 Meter Dash r1 h2
1 Maya Cherubin 4  Sewanhaka  13.07
2 Uzoma Nweze 3  Valley Stream North  13.34
3 Sophia Motroni 2  Manhasset  13.35
4 Abigayle Finkelstein 5  Jfk Bellmore  14.26
5 Tariah Coleman 1  George H. Hewlett  14.42
Girls 100 Meter Dash r1 h3
1 Hannah Porter 3  South Side  13.46
2 Ava Cicilia 4  Valley Stream North  13.60
3 Tamia Page 2  Roosevelt  14.30
4 Francesca Lodispoto 5  Jfk Bellmore  14.49
5 Alyssa Pilarte 1  George H. Hewlett  15.23
Girls 100 Meter Dash r1 h4
1 Ariana Paul 3  Valley Stream North  12.65
2 Emma Motroni 4  Manhasset  13.25
3 Gabriella Kennedy 2  George H. Hewlett  13.30
4 Sherise Little 1  Roosevelt  13.98
5 Skye Saunders 5  Jfk Bellmore  14.72
Girls 100 Meter Dash Combined Heats
1Ariana Paul3 Valley Stream North12.65
2Sanaa Abrahams4 Sewanhaka12.92
3Maya Cherubin4 Sewanhaka13.07
4Victoria Daniel3 South Side13.17
5Emma Motroni4 Manhasset13.25
6Gabriella Kennedy2 George H. Hewlett13.30
7Uzoma Nweze3 Valley Stream North13.34
8Sophia Motroni2 Manhasset13.35
9Hannah Porter3 South Side13.46
10Ava Cicilia4 Valley Stream North13.60
11Khloye Reid5 Sewanhaka13.68
12Samantha Palmadessa2 Manhasset13.88
13Sherise Little1 Roosevelt13.98
14Abigayle Finkelstein5 Jfk Bellmore14.26
15Tamia Page2 Roosevelt14.30
16Tariah Coleman1 George H. Hewlett14.42
17Francesca Lodispoto5 Jfk Bellmore14.49
18Meyah Roberts1 Roosevelt14.57
19Skye Saunders5 Jfk Bellmore14.72
20Alyssa Pilarte1 George H. Hewlett15.23
Girls 100 Meter Dash r2 h1
1 Ariana Paul 3  Valley Stream North  12.71
2 Sanaa Abrahams 4  Sewanhaka  12.89
3 Maya Cherubin 2  Sewanhaka  13.10
4 Victoria Daniel 1  South Side  13.14
5 Hannah Porter 5  South Side  13.23
6 Emma Motroni 6  Manhasset  13.34
Boys 100 Meter Dash r1 h1
1 Kyle Munroe 3  Roosevelt  11.65
2 Jakobe Cowans 4  Roosevelt  12.00
3 Trevor Madison 2  Manhasset  12.03
4 Adam Armendariz 5  Manhasset  12.22
5 Ashton Martiri 6  Jfk Bellmore  12.67
6 Miles Gurley 1  Sewanhaka  13.26
Boys 100 Meter Dash r1 h2
1 Kevin Ospina 2  Sewanhaka  11.79
2 Maynard Jeremiah 3  Roosevelt  12.00
3 Markese Gadson 5  Sewanhaka  12.43
4 Keith Tong 1  Jfk Bellmore  12.45
5 Anthony Yakush 4  George H. Hewlett  12.65
Boys 100 Meter Dash r1 h3
1 Justin Lehrfeld 3  Jfk Bellmore  11.69
2 John Frazier 2  South Side  12.00
3 Daniel Porcelli 4  Manhasset  12.27
4 Fernando Alvarado 5  George H. Hewlett  12.47
5 Osmar Marcos 1  George H. Hewlett  12.89
Boys 100 Meter Dash r1 h4
1 Sedgeley Duperval 3  Valley Stream North  11.37
2 Imran Paul 2  Valley Stream North  12.12
3 Zaiden Jackson 4  Valley Stream North  12.14
4 Matt Mata 5  South Side  12.16
5 Chris Nellis 1  South Side  12.62
Boys 100 Meter Dash Combined Heats
1Sedgeley Duperval3 Valley Stream North11.37
2Kyle Munroe3 Roosevelt11.65
3Justin Lehrfeld3 Jfk Bellmore11.69
4Kevin Ospina2 Sewanhaka11.79
6Maynard Jeremiah3 Roosevelt12.00
5John Frazier2 South Side12.00
7Jakobe Cowans4 Roosevelt12.00
8Trevor Madison2 Manhasset12.03
9Imran Paul2 Valley Stream North12.12
10Zaiden Jackson4 Valley Stream North12.14
11Matt Mata5 South Side12.16
12Adam Armendariz5 Manhasset12.22
13Daniel Porcelli4 Manhasset12.27
14Markese Gadson5 Sewanhaka12.43
15Keith Tong1 Jfk Bellmore12.45
16Fernando Alvarado5 George H. Hewlett12.47
17Chris Nellis1 South Side12.62
18Anthony Yakush4 George H. Hewlett12.65
19Ashton Martiri6 Jfk Bellmore12.67
20Osmar Marcos1 George H. Hewlett12.89
21Miles Gurley1 Sewanhaka13.26
Boys 100 Meter Dash r2 h1
1 Sedgeley Duperval 3  Valley Stream North  11.13
2 Justin Lehrfeld 2  Jfk Bellmore  11.52
3 Kyle Munroe 4  Roosevelt  11.54
4 John Frazier 1  South Side  11.74
5 Kevin Ospina 5  Sewanhaka  11.74
6 Maynard Jeremiah 6  Roosevelt  12.32
Girls 1500 Meter Run r1 h1
1 Cameron Coletti 1  South Side  4:58.14
2 Claire Bohan 4  South Side  5:07.78
3 Kayleigh Jamieson 2  George H. Hewlett  5:16.20
4 Melissa Innocent 3  Valley Stream North  5:20.60
5 Gabriella DeVito 10  Manhasset  5:22.64
6 Samantha Szabo 5  Valley Stream North  5:24.32
7 Morgan McKenna 6  South Side  5:25.42
8 Keira Trieste 7  Manhasset  5:31.60
9 Ileane Barrera 8  Jfk Bellmore  5:50.65
10 Amber Almonte 11  George H. Hewlett  7:02.29
DNS Barbara Tahliambouris 9  Manhasset  0.00
DNS Stefanny Lopes 12  George H. Hewlett  0.00
Boys 1600 Meter Run r1 h1
1 Brendan Conniff 1  Manhasset  4:39.80
2 Daniel Walter 3  South Side  4:40.44
3 Kieran Cook 5  South Side  4:46.98
4 Thomas Siatsis 4  Valley Stream North  4:52.97
5 Jovan Rodriguez 6  George H. Hewlett  4:55.37
6 Matteo Somma 7  Valley Stream North  5:06.71
7 Luke Giangrande 8  Manhasset  5:07.32
8 Ryan DeRasse 14  Manhasset  5:12.98
9 Nicholas Iannelli 9  Jfk Bellmore  5:19.08
10 Alec Ader 10  Jfk Bellmore  5:35.27
11 Mughees Muhammad 11  Sewanhaka  5:35.93
12 Ryan King 13  South Side  5:37.86
13 Mubeen Muhammad 12  Sewanhaka  5:51.34
DNS Kevin Beltran 2  Valley Stream North  0.00
Girls 400 Meter Dash r1 h1
1 Sara Maltempi 3  Jfk Bellmore  1:13.15
2 Gianna DeRespiris 4  South Side  1:15.15
3 Jessica Mehr 1  Jfk Bellmore  1:17.00
4 Jessamine Duverne 5  George H. Hewlett  1:20.58
5 Myah Roberts 6  Roosevelt  1:27.25
DNS Rebecca Shiwrat 2  Sewanhaka  0.00
Girls 400 Meter Dash r1 h2
1 Sienna Longobardi 4  Manhasset  1:04.98
2 Anaclara Sava 3  George H. Hewlett  1:06.25
3 Kathryn Shannon 2  South Side  1:10.55
4 Mofehintoluwa lbitayo 5  Sewanhaka  1:12.48
5 Sienna Munro 1  Valley Stream North  1:13.09
6 Layla Rutledge 6  Valley Stream North  1:15.03
Girls 400 Meter Dash r1 h3
1 Nylah Phillips 3  George H. Hewlett  1:02.00
2 Kyla Lodge 2  Valley Stream North  1:04.19
3 Andra Alexander 5  Sewanhaka  1:05.08
4 Kate Palya 4  South Side  1:06.10
5 Katherine Bachmann 6  Manhasset  1:07.13
6 Karlyn Nass 1  Manhasset  1:07.26
Girls 400 Meter Dash Combined Heats
1Nylah Phillips3 George H. Hewlett1:02.00
2Kyla Lodge2 Valley Stream North1:04.19
3Sienna Longobardi4 Manhasset1:04.98
4Andra Alexander5 Sewanhaka1:05.08
5Kate Palya4 South Side1:06.10
6Anaclara Sava3 George H. Hewlett1:06.25
7Katherine Bachmann6 Manhasset1:07.13
8Karlyn Nass1 Manhasset1:07.26
9Kathryn Shannon2 South Side1:10.55
10Mofehintoluwa lbitayo5 Sewanhaka1:12.48
11Sienna Munro1 Valley Stream North1:13.09
12Sara Maltempi3 Jfk Bellmore1:13.15
13Layla Rutledge6 Valley Stream North1:15.03
14Gianna DeRespiris4 South Side1:15.15
15Jessica Mehr1 Jfk Bellmore1:17.00
16Jessamine Duverne5 George H. Hewlett1:20.58
17Myah Roberts6 Roosevelt1:27.25
Boys 400 Meter Dash r1 h1
1 Braylon Metellus 2  Sewanhaka  59.36
2 Olamilekan Ogunyemi 4  George H. Hewlett  1:00.78
3 Peter Sotirakos 3  Jfk Bellmore  1:00.80
DNS Joab Gaspard 5  Sewanhaka  0.00
Boys 400 Meter Dash r1 h2
1 Robert Casey 2  South Side  58.03
2 Zavier Garrell 5  Roosevelt  59.83
3 Benjamin Lomot 6  South Side  59.88
4 Edward Conley 1  South Side  1:00.22
5 John Hogan 3  Manhasset  1:02.06
DNS Brandon Lin 4  Jfk Bellmore  0.00
Boys 400 Meter Dash r1 h3
1 Guyalden Chery 2  Valley Stream North  52.66
2 Jonathon Xavier 4  Valley Stream North  52.99
3 Cole Thalheimer 3  Manhasset  53.06
4 James Kinloch 5  Manhasset  53.78
5 Charles Wu 1  Valley Stream North  56.90
DNS Jeffrey Crowell jr 6  Roosevelt  0.00
Boys 400 Meter Dash Combined Heats
1Guyalden Chery2 Valley Stream North52.66
2Jonathon Xavier4 Valley Stream North52.99
3Cole Thalheimer3 Manhasset53.06
4James Kinloch5 Manhasset53.78
5Charles Wu1 Valley Stream North56.90
6Robert Casey2 South Side58.03
7Braylon Metellus2 Sewanhaka59.36
8Zavier Garrell5 Roosevelt59.83
9Benjamin Lomot6 South Side59.88
10Edward Conley1 South Side1:00.22
11Olamilekan Ogunyemi4 George H. Hewlett1:00.78
12Peter Sotirakos3 Jfk Bellmore1:00.80
13John Hogan3 Manhasset1:02.06
Girls 100 Meter Hurdles r1 h1
1 Amelie McLaughlin 3  South Side  19.01
2 Emily Theodosopoulos 4  Manhasset  20.75
3 Aysha Cline 2  Roosevelt  42.98
Girls 100 Meter Hurdles r1 h2
1 Tiffany Wong 3  Valley Stream North  17.67
2 Sydney Stroud 6  South Side  18.65
3 Ericka Leus 1  Valley Stream North  18.72
4 Katherine Kim 2  Manhasset  18.81
5 Morgan Beers 5  Jfk Bellmore  18.81
6 Brigid O'Connor 4  Manhasset  18.92
Girls 100 Meter Hurdles r1 h3
1 Shira Gamson 3  George H. Hewlett  17.44
2 Jamira Llanos 4  George H. Hewlett  17.48
3 Isabella Muoio 6  Valley Stream North  17.55
4 Jasmine Mason-Rudolph 2  South Side  17.66
5 Halimah Lawson 5  George H. Hewlett  17.99
6 Nahomi Migiel 1  Sewanhaka  20.25
Girls 100 Meter Hurdles Combined Heats
1Shira Gamson3 George H. Hewlett17.44
2Jamira Llanos4 George H. Hewlett17.48
3Isabella Muoio6 Valley Stream North17.55
4Jasmine Mason-Rudolph2 South Side17.66
5Tiffany Wong3 Valley Stream North17.67
6Halimah Lawson5 George H. Hewlett17.99
7Sydney Stroud6 South Side18.65
8Ericka Leus1 Valley Stream North18.72
9Katherine Kim2 Manhasset18.81
10Morgan Beers5 Jfk Bellmore18.81
11Brigid O'Connor4 Manhasset18.92
12Amelie McLaughlin3 South Side19.01
13Nahomi Migiel1 Sewanhaka20.25
14Emily Theodosopoulos4 Manhasset20.75
15Aysha Cline2 Roosevelt42.98
Boys 110 Meter Hurdles r1 h1
1 Adel Waly 5  Valley Stream North  18.47
2 Marcus Aristy 3  South Side  18.52
3 Chris Nellis 4  South Side  19.14
4 esah abdul-kareem 2  Roosevelt  19.84
5 Brendan Fitzpatrick 1  South Side  20.43
6 Aidan Hannesson 6  Manhasset  22.44
Boys 110 Meter Hurdles r1 h2
1 Kai Rodger 2  Jfk Bellmore  16.06
2 Joseph Vaccaro 4  Jfk Bellmore  16.13
3 Eric Isaac 3  Jfk Bellmore  16.55
4 Matthew DeCicco 5  George H. Hewlett  17.80
5 Nicola Petrucelli 1  Valley Stream North  17.91
6 Aadil Alli 6  Valley Stream North  18.41
Boys 110 Meter Hurdles Combined Heats
1Kai Rodger2 Jfk Bellmore16.06
2Joseph Vaccaro4 Jfk Bellmore16.13
3Eric Isaac3 Jfk Bellmore16.55
4Matthew DeCicco5 George H. Hewlett17.80
5Nicola Petrucelli1 Valley Stream North17.91
6Aadil Alli6 Valley Stream North18.41
7Adel Waly5 Valley Stream North18.47
8Marcus Aristy3 South Side18.52
9Chris Nellis4 South Side19.14
10esah abdul-kareem2 Roosevelt19.84
11Brendan Fitzpatrick1 South Side20.43
12Aidan Hannesson6 Manhasset22.44
Girls 800 Meter Run r1 h1
1 Kayleigh Jamieson 1  George H. Hewlett  2:31.08
2 Melissa Innocent 2  Valley Stream North  2:33.60
3 Charis Hackman 6  Valley Stream North  2:33.66
4 Barbara Tahliambouris 4  Manhasset  2:37.18
5 Sreyana Kukadia 5  Manhasset  2:37.65
6 Dominique Randall 8  Manhasset  2:38.58
7 Kelsie Reinholdt 3  South Side  2:47.81
8 Abby Brull 9  South Side  2:48.14
9 Katelynn Persaud 7  Valley Stream North  2:49.09
10 Addison Coletti 10  South Side  3:02.96
11 Camilia Angeles 12  George H. Hewlett  3:11.74
12 Ava Babekov 11  George H. Hewlett  3:49.51
Boys 800 Meter Run r1 h1
1 Brendan Conniff 1  Manhasset  2:12.00
2 Daniel Walter 3  South Side  2:12.27
3 Noel Bonilla 4  Roosevelt  2:14.37
4 Dominic Rossiello 5  South Side  2:19.36
5 Colin Grace 6  South Side  2:21.43
6 Joseph Barreira 12  Valley Stream North  2:25.49
7 Matthew Milewski 7  Manhasset  2:26.05
8 Nicolas Katsoulis 9  Manhasset  2:27.09
9 Ryan Hung 13  George H. Hewlett  2:31.00
10 Giancarlo Oliveri 11  Valley Stream North  2:33.20
11 Mughees Muhammad 10  Sewanhaka  2:37.70
12 Mubeen Muhammad 8  Sewanhaka  2:50.14
DNS Kevin Beltran 2  Valley Stream North  0.00
Girls 3000 Meter Run r1 h1
1 Lana Jewett 1  South Side  11:38.74
2 Samantha Szabo 2  Valley Stream North  11:57.87
3 Manal Layachi 3  Valley Stream North  12:17.70
4 Emily Dahl 4  Valley Stream North  12:55.51
5 Katelyn Gordon 5  Manhasset  13:02.95
6 Sophia Grullon 6  Manhasset  13:22.66
7 Simone Ruiz 9  South Side  13:48.49
8 Emma Sitterly 7  South Side  14:14.97
9 Christina Pryhuber 8  Manhasset  16:04.97
Boys 3200 Meter Run r1 h1
1 Kieran Cook 10  South Side  10:42.52
2 Thomas Siatsis 1  Valley Stream North  10:49.38
3 Stije Huinink 6  Manhasset  11:03.67
4 Elyias Alawadhi 3  Manhasset  11:04.12
5 Thomas Sheerin 2  Manhasset  11:04.58
6 Elyas Layachi 5  Valley Stream North  11:14.76
7 Justin Mardorf 4  George H. Hewlett  11:15.32
8 David Pinos 7  Valley Stream North  11:22.16
9 Michael Quilty 8  South Side  11:54.98
10 Aidan Callahan 9  South Side  14:53.49
Girls 200 Meter Dash r1 h1
1 Nyla Branche 4  Roosevelt  30.37
2 Abigayle Finkelstein 2  Jfk Bellmore  30.75
3 Ann-Daniele Narcisse 3  George H. Hewlett  34.16
Girls 200 Meter Dash r1 h2
1 Isabella D'Arienzo 5  Manhasset  29.24
2 Francesca Lodispoto 3  Jfk Bellmore  29.94
3 Meyah Roberts 4  Roosevelt  30.01
4 Skye Saunders 1  Jfk Bellmore  32.20
DNS Aurelli Narcisse 2  George H. Hewlett  0.00
Girls 200 Meter Dash r1 h3
1 Gabriella Kennedy 3  George H. Hewlett  27.80
2 Aaliyah Marshall 5  Sewanhaka  28.78
3 Tamia James 4  Valley Stream North  29.33
4 Kyra Groves 2  Sewanhaka  30.12
5 Kate Palya 6  South Side  30.24
6 Ebony Branton 1  Roosevelt  31.56
Girls 200 Meter Dash r1 h4
1 Sanaa Abrahams 4  Sewanhaka  26.16
2 Victoria Daniel 6  South Side  27.25
3 Emma Motroni 3  Manhasset  27.31
4 Uzoma Nweze 2  Valley Stream North  27.66
5 Ava Cicilia 5  Valley Stream North  27.82
6 Sophia Motroni 1  Manhasset  27.95
Girls 200 Meter Dash Combined Heats
1Sanaa Abrahams4 Sewanhaka26.16
2Victoria Daniel6 South Side27.25
3Emma Motroni3 Manhasset27.31
4Uzoma Nweze2 Valley Stream North27.66
5Gabriella Kennedy3 George H. Hewlett27.80
6Ava Cicilia5 Valley Stream North27.82
7Sophia Motroni1 Manhasset27.95
8Aaliyah Marshall5 Sewanhaka28.78
9Isabella D'Arienzo5 Manhasset29.24
10Tamia James4 Valley Stream North29.33
11Francesca Lodispoto3 Jfk Bellmore29.94
12Meyah Roberts4 Roosevelt30.01
13Kyra Groves2 Sewanhaka30.12
14Kate Palya6 South Side30.24
15Nyla Branche4 Roosevelt30.37
16Abigayle Finkelstein2 Jfk Bellmore30.75
17Ebony Branton1 Roosevelt31.56
18Skye Saunders1 Jfk Bellmore32.20
19Ann-Daniele Narcisse3 George H. Hewlett34.16
Boys 200 Meter Dash r1 h1
1 Kevin Ospina 4  Sewanhaka  25.23
2 Leander Espinal 3  South Side  26.02
3 Jonah Blitman 1  George H. Hewlett  26.61
4 Miles Gurley 2  Sewanhaka  27.27
5 Braylon Metellus 5  Sewanhaka  27.68
DNS Anthony Yakush 6  George H. Hewlett  0.00
Boys 200 Meter Dash r1 h2
1 John Frazier 6  South Side  24.63
2 Arnez Garrell 2  Roosevelt  24.78
3 Trevor Madison 3  Manhasset  24.83
4 Matt Mata 5  South Side  24.90
5 Derrick Thrasybule 4  Valley Stream North  25.03
6 Jeremiah Bradley-Brown 1  Roosevelt  25.20
Boys 200 Meter Dash r1 h3
1 Sedgeley Duperval 3  Valley Stream North  22.42
2 Bakail Talmadge 4  Roosevelt  23.30
3 Cole Thalheimer 5  Manhasset  23.89
4 Justin Lehrfeld 2  Jfk Bellmore  24.04
5 Daniel Porcelli 6  Manhasset  24.56
6 Guyalden Chery 1  Valley Stream North  24.59
Boys 200 Meter Dash Combined Heats
1Sedgeley Duperval3 Valley Stream North22.42
2Bakail Talmadge4 Roosevelt23.30
3Cole Thalheimer5 Manhasset23.89
4Justin Lehrfeld2 Jfk Bellmore24.04
5Daniel Porcelli6 Manhasset24.56
6Guyalden Chery1 Valley Stream North24.59
7John Frazier6 South Side24.63
8Arnez Garrell2 Roosevelt24.78
9Trevor Madison3 Manhasset24.83
10Matt Mata5 South Side24.90
11Derrick Thrasybule4 Valley Stream North25.03
12Jeremiah Bradley-Brown1 Roosevelt25.20
13Kevin Ospina4 Sewanhaka25.23
14Leander Espinal3 South Side26.02
15Jonah Blitman1 George H. Hewlett26.61
16Miles Gurley2 Sewanhaka27.27
17Braylon Metellus5 Sewanhaka27.68
Girls 4x800 Meter Relay r1 h1
1 South Side 1  SS A  10:49.06
2 Manhasset 2  MANH A  11:08.86
3 Valley Stream North 3  VSN A  11:25.18
4 George H. Hewlett 4  HEW A  12:45.50
Boys 4x800 Meter Relay r1 h1
1 South Side 1  SS A  9:02.86
2 Manhasset 3  MANH A  9:14.47
3 George H. Hewlett 4  HEW A  9:31.24
4 Valley Stream North 2  VSN A  10:10.75
Girls 4x100 Meter Relay r1 h1
1 Sewanhaka 4  SEWA A  51.48
2 George H. Hewlett 5  HEW A  52.04
3 Manhasset 3  MANH A  52.22
4 Valley Stream North 2  VSN A  52.99
5 South Side 1  SS A  57.71
DNS Roosevelt 6  ROOS A  0.00
Boys 4x100 Meter Relay r1 h1
1 Roosevelt 4  ROOS A  46.28
2 George H. Hewlett 5  HEW A  46.68
3 Valley Stream North 3  VSN A  46.99
4 Manhasset 2  MANH A  47.17
5 Jfk Bellmore 6  JFKB A  48.70
6 South Side 1  SS A  48.85
Girls 4x400 Meter Relay r1 h1
1 Manhasset 3  MANH A  4:24.62
2 George H. Hewlett 2  HEW A  4:31.21
3 Valley Stream North 4  VSN A  4:41.31
4 Sewanhaka 1  SEWA A  4:43.49
5 South Side 5  SS A  4:48.35
6 Jfk Bellmore 6  JFKB A  5:12.83
Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
1 Valley Stream North 4  VSN A  3:37.72
2 Manhasset 3  MANH A  3:38.36
3 George H. Hewlett 1  HEW A  3:49.68
4 Roosevelt 2  ROOS A  3:56.91
5 South Side 5  SS A  4:04.14

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media